Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Добовий рух Землі навколо своєї осі. Міна дня і ночі. Полюси. Екватор. Річний рух землі. Зелена орбіта. Зміна пір року. Зміна тривалості дня і ночі. Тропіки. Полярні кола. Пояси (урок)

Добовий рух Землі навколо своєї осі. Міна дня і ночі. Полюси. Екватор. Річний рух землі. Зелена орбіта. Зміна пір року. Зміна тривалості дня і ночі. Тропіки. Полярні кола. Пояси (урок)

Назва:
Добовий рух Землі навколо своєї осі. Міна дня і ночі. Полюси. Екватор. Річний рух землі. Зелена орбіта. Зміна пір року. Зміна тривалості дня і ночі. Тропіки. Полярні кола. Пояси (урок)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,50 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Добовий рух Землі навколо своєї осі. Міна дня і ночі. Полюси. Екватор. Річний рух землі. Зелена орбіта. Зміна пір року. Зміна тривалості дня і ночі. Тропіки. Полярні кола. Пояси (урок)


Мета: Навчити учнів розрізняти поняття зміна дня і ночі, зміна пір року. Виробляти практичні навички і уміння роботи з телурієм, поглиблювати знання про екватор, полюси.
Обладнання: Підручники «Я і Україна» 4 клас, глобуси, телурій, навчальний підручник Горошенко.
Хід уроку
І.Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Будова всесвіту.
Галактика.
Розповісти про Сонячну система та Землю як планету сонячної системи.
Дати характеристику елементів Сонячної системи.
Освоєння людьми космічного простору.
ІІІ. Актуалізація життєвого досвіду.
- Яка тривалість доби?
- Чи знаєте ви, що таке екватор?
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.
V. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
План
Зміна для і ночі.
Полюси.
Екватор.
Річний рух Землі.
Земна орбіта.
Зміна пір року.
Зміна тривалості дня і ночі.
VІ. Закріплення нових знань.
Робота учнів з підручниками «Я і Україна» та робота з телурієм.
VІІ. Підсумок уроку.
- Що нового ми вивчили на уроці?
- Які поняття засвоїли?
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання.
- Вивити конспект.
-Схематично зобразити зміну пір року.
Лекція
Люди вважали Землю плоским тілом. Ідея кулястості Землі виникла завдяки висновків Піфагора, у 6 столітті. Аристотель навів докази кулястості Землі. Під час місячних затемнень наша Землі відкидає круглу тінь. А круглу тінь можуть відкидати тільки кулясті тіла. Змінюються висота зір над горизонтом при русі. Розширюється дальність горизонту при піднятті вгору.
У 16 ст. були здійснені подорожі і зокрема, подорож Ф.Магелана, які свідчили, що Землі має форму кулі.
У 20 ст. завдяки польоту літаків, запуску штучних супутників і кораблів на фотографіях роблених космонавтами було видно, що Земля має форму кулі. Північний поліс трохи вищий південного, така форма називається кардіоїдою.
Внаслідок того що Землі освітлюється і нагрівається під різними кутами створюються такі теплові пояси, жаркий, 2 помірних, 2 холодних. Кулястість Землі створює і своєрідність клімату, формується різні ґрунти, рослинний покрив, тваринний світ.
Землі обертається навколо своєї осі із Заходу на Схід. Але раніше вважали, що Земля є центром Всесвіту. Найповніше геоцентричну систему світу обґрунтував грецький учений Птоломей. Він вважав, що по особливих сферах рухаються космічні тіла. Це вчення проіснувало 1,5 тис.р. Польський учений Копернік висунув нову геоцентричну систему, яка спростувала старі уявлення про Всесвіт.
Земна вісь – це уявлена лінія навколо якої обертається наша Земля.
Точки з яких виходять кінці уявної осі називаються полюсами.
На однаковій відстані від полюсів проходить лінія, яка називається екватором. Паралельно екватору проходять лінії, які називаються паралелями.
Колові лінії, які сполучають полюси називаються меридіанами.
Паралелі і меридіани утворюють градусну сітку по якій вивчають положення місць на Землі.
Докази обертання Землі
1) Відхилення падаючих тіл на схід. Всяке тіло, яке падає по прямовисній лінії відхиляється від виска на схід. Це тому, що при обертанні Землі навколо осі на висоті тіла рухаються з більшою швидкістю і при падінні вони зберігають за інерцією початкову швидкість. В результаті ніби переганяють точки, які знаходяться на поверхні відхиляють від прямовисної лінії, тому Земля обертається з заходу на схід.
2) Сплюснутість Землі коло полюсів. Відцентрова сила, яка виникає в результаті обертання.
Наслідки обертання Землі.
1)Зміна дня і ночі. Оскільки наша земна куля є не прозорою і освітлюється неоднаково, на тій стороні, яка освітлюється буде день, а на неосвітленому буде ніч. Це відбувається внаслідок обертання Землі навколо осі.
2)Усі тіла, які рухаються на горизонталі відхиляються праворуч, а вертикалі – ліворуч.
3) Припливи і відпливи. В океанах утворюються внаслідок притягання місяцем і сонцем води на Землю, яка обертається. Зміна їх внаслідок обертання навколо осі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Добовий рух Землі навколо своєї осі. Міна дня і ночі. Полюси. Екватор. Річний рух землі. Зелена орбіта. Зміна пір року. Зміна тривалості дня і ночі. Тропіки. Полярні кола. Пояси (урок)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок