Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Фізичні властивості дерново-підзолистих грунтів, підстелених щільними карбонатними породами, у межах Малого Полісся

Фізичні властивості дерново-підзолистих грунтів, підстелених щільними карбонатними породами, у межах Малого Полісся

Назва:
Фізичні властивості дерново-підзолистих грунтів, підстелених щільними карбонатними породами, у межах Малого Полісся
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,57 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Фізичні властивості дерново-підзолистих грунтів, підстелених щільними карбонатними породами, у межах Малого Полісся
 


 
Вступ. Дерново-підзолисті ґрунти, підстелені щільними карбонатними породами, мають порівняно значні площі у межах Малого Полісся і поряд з цим вони є маловідомими, як для ґрунтознавчої, так і для агрономічної науки. Визначальне місце при дослідженні дерново-підзолистих ґрунтів, підстелених щільними карбонатними породами, займає вивчення їх фізичних властивостей. Серед комплексу показників агрофізичних властивостей ґрунтів провідне місце належить загальним фізичним властивостям та структурно-агреатному стану ґрунтів.
Якісний стан ґрунтового покриву визначається, перш за все, фізичними властивостями ґрунту. Вони мають значний вплив на фізико-хімічні, генетичні, морфологічні та агрономічні властивості ґрунту. Фізичні властивості характеризують ступінь окультурення та екологічний стан ґрунтового покриву.
Антропогенне навантаження в певній мірі погіршує фізичні властивості ґрунтів і лише при дотриманні правильних технологій вирощування сільськогосподарських культур не змінює або навіть частково покращує їх.
Зазначимо, зміна фізичних властивостей, що супроводжується землеробським освоєнням упродовж століть, ерозією, активізацією надмірної розораності, що підсилилася останніми десятиліттями, й безгосподарністю (зневага до сучасних технологій, притаманна землеробству колишнього СРСР і особливо сучасному стану пострадянської України), створює умови для інтенсифікації процесів агрофізичної деградації.
Упродовж сільськогосподарського освоєння ґрунтів відбувається зміна водостійкості структурних агрегатів, щільності будови і щільності твердої фази, водопроникності та загальної шпаруватості.
Розглядаючи фізичні властивості досліджуваних ґрунтів перед, нами стояли завдання вивчення залежності агрофізичних властивостей, їх відношення до антропогенних або природних впливів.
Актуальність цієї проблеми пов’язана з тим, що негативні фізичні властивості навіть на фоні оптимізації параметрів родючості (таких як фізико-хімічні і агрохімічні) нерідко є лімітуючими факторами продуктивності агробіоценозів.
Складаючи інформаційну базу стосовно наявних у сучасній літературі з ґрунтознавства і географії ґрунтів відомостей про дані ґрунти, і їх властивості, слід відмітити повну відсутність наукових публікацій з їх вивчення не лише в даному столітті (2001-2005 р.р.), а і починаючи з кінця 80-их років минулого століття. Остання коротка характеристика цих ґрунтів проведена в 1986 р. [8, 6, 11]. Лише у окремих працях Полупана М.І., згадуються ці ґрунти. Проте і у них, дерново-підзолисті ґрунти, підстелені щільними карбонатними породами, відносяться у одну групу з дерново-підзолистими ґрунтами, незважаючи на їх значне поширення.
Структура, як фізична будова речовини ґрунту, зумовлена розміром, формою, кількісним співвідношенням, характером взаємозв’язку і розміщенням елементарних ґрунтових частинок і складених з них агрегатів [2]. Агрономічно цінною є така структура, яка забезпечує родючість ґрунту.
Оптимальні умови повітряного і водного режимів створюються в ґрунтах з дрібно-грудкуватою і зернистою структурою. Встановлено, що структурними є ґрунти, в яких переважають агрегати розміром 0,25-10 мм, вони вважаються агрономічно цінними. Позитивною структурою є лише дрібно-грудкувата (10-0,5 мм) і зерниста (5-0,5 мм) структура, за якістю – шпарувата та водостійка. Переважання агрегатів менше 0,25 мм зумовлює розпиленість структури, а понад 10 мм – її брилуватість [7].
Структурні агрегати ґрунту формуються під впливом періодичного намокання і висихання, коагуляції, надходження гумусу. Проте основною умовою цього процесу є наявність тонкодисперсних частинок і двовалентних катіонів як коагуляторів. Коагуляція ґрунтових колоїдів зумовлює укрупнення частинок ґрунту [3].
Результати структурно-агрегатного аналізу ґрунтів подано у таблиці 1.
Фракціонуванням ґрунту на ситах у повітряно-сухому стані (сухе просіювання) та за шкалою оцінки структурного стану ґрунтів, розробленою С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Фізичні властивості дерново-підзолистих грунтів, підстелених щільними карбонатними породами, у межах Малого Полісся

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок