Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Про виділення за цифровою моделлю земної поверхні ділянок, сприятливих для сільськогосподарського виробництва

Про виділення за цифровою моделлю земної поверхні ділянок, сприятливих для сільськогосподарського виробництва

Назва:
Про виділення за цифровою моделлю земної поверхні ділянок, сприятливих для сільськогосподарського виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,45 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Про виділення за цифровою моделлю земної поверхні ділянок, сприятливих для сільськогосподарського виробництва


Особливістю сучасних морфометричних дослiджень [1,4,6] є не тільки вивчення числових характеристик окремих форм i типiв рельєфу, а й направленiсть їх на розв'язок актуальних народно-господарських задач, а саме екологiчних, геологiчних, агропромислових, освоєння шельфу i т. iн; використання досягнень аерокосмiчного знiмання, обчислювальної технiки, картографiї.
Публікації, що стосуються дослідження рельєфу земної поверхні, підтверджують положення про те, що комп'ютеризація всіх галузей народного господарства з метою підвищення ефективності та оперативності управління ними є потребою всякого цивілізованого суспільства. Тому цифрова інформація про місцевість забезпечує просторово-часову інтеграцію рішень, що приймаються та контроль за їх виконанням чи реалізацією. Хоч економічна доцільність використання найсучасніших наукоємних геоінформаційних технологій є очевидною, для її широкого впровадження необхідно вирішити доволі багато наукових та технічних проблем. Перш за все це перетворення фондів катографічної, топографо-геодезичної та аерокосмічної інформації в якісно новий вид і створення ефективних засобів її використання. Споживачами такої продукції повинні бути сформовані при державних органах управління спеціальні структури, що дозволять ефективно забезпечити вирішення на сучасному світовому технічному рівні важливих народно-господарських завдань, серед яких проведення земельної реформи, управління землекористуванням і моніторинг земель на основі цифрових карт, оперативне прийняття управлінських рішень, оцінка обставин і управління ресурсами при виникненні надзвичайних ситуацій, а також управління державними силовими структурами і т.д. Розробка ГІС різного призначення, як інструменту для використання картографічних фондів і розв'язку прикладних народно-господарських задач, має загальнодержавне значення.
Успіхи сільського господарства в значній мірі визначаються тим, наскільки правильно при його веденні враховуються природні умови. Шаблонне використання однакових способів по всій території не є ефективним. Ставиться мета встановити головні особливості умов землеробства в районах з різко вираженим рельєфом, де має місце ерозія грунтів. Регулювання поверхневого водостоку з одночасним запобіганням ерозії грунтів, відновлення їх родючості і господарської цінності змитих і зазолених земель тісно пов'язані з врахуванням при використанні території ролі рельєфу. Ні одна з властивостей землі, як засобу виробництва, не впливає так сильно на інші її властивості, як рельєф [4]. Термін використання землі для сільського господарства залежить від рельєфу. Характер грунтів залежить від рельєфу. Вплив на земну поверхню Сонця, атмосфери і води проявляється через форми та елементи рельєфу. Геологічні явища теж в значній мірі виражені в рельєфі. Це обумовлює розвиток на поверхні землі природно-історичних процесів, які можуть бути корисними і шкідливими з точки зору сільськогосподарського використання території. Для регулювання цих процесів необхідно проводити необхідні, наприклад меліоративні заходи, теж з врахуванням рельєфу. Єлементи рельєфу, як вже було сказано, є постійними і стійкими ознаками території і є всі підстави використовувати та розглядати їх як базу для агровиробничого поділу території. Повинна бути не тільки сформульована загальна характеристика рельєфу, як фону для сільськогосподарського використання території, а й  виділені і висвітлені основні типи території в зв'язку з умовами рельєфу, сформульовані загальні принципи врахування рельєфу при веденні землеробства в ерозійних районах, викладені основні питання врахування рельєфу при організації агротехнічних заходів.
В останні роки метод пластики рельєфу почав широко впроваджуватись при  картографуванні грунтів. Грунтознавці встановили топологічну залежність між розташуванням грунтового покриття і рельєфом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Про виділення за цифровою моделлю земної поверхні ділянок, сприятливих для сільськогосподарського виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок