Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Ґрунти Гірського Криму їх поширення та характеристика

Ґрунти Гірського Криму їх поширення та характеристика

Назва:
Ґрунти Гірського Криму їх поширення та характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,53 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Ґрунти Гірського Криму їх поширення та характеристика
Умови гірського грунтогенезу кардинально відрізняється від умов грунтогенезу на рівнинних територіях. Головною причиною такої специфічності є висотна поясність, під якою розуміють закономірну зміну клімату і рослинності, а разом з ними і грунтів у міру збільшення висоти місцевості. Найважливіше значення в гірському грунтогенезі відіграє рельєф. Головним фактором формування ландшафтів, а отже, й грунтів, у горах є вертикальна зональність, відкрита В.В. Докучаєвим («К учению о зонах природы», 1899): грунти змінюються з підняттям від підніжжя гори до вершини, що зумовлено зміною факторів та умов ґрунтоутворення.
Кримські гори розташовані на півдні Кримського півоострова. Вони простягаються уздовж Чорного моря на відстань 150 км від мису Херсонес до мису Ілля в м. Феодосія.
Грунтогенез у горах відбувається в основному на щільних породах, призводячи до формування неглибоких, проти рівнинних, щебенистих ґрунтових профілів з майже позбавленими сортування літогенними субстратами переважно елювіального або транзитного типів.
Роль рельєфу в гірському ґрунтоутворенні важко переоцінити. Загалом рельєф дуже складний, сильно розчленований, характеризується великими перепадами висот, різноманітністю форм, хоча переважають схили різної крутизни, форми, експозиції. У зв’язку з цим у горах при відсутності захисту грунту рослинами сильно розвивається водна ерозія, інтенсивний боковий внутрішньогрунтовий стік. Це одна з причин незначної потужності профілю, відносної молодості грунтів, постійного вивітрювання при одночасній їх втраті в результаті геохімічного стоку. У формуванні сучасного рельєфу велике значення мали ерозійн, зсувні й абразивні процеси. Наявність карбонатних тріщинуватих порід, розчленованіст рельєфу, значна кількість атмосферних опадів сприяли розвиткові і поширенню різноманітних форм карсту: каррових полів, каррів, понорів, колодзів, шахт, гротів, печер та ін.
Кліматичні умови гірського Криму дуже різноманітні. Вони пов’язані з висотою місцевості, експозицією схилів, сезонною температурою води Чорного моря, з температурою повітря степових районів півострова. Взаємо поєднання цих факторів в різних співвідношеннях зумовило добре виражену вертикальну ландшафтну зональність. Розташування Кримських гір на півдні висунутого майже на 200 км у Чорне море Кримського півострова, на північній околиці субтропічного поясу, порівняна близькість їх до Середземного моря зумовлюють м’якість клімату.
Характерною рисою рослинності Гірського Криму є те, що вона поєднує багато видів флори Середземномор’я та західного Закавказзя.
В передгірській лісостеповій зоні поширені дерново-карбонатні гірсько-лісостепові, сірі гірсько-степові і коричневі грунти, на південних схилах в приморській частині головної гряди – коричневі грунти, в гірсько-лісовій – буроземи і в гірсько-лучній (на плоскогір’ях, яйлах) – гірсько-лучні чорноземовидні грунти.
Формування вказаних грунтів проходило на елювії вапняків, конгломератів і піщаників, елювії і делювії глинистих сланців.
На північних схилах головної гряди і частково на північних схилах третьої гряди в західній частині другої гряди і частково на північних схилах третьої гряди гір поширена лісова рослинна формація, представлена дубовими, буковими, сосновими, грабовими і змішаними лісами. Під впливом цих рослинних формацій при сумі річних опадів – 550-900 мм сформувались буроземи. Вони утворилися як на елювії-делювії твердих карбонатних порід, так і на без карбонатних породах – глинистих сланцях, піщаниках, конгломератах твердих порід. В останньому випадку вони мають більш виражені ознаки буроземного процесу ґрунтоутворення. Потужність профілю буроземів – 65-90 см, відсутнє закипання дрібозему, реакція ґрунтового середовища слабо кисла, вміст гумусу – 3,5-6%, сума обмінних катіонів складає 30-35 м.екв на 100 г грунту.
Будова профілю:
Но – лісова підстилка(0-3 см).
Н – гумусовий (4-25 см) горизонт, бурий, глинистий, грудкуватий, слабо скелетний;
Нр – верхній перехідний горизонт (26-56 см), сірувато-бурий, глинистий, щебенистий, ущільнений, грудкувато-горіхуватий, перехід помітний;
Рh – 56-85 см – буруватий, сильно щебенистий, глинистий, щільний, горохуватий, перехід помітний;
Р – 86-100 см – слабозвітрені глинисті сланці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ґрунти Гірського Криму їх поширення та характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок