Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Методи діагностування стану долота в процесі буріння.

Методи діагностування стану долота в процесі буріння.

Назва:
Методи діагностування стану долота в процесі буріння.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,82 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Методи діагностування стану долота в процесі буріння.
1. Нафтові свердловини і процес їх будівництва. Загальні відомості.
Свердловиною називають гірську циліндричну виробку, що споруджується без доступу в неї людини і діаметр якої значно менший від довжини (рис. 1.1).
Початок свердловини називається устям, циліндрична поверхня - стінкою або стволом, а дно — вибоєм. Відстань від устя до вибою по осі ствола визначає довжину свердловини, а по проекції осі на вертикаль — її глибину.
Свердловини бурять вертикальні і похилі. В останньому випадкy свердловину примусово викривляють згідно раніше запроектова-ного профілю.
Свердловини бурять ступенево, зменшуючи діаметр від інтервала до інтервала. Початковий діаметр нафтових і газових свердловин, як правило, не перевищує 900 мм, а кінцевий рідко буває меншим 165 мм. Глибини свердловин коливаються в широких межах: від декількох сотень до декількох тисяч метрів.
Поглиблення свердловини здійснюється шляхом руйнування породи на всій площі вибою (без відбору керну) або на його периферійній частині (з відбором керну) (рис 1.1). В останньому випадку в центрі свердловини залишається порода (керн), яку періодично піднімають на поверхню для вивчення пройденого розрізу порід.
Буріння свердловини здійснюється з допомогою спеціальних бурових установок як на суші, так і на морі.
1.2 Класифікація свердловин За призначенням, всі свердловини, що буряться з метою геологічного дослідження району, пошуків, розвідки і розробки нафтових і газових родовищ, поділяються на опорні, параметричні, структурні, пошукові, розвідувальні, експлуатаційні і спеціальні.
Опорні свердловини бурять для вивчення геологічної будови і гідрогеологічних умов залягання осадової товщі порід і вивчення закономірностей поширення комплексів відкладів, сприятливих для нафтогазонакопичення.
а, б-вертикальні; в-похила; а,в-буріння без відбору керну; б - буріння з відбором керну;
1-устя; 2-стінка (ствол); 3-вісь; 4-вибій; 5-керн.
Рис.1.1 —Схема свердловини
Параметричні свердловини призначені для детальнішого вивчення геологічної будови розрізу, особливо на великих глибинах, а також для виявлення найперспективніших площ з точки зору про-ведення на них геолого-пошукових робіт.
Структурні свердловини служать для ретельного вивчення структур, виявлених при бурінні опорних і параметричних свердловин та для підготовки проекту пошуково-розвідувального буріння на ці структури.
Пошукові свердловини_споруджують на підготовлених попереднім бурінням та геолого-геофізичними дослідженнями площах з метою відкриття нових родовищ нафти і газу, або для пошуків покладів нафти і газу на раніше відкритих родовищах.
Розвідувальні свердловини бурять на площах зі встановленою промисловою нафтогазоносністю з метою оконтурювання родовища та збору вихідних даних для складання проекту його розробки. Експлуатаційні свердловини бурять на повністю розвіданому та підготовленому до розробки родовищі з метою експлуатації покладів нафти і газу.
В категорію експлуатаційних входять не лише свердловини, з допомогою яких видобувають нафту або газ (видобувні свердловини), але і свердловини, які дозволяють організувати ефективну розробку родовища (оціночні, нагнітальні, спостережні).
Оціночні свердловини призначені для уточнення режиму роботи пласта і ступеня виробки ділянок родовища, уточнення схеми його розробки.
Нагнітальні свердловини служать для організації законтурного і усередину контурного нагнітання в експлуатаційний пласт води, га-зу, або повітря з метою підтримання пластового тиску.
Спостережні свердловини споруджують для систематичного контролю за режимом роботи родовища.
Спеціальні свердловини бурять для вибухових робіт при сейсмічних методах пошуків і розвідки родовища, скидання промислових вод в непродуктивні поглинаючі пласти, розвідки і видобутку води, підготовки структур для підземних газосховищ і закачування в них газу, ліквідації відкритих фонтанів нафти і газу.
Крім нафтової і газової промисловості, буріння свердловин ши-роко застосовують і в інших галузях народного господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Методи діагностування стану долота в процесі буріння.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок