Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Геренчук К.І. – український географ і ландшафтознавець

Геренчук К.І. – український географ і ландшафтознавець

Назва:
Геренчук К.І. – український географ і ландшафтознавець
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему:
Геренчук К.І. – український географ і ландшафтознавець


Життєвий шлях професора Каленика Івановича Геренчука
Каленик Геренчук народився 14 листопада 1904 року в с. Біла на Кам’янеччині Подільської губернії (нині Чемеровецький район Хмельницької області) в родині селян-хліборобів. Батько Каленика Івановича – Іван Васильович Геренчук походив з селянської родини середнього достатку, а мати – Одарка Данилівна (уроджена Кокойда) дуже рано осиротіла, але мала посаг в декілька гектарів землі. Тому молода родина за тодішніми мірками також належала до середняків. У родині Івана й Oдарки Геренчуків народилося четверо дітей:
Анастасія, Каленик, Марія і Петро.
У 1918 році Каленик Геренчук закінчив місцеву церковно-приходську школу і продовжив навчання спочатку у вищому початковому, а згодом – педагогічному училищах. Деякий час (близько одного року) він навчається в духовній семінарії Кам’янця-Подільського. Про своє навчання в цьому навчальному закладі, із зрозумілих причин, ніколи не згадував. А про причину, що спонукала його залишити навчання, можна лише здогадуватися. Очевидно, першопричиною такого кроку було атеїстично-нігілістичне відношення до церкви, релігії і духовенства з боку тодішньої більшовицької влади.
Протягом 1922–1925 рр. Каленик Геренчук здобуває вищу освіту в Кам’янець-Подільському інституті народної освіти. В особовій справі, що знаходиться в архіві Чернівецького університету, збереглася копія свідоцтва в якому зазначено: “Пред’явник цього, громадянин Геренчук Каленик Іванович, що народився в с. Білій,
вступив в 1923 році в Кам’янець-Подільській Інститут Народної освіти на агробіологічний відділ і закінчив його повний курс в 1925 році…. На підставі положен-
положення про Інститути, затвердженого ВУЦВК і РНК УССР, – громадянину ГЕРЕНЧУКУ Каленикові Івановичу надається кваліфікація викладача агробіологічних дисциплін старшого концентру трудшколи ФЗО та ШКМ.” (Правопис цитованих документів тут і надалі збережено – С.К.).
Варто зауважити, що період навчання Каленика Геренчука в усіх закладах Кам’янця-Подільського: двох училищах, духовній семінарії та інституті збігся з надзвичайно бурхливими революційними подіями, що вирували тоді мало не в усій Європі.
За цих нестабільних умов уряд гетьмана України Павла Скоропадського відкриває в Кам’янці-Подільському університет, який очолює відомий вчений, громадський і політичний діяч – Іван Огієнко. До викладання в університеті запрошуються кращі фахівці двох колишніх імперій: Австро-Угорської і Російської. Так, запрошення викладати в університеті отримують вихованці Львівського і Віденського університетів доктори географії Степан Рудницький і Володимир Геринович, а Санкт-Петербурзького – випускник комерційного інституту – Іоаникій Шимонович. Якщо Степан Рудницький з невідомих причин не скористався цим запрошенням, то Володимир Геринович, з нетривалими відлученнями до Харкова і Москви, пропрацював у Кам’янці-Подільському майже до арешту в 1932 році. Студент Каленик Геренчук слухав лекції доцента Володимира Гериновича і вважав його своїм учителем, але про це, знову ж таки з відомих причин, публічно не висловлювався.
Трудову діяльність К. Геренчук розпочав у 1925 році завідувачем дитячого будинку в Дунаївцях (тепер райцентр Хмельницької області). Водночас місце виховательки дитбудинку отримала молода дружина Каленика Івановича – Марія Іванівна (дівоче прізвище Дробина). Про ці далекі роки Каленик Іванович одного разу згадував з великим хвилюванням. Можна тільки уявити собі той переповнений після Першої світової і громадянської воєн, після першого масового голодомору провінційний сиротинець, державна опіка над яким була мінімальною, а всі побутові і навчально-виховні турботи лягли на плечі вчорашнього студента, а нині завідувача дитячим будинком та молодої виховательки. У 1926–27 рр. К. Геренчук служить у війську, а після демобілізації працює завідувачем Смотрицького районного відділу освіти, викладає у середніх та радянсько-партійній школах м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Геренчук К.І. – український географ і ландшафтознавець

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок