Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Короткоротаційні сівозміни

Короткоротаційні сівозміни

Назва:
Короткоротаційні сівозміни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,19 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткоротаційні сівозміни для господарств різних форм господарювання.
Короткоротаційні сівозміни повинні базуватися на основі плодозміни. Це значить, що насиченість сівозміни має бути таким: 50% — зернові колосові; 25% — бобові і зернобобові; 25% — просапні.
Набір культур визначається спеціалізацією господарства, зональними особливостями, кон’юнктурою ринку. Оптимальна кількість полів 4 з коливанням від 3 до 5. Це обумовлюється допустимим періодом повернення культури на попереднє місце вирощування, який для їх більшості становить 3-4 роки.
Для Лісостепу можна навести такі сівозміни:
І. 1–горох; 2–озима пшениця; 3–цукрові буряки; 4–ячмінь.
ІІ. 1–горох; 2–озима пшениця; 3–кукурудза на зерно; 4–кукурудза на силос.
ІІІ. 1–горох; 2–озима пшениця; 3–цукрові буряки; 4–кукурудза на зерно.
IV. 1–еспарцет; 2–озима пшениця; 3–цукрові буряки; 4–ячмінь з підсівом еспарцету.
Розміщення культур у короткоротаційних сівозмінах, період повернення яких на попереднє місце вирощування становить 5–8 років (соняшник, баштанні), проводять, висіваючи їх на половині поля, міняючи місцями після закінчення ротації з культурою, яка займала другу половину поля.
Перша ротація: 1 — чистий пар, зайнятий пар; 2 — озима пшениця; 3 — ячмінь; 4 — соняшник, кукурудза на зерно.
Друга ротація: 1 — зайнятий пар, чистий пар; 2 — озима пшениця; 3 — ячмінь; 4 — ? кукурудза на зерно, соняшник.
Якщо сівозміни мають 2–3 поля, то їх слід насичувати проміжними посівами з метою подовжити період повернення культур на попереднє місце вирощування: 1–горох; 2–озима пшениця плюс післяжнивні посіви на зелені добрива; 3–цукрові буряки.
В підзоні недостатнього зволоження з метою стабілізації водного режиму та послаблення ґрунтовтоми при насиченні сівозміни озимою пшеницею слід вводити чистий пар: 1 — чорний пар, зайнятий пар; 2 — озима пшениця; 3 — озима пшениця.
Для спеціалізованих господарств можна навести орієнтовні короткоротаційні сівозміни:
І. 1–горох; 2–озима пшениця; 3– кукурудза (ячмінь).
ІІ. 1–соя; 2–кукурудза; 3–кукурудза (ячмінь) — для господарств по вирощуванні свиней, птиці.
І. 1–багаторічні трави; 2–озима пшениця; 3–ячмінь.
ІІ. 1–багаторічні трави на один укіс; 2–озима пшениця плюс післяжнивні посіви на зелений корм; 3–картопля, кормові буряки; 4–ячмінь з підсівом багаторічних трав — для господарств по виробництву молока, яловичини.
Багатопільні сівозміни, що мають великий набір культур, можна трансформувати в короткоротаційні з деяким корегуванням чергування культур.
Десятипільна сівозміна: 1) багаторічні трави на один укіс; 2) озима пшениця; 3) цукрові буряки; 4) кукурудза на силос; 5) озима пшениця; 6) кукурудза на зерно; 7) горох; 8) озима пшениця; 9) цукрові буряки; 10) ячмінь з підсівом багаторічних трав.
Короткоротаційні сівозміни з наведеної вище десятипільної:
І. 1–багаторічні трави на один укіс; 2–озима пшениця; 3–цукрові буряки; 4–кукурудза на зерно; 5–ячмінь з підсівом багаторічних трав.
ІІ. 1–кукурудза на силос і зелений корм; 2–озима пшениця; 3–горох; 4–озима пшениця; 5–цукрові буряки.
Восьмипільна сівозміна: 1) конюшина на один укіс; 2) озима пшениця; 3) цукрові буряки; 4) кукурудза на зерно; 5) горох; 6) озима пшениця; 7) цукрові буряки; 8) ячмінь з підсівом конюшини трансформують у дві короткоротаційні. Перша ланка з чотирьох культур — перша короткоротаційна сівозміна, наступні чотири культури є другою короткоротаційною сівозміною.
Спеціалізовані сівозміни та їх види.
За господарським призначенням і співвідношенням культур вони досить різноманітні. Представниками цього типу є овочеві сівозміни. Як відомо, овочеві культури дуже вибагливі до агротехніки, родючості грунтів тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Короткоротаційні сівозміни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок