Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Населення Єгипту

Населення Єгипту

Назва:
Населення Єгипту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,30 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
на тему:
Населення Єгипту

 
Населення Єгипту сьогодні перевищує 65 млн. осіб. і щорічно збільшується на 1,3 млн. В Каїрі (разом з приміською зоною) зараз проживає понад 17 млн. осіб, що відповідає чисельності населення всієї країни у 50-х роках ХХ ст.
Для Єгипту, як і для решти арабських країн, характерними є високі показники народжуваності при невисоких показниках смертності. Природний приріст населення великий і становить +17,6 на 1000 осіб. З середини 1960-х років у країні реалізується державна програма з обмеження народжуваності.
Середня тривалість життя у країні - 63,7 років (чоловіків - 61,6 років, жінок - 65,9 років).
 
Населення в Єгипті розміщене вкрай нерівномірно. Середня щільність населення – 65,4 осіб/км2, в долині Нілу цей показник сягає 1440 осіб/км2. Частина населення проживає в оазисах Нубійської та Лівійської пустель.
Більшість єгиптян живе в сільській місцевості, рівень урбанізації невисокий (45%). Рівень життя сільського населення дуже низький. Близько 50% єгиптян, переважно жінок, не вміють читати та писати. Частина населення до цього часу веде кочовий спосіб життя.
 
Найбільшими містами країни є: Каїр – 7, 5 млн. осіб (разом з приміською зоною – понад 17 млн.), Олександрія (3,8 млн.), Ель-Гіза (2,2 млн.), Шубра ел-Хайман (1 млн.).
Загальна кількість трудових ресурсів становить приблизно 23 млн. осіб, з них у сільському господарстві – 43%, промисловості – 23%, решта працюють на транспорті, у сферах торгівлі, послуг і зв’язку.
Етнічний склад: 98% населення Єгипту – араби.
 
Населення Єгипту достатньо однорідне за конфесійним складом. Загальновизнаними в країні є три світові релігії - іудаїзм, християнство і іслам Мусульмани (переважно суніти) складають близько 94% віруючих, християни-копти та інші - 6%. Іслам є державною релігією.
Державною мовою в країні є арабська. У великих містах та на курортах поширеними є англійська та французька.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Населення Єгипту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок