Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Каїр - столиця Єгипту

Каїр - столиця Єгипту

Назва:
Каїр - столиця Єгипту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,07 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
на тему:
Каїр - столиця Єгипту


Каїр - столиця Єгипту, одне з найкрасивіших міст світу. Його засновано арабськими поселенцями у 6 ст. н.е., а сьогодні у ньому дивовижним чином поєднуються історія і сучасність.
Населення міста – понад 8 млн. осіб (2006), з приміською зоною – 19 млн.
Каїр є культурним і бізнесовим центром Арабського світу, одним з найбільших у Африці і на Ближньому Сході. Квартали, які розташовані уздовж Нілу, забудовані переважно висотними будівлями. Тут знаходяться найкращі магазини, готелі, ресторани. На правому березі Нілу розташований один з найкомфортабельніших готелів - "Хілтон". Центр сучасного Каїра - площа Ат-тахрір, на якій розташовані основні державні і громадські організації країни, а також штаб-квартира Ліги арабських держав. На цій же площі увагу туристів привертає Єгипетський національний музей - найбільше у світі сховище цінностей Стародавнього Єгипту за часів фараонів та греко-римського періоду. Серед 155 тис. експонатів музею знаходяться і знамениті скарби гробниці фараона Тутанхамона.
Від площі Ат-тахрір відходять дві вулиці - Талааб Харб і Каср-ан-Ніл - це торгівельно-ділові артерії сучасної столиці. Уздовж них вишикувалися магазини, невеликі кафе, контори банків, компаній, авіаційних агентств. На східному березі Нілу розташоване старе місто, його квартали мало що змінилися з часів Середньовіччя - лабірини звивистих вулиць, старі житлові будинки. Тут знаходяться знамениті базари, безліч невеликих крамниць та ремісничих майстерень, де поряд з предметами домашнього ужитку виготовляються сувеніри для туристів.
Каїр – важливий релігійний центр. У місті знаходиться понад 300 мечетей. Цікавими для туристів є стародавня Цитадель, збудована у 12 ст., і Алебастрова мечеть - символ Каїру. Напроти цитаделі розташована Мечеть султана Хасана - одна з найкрасивіших зразків арабської архітектури (14 ст.).
Привертає увагу і найбільший на Близькому Сході ринок Хан Ель-халілі, який засновано також у 14 ст. Тут можна придбати все, чим славиться Схід: спеції, парфюмерію, золото, срібло, килими, вироби з міді та бронзи, шкіри, скла, кераміки та ін.
Унікальним у місті є і Інститут Папірусу, де зібрана колекція картин з сюжетами про життя Стародавнього Єгипту.
Одними з найяскравіших пам'яток Каїру, та і Єгипту загалом, є піраміди Гізи, збудовані у 2690 р. до н.е., вони займають територію більше 5 га: найбільша піраміда Хеопса, середня, - піраміда Хефрена і трохи менше - піраміда Мікерена. Це єдине з семи чудес світу, яке збереглося до наших днів. Висічений з величезної глиби знаменитий Сфінкс Гізи є другим шедевром Стародавнього Єгипту. Стародавні міста Мемфіс і Саккара, що знаходяться за 20 миль на південь від Гізи, також користуються великою популярністю у туристів. У самому Каїрі безліч різноманітних архітектурних і релігійних пам'яток різних стилів та епох: церкви, мечеті, синагоги.
Каїр - це не тільки унікальні пам'ятки старовини, але й найсучасніші розваги: нічні клуби, казино, бари, ресторани, бутіки. Крім цього, туристи можуть отримати велике задоволення від прогулянок по Нілу на невеликих пасажирських човнах.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Каїр - столиця Єгипту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок