Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Поліконічні проекції. Псевдоконічні і псевдоциліндричні проекції. Картографічна генералізація

Поліконічні проекції. Псевдоконічні і псевдоциліндричні проекції. Картографічна генералізація

Назва:
Поліконічні проекції. Псевдоконічні і псевдоциліндричні проекції. Картографічна генералізація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,19 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Поліконічні проекції. Псевдоконічні і псевдоциліндричні проекції. Картографічна генералізація


1. Поліконічні проекції
Паралелі в поліконічних проекціях відтворюються дугами різноцентричних окружностей. Меридіани в різних поліконічних проекціях відтворюють різними кривими лініями.
Центри паралелей лежать на середньому меридіані. Проста поліконічна проекція розроблена на початку XIX ст. Для того щоб зрозуміти суть її побудови розглянемо Рис. 1.
Рис. 1. Побудова простої поліконічної проекції
На прямій лінії ОС, яка представляє собою середній меридіан, відмічають, починаючи від лінії екватора точки (S1, S2, S3, ...) перетину паралелей на віддалях, рівних випрямленим дугам меридіану від екватора до відповідної паралелі.
Через відмічені точки S1, S2, S3, ... радіусами с1, с2, с3, ... із центрів О1, О2, О3, ... проводять окружності кола, що відтворюють паралелі.
Радіуси с1, с2, с3, ... паралелей визначають за формулою:
с=N·ctgц
Положення центрів О1, О2, О3, ... знаходять шляхом відкладання від екватора віддалей, рівних сумі довжини відповідного радіуса і довжини меридіану від екватора до відповідної паралелі. Таким чином, паралелі проводять із різних центрів різними радіусами. Очевидно, що по середньому меридіану віддалі між паралелями рівні, а по мірі віддалення від середнього меридіану вони збільшуються.
По властивостях зображення проста поліконічна проекція є довільною: в ній не зберігається ні рівність кутів, ні пропорційність площ. Масштаб зберігається (тобто дорівнює одиниці) по середньому меридіану і по всіх паралелях: т0=1; п=1. спотворення збільшуються по мірі віддалення від середнього меридіану.
Проекція вигідна для зображення території, витягнутих вздовж меридіана. При цьому необхідно середній меридіан проекції розмістити посередині зображуваної території. Проста поліклінічна проекція покладена в основу проекції, прийнятої для міжнародної карти масштабу 1:1000000.
Поліклінічні проекції можуть бути застосовані для карт світу. При цьому ставляться відповідні умови по спотворенню або виду сітки.
2. Псевдоконічні і псевдоциліндричні проекції
В псевдоконічних проекціях, як і в конічних, паралелі зображують дугами концентричних (одноцентричних) кіл, а меридіани кривими лініями, крім середнього меридіану, який є віссю симетрії проекції і являє собою пряму лінію. Центр кіл (паралелей) лежить на середньому меридіані. За властивостями зображення псєвдоконічні проекції поділяють на рівновеликі і довільні. В цих проекціях земна поверхня приймається за поверхню кулі з радіусом R.
В псевдоциліндричних проекціях, як і в циліндричних, паралелі зображають прямими, паралельними між собою лініями, перпендикулярними середньому осьовому меридіану, який теж є прямою лінією. Інші меридіани являють собою в більшості випадків криві лінії, розміщені симетрично відносного середнього меридіану. За властивостями зображення псевдоциліндричні проекції поділяють на рівновеликі і довільні.
В цих проекціях земна поверхня приймається за поверхню кулі радіуса R.
3. Картографічна генералізація
Особливістю карти, яка відрізняє її від аерофотознімка, є генералізованість зображення.
Картографічною генералізацією називається набір головного, істотного та його цілеспрямоване узагальнення з метою зображення на карті тієї чи іншої частини дійсності в її основних, типових рисах і характерних особливостях відповідно до призначення, тематики і масштабу карти (К.А.Саліщов). Отже, із самого визначення генералізації можна зробити висновок про фактори, що випливають на її ступені. По-перше, призначення карти. Уже сама назва тематичні карти - вказує на їх призначення, а також головні елементи. На цих картах докладно зображають явища, потрібні для розкриття їх змісту, розв'язання поставленого завдання, відповідно до призначення .
Наприклад, на морських картах з подробицями зображають берегову лінію океанів, морів, заток, рельєф і грунт дна, підводні і надводні навігаційні перешкоди, природні та штучні орієнтири тощо.
На картах шляхів сполучення докладно показують мережу автодоріг, залізниць та пов'язані з ним споруди - мости, тунелі, нехтуючи такими особливостями, як скажімо, характер рослинності тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поліконічні проекції. Псевдоконічні і псевдоциліндричні проекції. Картографічна генералізація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок