Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Антарктида. Фізико-географічне положення. Відкриття Антарктиди (Урок)

Антарктида. Фізико-географічне положення. Відкриття Антарктиди (Урок)

Назва:
Антарктида. Фізико-географічне положення. Відкриття Антарктиди (Урок)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,11 KB
Завантажень:
548
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Антарктида. Фізико-географічне положення. Відкриття Антарктиди (Урок)


Мета: Сформувати в учнів систему знань про географічне положення Антарктиди; познайомити з історією відкриття та дослідження; повідомити учнів про роль українських дослідників в вивченні Антарктиди.
Тип уроку: Засвоєння нових знань.
Методи: Словесний наочний.
Наочність: Фізична карта півкуль, карта Антарктиди, атласи.
Література: В.А,Журкевич „Физическая географія материков и океанов”, Мінськ 1988р.; Н.П.Смірнова „По материкам и океанам”, М.1988р.; С.Г.Коберник, О.Я.Скуратович „Географія материків і океанів” к.”навчальна книга” 2003р.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація.
Які материки ми з вам вже вивчили?
Назвіть, які ще є материки у південній півкулі?
Як ви думаєте, який материк самий холодний?
Який материк був найпізніше відкритий?
ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
Отже сьогодні ми будемо вивчати 6-й материк – Антарктиду.
Африка – самий жаркий материк Землі; Австралія – найсухіший, Антарктида – найхолодніший. Та значна відмінність Антарктиди від інших материків планети не вичерпується тільки цим. Вона розташована на крайньому півдні Землі і тому дуже віддалена від інших материків. Саме завдяки цьому та суворим природнім умовам Антарктиду було відкрито зовсім недавно – у ХІХ столітті. І ті, хто вивчав материк майже двісті років тому, і ті, хто робить це зараз, подають яскраві приклади мужності та навіть героїзму. Антарктида дуже неохоче відкриває свої таємниці але саме з ними ми познайомимось на сьогоднішньому уроці.
ІУ. Вивчення нового матеріалу за допомогою типового плану атласів і карти півкуль ми з вами зараз визначимо особливості географічного положення Антарктиди.
План географічного положення материка Антарктида.
а) В якій півкулі розташований материк Антарктида?
б) Як він розташований відносно екватора і тропіків?
в) Якими океанами омивається?
г) Як розташована відносно Південного полюса?
д) Розташування відносно інших материків.
(Клас ділиться на групи і кожна група готує відповідь на одне запитання плану).
Антарктида – материк в якому розташовані 5 полюсів Землі.
S Ант. = 14 млн.км2; - в 2 рази >Австралії.
Антарктида разом з океаном, що омиває її, і островами називають Антарктика. Кордон Антарктики проходить ? між 530 – 600 пд.ш.
Найбільш характерною особливістю Антарктиди, яка відрізняє її від інших материків, являється могутнє заледеніння. Льодовий панцир вкриває майже весь материк. І тільки 0,2-0,3% його території вільні від льодового покриву.
Найбільша площа Великого Антарктичного Льодового щита, за сучасними даними, перебільшує 500м, а V його становить близько 24-30 млн.км2
Антарктида – це єдиний материк, на якому немає ні однієї постійної річки і не дивлячись на це на ній знаходиться у вигляді криги 62% прісних вод Землі. Якби льодовий щит почав танути, ін міг би живити всі річки планети більше 500 років, а рівень Світового океану піднявся би більше як на 60м. Льоду Антарктиди може вистачити, щоб вкрити їм всю земляну кулю, слоем ? 50м.
Антарктида – самий високий материк на Землі, його середня висота перевищує 2000м.
Важливою особливістю Антарктиди, яка відрізняє її від інших материків, є повна відсутність державних кордонів і постійного населення. Тут на наукових станціях зимує лише біля сотні полярників.
- Як же був відкритий 6-й материк?
„Боротись і шукати,
знайти і не здаватись”.
А.Пеннісон
Джерела гіпотези про існування Антарктиди пов’язані з іменем давньогрецького географа і астронома Птоломея, який жив в І-ІІ ст.. н.єри. Вже тоді народилась гіпотеза, що в південній півкулі повинна знаходитись суша. На протязі багатьох століть ця гіпотеза не знаходила підтвердження.
В 1774-1775 роках англійський мореплавець Джеймс Кук здійснив кругосвітню експедицію і потрапив в Антарктичні води на багато південніше своїх попередників. Холод і лід зупинили експедицію, і лише через пів століття стало відомо як близько вони знаходились біля берегів Антарктиди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Антарктида. Фізико-географічне положення. Відкриття Антарктиди (Урок)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок