Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Аналіз технологічної схеми автоматизованої системи ведення земельного кадастру

Аналіз технологічної схеми автоматизованої системи ведення земельного кадастру

Назва:
Аналіз технологічної схеми автоматизованої системи ведення земельного кадастру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,44 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Аналіз технологічної схеми автоматизованої системи ведення земельного кадастру


З початку земельної реформи в Україні триває процес з надання земельних ділянок у приватну власність , постійне (тимчасове) користування, в тому числі на умовах оренди. Тільки у місті Львові зареєстровано 7604 земельні ділянки юридичних та фізичних осіб, яким видано державні акти на право приватної власності, на право власності та на право постійного користування на землю (інформація станом на 1 квітня 2001 року) [1].
В умовах реформування земельних відносин здійснюється значний перерозподіл землі, що сприяє швидкому зростанню кількості власників землі та землекористувачів та збільшенню кількості укладених угод про оренду, заставу , купівлю, продаж, успадкування земельних ділянок, що зумовлює в майбутньому сприятливі умови функціонування ринку землі та нерухомості.
Для створення та функціонування ринку землі необхідно впровадження автоматизованої системи ведення земельного кадастру (далі –АС), що дає змогу, підвищення ефективність управління земельними ресурсами обґрунтування розмірів плати за землю, значно прискорити процес реформування земельних відносин, відстеження динаміки кількісних та якісних змін земельного фонду, розподілу його за власниками та землекористувачами та інше.
Основою для рішення цієї проблеми є відповідний нормативний документ [2] в якому чітко окреслено організаційні, науково - методичні, нормативно - правові, нормативно – та програмно технічні заходи .В цих багатогранних напрямках розглянемо два аспекти - програмно – технічного заходу - розроблення , введення в дію і тиражування АС для створення і оновлення цифрових земельно-кадастрових карті планів та розроблення, адаптація програмних заходів.
Однією з основних задач , що необхідно вирішити при створенні і веденні АС є виготовлення цифрових топографічних карт великих масштабів і розробка процедури їх подальшої підтримки в актуальному стані.
Роботи в цьому напрямі розпочато ДП " Західгеодезкартографі ". Вищевказаним підприємством застосовано новітні технології аналітичної фотограмметрії та цифрового картографування . ДП "Західгеодезкартографія" одним з перших у західному регіоні України використало метод векторизації зображень (метод перетворення існуючих картографічних матеріалів в цифрові) , внаслідок чого створено значну кількість цифрових топографічних карт масштабу 1:2000 в програмному пакеті " DIGITAL " НВП " Геосистема ".
Враховуючи значний обсяг робіт при картографуванні застосовано стереофотограм-метричний спосіб. Слід зауважити, що було використано стерео фототопографічного методу з використання цифрових фотограмметричних станцій ( ЦФС ), аналітичних фотограмметричних приладів (АФП )
Поруч з вищезгаданим способом використовувалися цифрова картографічна інформація отримана методом векторизації зображень та дані вимірів проведених геодезичними способами .    
Стереофототопографічним методом з використанням ЦФС та АПФ доцільніше створювати картографічні матеріали на площі більше 5 квадратних кілометрів з великим контурним навантаженням. Для створення цифрової картографічної продукції даним методом підприємством ДП "Західгеодезкартографія" використано цифрові фотограмметричні станції ( ЦФС "Дельта-2"),  аналітичні фотограмметричні прилади (АФП "Стереоанаграф – 4", "Стереоанаграф – 4М) інша комп'ютерна техніка. Цифрові карти створені з заданою точністю, яка відповідає вимогам нормативних документів для графічних топографічних карт відповідних масштабів [4] .
Стереозбір виконувався в програмному пакеті " DIGITAL " НВП " Геосистема ", після чого зібрану графіку редаговано та присвоєно семантичні характеристики топооб`єктів та кадастрові номери земельних ділянок, після чого переконвертовано в пакет " ARC VIEW " фірми ESRI , де під`єднано бази даних відповідно до земельно-кадастрових даних .
Проте для ефективного використання вищезгаданого автоматизованого картографічного продукту необхідно розробити технологію внесення та контролю земельно-кадастрової інформації в АС, а саме :
- реєстрацію державних актів на право власності (користування) на землю, відповідних рішень рад та внесення змін до вищевказаних актів;
- приведення класифікатор забудованих земель та внести в повному обсязі інформації про об'єкти власності згідно Вказівки Державного комітету України по земельних ресурсах " Про створення кадастрового реєстру " від 30 грудня 1997 року №63 (Додаток) [5] 
внесення документів і матеріалів по відведення земельних ділянок та паспортів земельних ділянок;
зафіксувати обмеження по використанню земельних ділянок , якщо такі передбачено законодавством , державними , будівельними , санітарними, природо охоронними або іншими нормами;
відобразити укладення угод про оренду, заставу , купівлю, продаж, успадкування земельних ділянок;
передбачити внесення інформації щодо сплати земельного податку або орендної плати землевласниками та землекористувачами; 
Як один з можливих шляхів з вирішення задачі створення АС і підтримки в актуальному стані пропонується наступне :
Провести інвентаризацію наявних графічних та цифрових топографічних карт (в тому числі цифрових топографічних карт в пакеті "DIGITAL" та цифрових кадастрових карт в пакеті " ARC VIEW " в масштабі 1: 2000 створених ДП "Західгеодезкартографія " )  і в залежності від вирішуваних задач визначитись із масштабом створення АС
Перевести графічні картматеріали в растрову форму , одержані растрові матеріали необхідно коректувати (у місцях поганого зберігання інформації оригіналів ) та здійснити планово висотної прив’язку , після чого створити єдине мозаїчне електронно-растрове поле населеного пункту (переведення топоархіву в електронний вигляд з подальшим його використанням ) , при цьому слід врахувати недоцільність переведення топокарт з графічних в растрову форму в разі наявності  цифрових топокарт відповідних масштабів
Провести інвентаризацію даних державної статистичної звітності та інформації отриманої по лінії Деркомзему та від інститутів Землеустрою (планів земельно – господарського устрою та інше )
Використання проектної та затвердженої містобудівельної документації в цифровому вигляді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Аналіз технологічної схеми автоматизованої системи ведення земельного кадастру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок