Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Історичні аспекти дослідження мінерально-сировинних ресурсів території Чернівецької області

Історичні аспекти дослідження мінерально-сировинних ресурсів території Чернівецької області

Назва:
Історичні аспекти дослідження мінерально-сировинних ресурсів території Чернівецької області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,56 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Історичні аспекти дослідження мінерально-сировинних ресурсів території Чернівецької області


Мінеральні ресурси є одним з найважливіших природних багатств сьогодення, а це посилює необхідність вивчення проблем їх раціонального використання в просторово-часовому аспекті.
Розміщення Чернівецької області в межах двох потужних тектонічних структур (Східно-Європейської платформи та Карпатської геосинклінальної області) сприяє підвищенню наукової зацікавленості до вивчення ресурсів її надр. Проте історія геолого-тектонічного та мінералогічного вивчення території Північної Буковини і Бессарабії досить складна та суперечлива, що очевидно спричинене складними соціально-економічними умовами і порівняно частою зміною державного суверенітету. Ці обставини звичайно не сприяли систематизованому вивченню геолого-тектонічної будови території, особливостей розміщення корисних копалин, їх фізико-хімічних властивостей та придатності до використання.
Наукові публікації по питанню висвітлення історико-методологічних проблеми вивчення та використання мінеральних ресурсів області опубліковано головним чином в другій половині ХХ століття. Деякі аспекти цього питання розглянуто в працях В.І.Павлишина, А.Г.Вологдіна, М.А.Біховера, П.М.Татаринова, В.О.Оникієнка, П.М.Меркулова, Н.А.Доморацького, В.Г.Курочки, Й.А.Бурки, М.В.Жука. Зокрема Л.Г.Володін, М.А.Біховер та П.М.Татаринов узагальнили досвід вивчення проблем геолого-тектологічної структури області та розміщення корисних копалин від ХVІІІ століття до другої світової війни. В.І.Павлишин розробив періодику геолого-тектонічних досліджень в Україні. Історію геолого-тектонічних дослідженьУкраїнських Карпат (до середини 80-х років ХХ ст.) систематизували в своїх працях Я.О.Кульчицький, М.П.Габінет. Проблеми розміщення та використання будівельних корисних копалин в умовах ринкової економіки досліджуються М.В.Жуком та Й.А.Буркою, В.Й.Буркою та ін.
З метою систематизації раніше набутих знань та кращого розуміння стану використання мінерально-сировинних ресурсів у наш час необхідно узагальнити та систематизувати набутий досвід вивчення мінерально-сировинних ресурсів, в минулі історичні епохи. Проаналізувати взаємозв'язок між соціально-економічними процесами та інтенсивністю досліджень геолого-тектонічної структури і корисних копалин Чернівецької області.
З метою кращого розуміння проблем використання мінеральних ресурсів необхідно прослідкувати ретроспективу окресленого питання в основні періоди, що були виділені В.І.Павлишином (1991):
1-ий період формування мінералогічних даних у давнину та в часи Київської Русі, що мали переважно практичне значення.
2-ий - експедиційний період розвитку (XVIII століття).
3-й - розвиток описової мінералогії (XIX - перша половина XX ст.).
4-ий - переважання регіонально-мінералогічних, кристалохімічних і термобарохімічних досліджень (40-70 роки XX століття).
5-ий - сучасний етап розвитку мінералогії (з 70-х років XX століття) [13.с.4-5].
Враховуючи геополітичні та соціально-економічні зміни, що відбулись в Україні та світі в 90-х роках минулого століття пропонуємо виділити 6-ий період: "мінералогічні дослідження в період незалежності України".
Мінеральні ресурси - це один з тих видів природних багатств, які людство розпочало використовувати в господарських цілях одним з перших.
Перші люди на території Чернівецької області з'явилися близько 300 тисяч років тому. В місцях їх стоянок археологи знаходять значну кількість кам'яних знарядь праці, що є доказом використання мінеральних ресурсів. У дещо пізніших поселеннях знайдені сліди виробництва гончарних виробів, виплавки та обробки металів, що свідчить про розширення діапазону використання корисних копалин. Тому можна вважати, що вже первісні суспільні формації людей володіли знаннями про особливості розміщення та способи використання корисних копалин. Ці знання нагромаджувались в результаті багаторічного пошуку та господарського використання різних видів мінеральних ресурсів. В більшості випадків вони є результатом часто випадкового поєднання тих чи інших примітивних технологічних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Історичні аспекти дослідження мінерально-сировинних ресурсів території Чернівецької області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок