Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Що таке мінерали?

Що таке мінерали?

Назва:
Що таке мінерали?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Що таке мінерали?”


Мінерали – природні хімічні сполуки, які входять до складу земної кори, однорідні за своєю фізичною будовою та хімічним складом. Наука, яка вивчає мінерали зветься мінералогією
Звичайно мінерал ця тверда неорганічна кристалічна речовина, однак кожна з цих властивостей у деяких випадках не виконується.
Мінералами вважаються і деякі рідини (наприклад ртуть самородна). Воду до мінералів звичайно не відносять, а лід - типовий мінерал.
Деякі органічні речовини - асфальти, бітуми так само часто відносять до мінералів.
Не всі мінерали мають кристалічну структуру. Розрізняють мінерали кристалічні, аморфні - метаколлоіди (наприклад, опали, лешательєріт, лімоніт і ін.) і метаміктні мінерали, що мають зовнішню форму кристалів, але які знаходяться в аморфному, склоподібному стані.
Існує безліч класифікацій мінералів. Більшість з них - структурно-хімічні класифікації.
По поширеності мінерали можна розділити на породоутворюючі - складові основу більшості гірських порід, акцессорні - часто присутні в гірських породах, але рідко складають більше 5% породи, рідкі і рудні, широко представлені в рудних місцях покладу.
Найважливішими харатеристиками мінералів є структура і сполука. Всі інші властивості мінералів визначаються.
Найважливіші властивості мінералів, як дозволяють їх визначати наступні:
Твердість. Визначається по шкалі Мооса
Блиск. У залежності від відбивної здатності мінералу виділяється:
Металический
Полуметалический
Алмазний
скляний
Спайність. здатність мінералу розколюватися по визначеним кристалографическим напрямках.
Колір
Ці властивості мінералів легко визначаються в польових умовах.
На сьогоднішній день відомо більш 4-х тисяч мінералів. Щорічно відкривають кілька десятків нових мінеральних видів і трохи "закривають" - доводять, що такий мінерал не існує.
Чотири тисячі мінералів - це дуже не багато в порівнянні з числом відомих неорганічних сполук(більш мільйона). Геологи пояснюють невелику кількість мінералів наступними причинами: поширеність елементів у сонячній системі. Найбільше широко поширений кремній і кисень, відповідно переважна більшість мінералів є силікатами. З іншої сторони деякі елементи так розсіяні, що ніколи не утворять власних мінералів і лише входять у структуру деяких мінералів у виді домішок.
Штучне одержання мінералів становить відомий інтерес. З одного боку, це дозволяє досліджувати процеси минералообразования, з іншого боку – дає можливість одержувати потрібні для практики мінеральні речовини, що широко використовується в технології будівельних матеріалів.
Штучним шляхом (методом синтезу) можна одержувати мінерали, що зустрічаються в природних умовах (алмаз, корунд, кварц і ін.), і мінерали, що у природних умовах самостійно не зустрічаються (аліт, білить і ін.), а входять до складу різних технічних продуктів, таких як цементи, вогнетриви і т.д.
Штучно отримані природні мінерали шляхом синтезу з вихідних речовин вигідно відрізняються від своїх аналогів, утворених у природних умовах, тому що в них відсутні хімічні і механічні домішки. У дійсні час у промислових цілях отриманий ряд мінералів, що рідко зустрічаються в природі, але мають коштовні властивості (флюорит, корунд і ін.). У 1961 у СРСР синтезовані штучні алмази, міцність яких була в 40% вище природних.
 


Топаз, мінерал з класи силікатів Al2 [Si O4] (F, ОН)2. Прозорий без кольору або жовтий, інколи блакитний, рожевий, зелений тощо; твердість 8, питома вага З, 5 — 3, 6 Здебільше зустрічається у вигляді кристалів. Т. — дорогоцінний камінь другої класи. Його родовища на Україні належать до найвідоміших у світі. Вони поширені в Кристалічному масиві на півн.-сх. Волині і пов'язані з пеґматитовими жилами. Укр. Т. перев. рожеві і блакитні з високими ювелірними якостями; вага від кількох г до кількох кг. Унікальні кристали Т. знайдено в Володарсько-волинському родовищі вагою 68 кг (1952) і геологами Іршанського гірничо-збагачувального комбінату — 117 кг.
Опал (: опал — дорогоцінний камінь) — один з деяких аморфних мінералів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Що таке мінерали?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок