Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Мазурські озера 

Мазурські озера 

Назва:
Мазурські озера 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,60 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Мазурські озера 


Мазури (так польською мовою “звучать” Мазурські озера) – слово, що відразу асоціюється з літом, з просторими голубими плесами озер, білими парусами, дрімучими лісами, повними звірів, з природою та сільським краєвидом, незайманим цивілізацією.


Мазури пропонують: аматорам парусного спорту – широкий водний простір та сприятливі вітри, любителям природи – безлюдні куточки з дикими звірами, дослідникам історичних слідів – багатоетнічне минуле, зачароване у чисельних будівлях та легендах, шукачам вакаційних пригод – строкатий натовп та своєрідний клімат у більших туристичних центрах.
Незважаючи на те, що назва “Мазури” відноситься до великого простору на північному сході Польщі, основним синонімом “мазурскості” є Великі Мазурські Озера – країна, що займає 1700 км2 території, понад 15% поверхні якої займає водний простір (1/4 водних ресурсів Польщі), у цьому числі найбільші польські озера: Снярдви (Њniardwy) - 109,7 км2 i Мамри (Mamry) - 102,4 км2.
Країна Великих Мазурських Озер – це унікальна система водяних маршрутів, озера, поєднані природними ріками та каналами. На сьогодні, діюча водна система нараховує на основному відрізку 126 км, а разом з бічними розгалуженнями понад 200 км. Це найдовша система для парусного туризму у Польщі.
Серед найбільших польських міст Країни Великих Озер:
розташоване у центрі, на клаптику землі між озерами Нєгочін та Мамри, Гіжицко (Giїycko), 30 тис. жителів, відомий туристичний центр, Піш (Pisz), 20 тис. жителів, так звані “південні ворота Мазур”, Венгожево (Wкgorzewo) - 12 тис. жителів, на півночі, недалеко східного берегу Cнярдв, “мекка” любителів парусного туризму - Міколайкі (Mikoіajki), 4 тис. жителів, та
Мронгово (Mr№gowo) – 23 тис., столиця міжнародного фестивалю музики Country.


Краєвид Країни Великий Озер дуже різноманітний. Мазурською специфікою вважаються сильні, переважно південно-західні вітрі, а також раптові зміни погоди, про що слід пам’ятати, вирушаючи у “велике плавання”.
У Мазурських лісах можна зустріти рисі, олені, лисиці, сарни та кабани. Варто відвідати Борецьку Пущу, де на волі живуть зубри.
Незабутні враження гарантують натуральні пливучі острови у заповіднику Закрент (Zakrкt) - 1 км від села Крутинь (Krutyс). Ці острови утворилися на товстому шарі торфу, до якого насіялися сосни, журавлина та росички.

Мазури – це рай для любителів риболовлі. У місцевих озерах та річках водяться щуки, вугри, судаки, лящі, плотва тощо. Ловити рибу можна також на приватних ставках.

Туристичні атракції
Варто згадати також про пам’ятки архітектури на Мазурах.
Замки Хрестоносців
У 1226-1230 хрестоносці, на запрошення князя Конрада Мазовецького, осіли на цій території. Шляхом завоювань швидко створили могутню державу, що займала територію Вармії, Західного Помор’я та Мазур. І хоча від часів розквіту їх держави минуло майже півстоліття, легендарні хрестоносці продовжують жити в уяві поляків. З тих часів збереглися до сьогоднішніх днів їхні замки на Мазурах – у Барчянах (Barcianach), Елку (Eіku), Гіжицку (Giїycku), Кентшинє (Kкtrzynie), Ніжіци (Nidzicy), Ольштинку (Olsztynku), Оструджє (Ostrуdzie) - відбудований, Щитнє (Szczytnie) – фрагмент, Венгожевє (Wкgorzewie), Решелю (Reszelu), Тинє (Tynie), Гарбно (Garbno). Замки перебудовувалися протягом століть, змінювали свої функції та власників. Служили за школи, мисливські резиденції, в’язниці та будинки адміністрації. А тепер становлять ще одну туристичну атракцію Мазур. У замках хрестоносців сьогодні можна не лише ознайомитися з музейними колекціями, але й переночувати, з’їсти обід та взяти участь у середньовічному святі.

Гіжицко (Giїycko)

У Європі існувало кілька головних штаб-квартир Гітлера. Більшість ставок, як, наприклад, Вільчи Шанєц (Wilczy Szaniec w Gierіoїy - “Вовче Лігвище”), розташована на віддалі від великих міст, у лісах, оточених озерами та багнами. Відкрита: понеділок-неділя (від ранніх годин до сутінків, тел.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мазурські озера 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок