Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Організація краєзнавчих досліджень та використання їх матеріалів на уроках географії

Організація краєзнавчих досліджень та використання їх матеріалів на уроках географії

Назва:
Організація краєзнавчих досліджень та використання їх матеріалів на уроках географії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,17 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Організація краєзнавчих досліджень та використання їх матеріалів на уроках географії   
   


Сидячи за партою і користуючись лише підручниками географії, не можливо глибоко і повно пізнати світ. Тут на допомогу вчителеві приходить частина цього великого світу – край, що простягається за вікнами школи. Саме через краєзнавство здійснюється відоме дидактичне правило, надзвичайно важливе в навчанні географії: “від відомого до невідомого, від близького до далекого”. Дослідження рідного краю сприяє поглибленню знань, умінь і навичок учнів, розвитку їх здібностей і пізнавальної активності, вихованню любові до Батьківщини.    
У загальноосвітній школі I-III ступенів № 48, яка розташована біля межі Червонозаводського району м. Харкова і Харківської області, в якій з 1-го по 11 клас вчителі керуються краєзнавчим принципом навчання в процесі вивчення природознавства, географії, історії, екології, економіки.
   На жаль, в наступному навчальному році, у зв’язку з переходом на 12-річний термін навчання [3], вчителі залишаються без географічного курсу “Рідний край” (5 кл.), а переходять до інтегрованого природничого курсу, що включає теми з фізики, біології, хімії та інших предметів. Але, можливо, сьогодні варто подумати про викладання на певному етапі шкільної програми такого інтегрованого курсу, як краєзнавство, що має величезне значення у зв’язку з національним відродженням України [7].    
На заняттях у VI класі учні вчаться користуватися термометром, барометром, гігрометром, знайомляться з кутоміром власної конструкції для визначення висоти Сонця над горизонтом, вчаться завбачати погоду (прогноз) [2, 4, 8].    
Учнями ведеться календар погоди, в який щодня заносятьсь дані спостережень. Записи робить чергова група учнів (3-4 чол.). Вони записують температуру повітря, тиск, напрям і силу вітру, стан атмосфери (ясно, хмарно, дощ).    
На початку уроку географії чергові учні повідомляють дані про погоду, порівнюють погоду поточного місяця з погодою попереднього року цього ж місяця за календарем, який висить поряд з тим, що заповнюється.
   Під час вивчення теми “Клімат” учні складають графіки температур повітря за місяць, креслять розу вітрів, порівнюють клімат конкретного місяця з кліматом цього ж місяця попереднього року. При цьому використовують дані власних спостережень.    
Виконання таких робіт сприяє розвитку в учнів спостережливості і вміння порівнювати, аналізувати, складати графіки, заповнювати таблиці тощо.    
Під час вивчення теми “Води суходолу. Поверхневі води. Річки.” проводиться екскурсія до річки Уди, яка допомагає засвоїти учням такі поняття, як: “річище”, “заплава”, “тераси”, “річкова долина”, “корінний берег”, “стариця”, “повінь”, “межень”, “паводок”, “річкова ерозія” тощо.
   Вивчаючи тему “Поверхневі води України”(VIII клас) учні досліджують і виконують наступні роботи [5]:
   складають план річки;
   визначають грунт дна;
   складають опис річкової долини;
   вимірюють швидкість течії;
   визначають витрати води;
   вимірюють прозорість води, її температуру;
   роблять опис берегів, заплави, долини річки;
   проводять вивчення ґрунтових вод;
   збирають відомості про режим річки;
   з’ясовують господарське використання річки;
   визначають джерела забруднення річки.    
Особливу увагу треба приділити місцям активного забруднення річки, установити чинники забруднення.    
Така практична робота під керівництвом учителя допоможе учням набути навичок дослідницьких робіт.    
Під час вивчення економічної і соціальної географії в IX класі, зокрема теми “Хімічна промисловість України”, організовуємо екскурсію на місцевий хімзавод “Червоний хімік”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організація краєзнавчих досліджень та використання їх матеріалів на уроках географії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок