Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Поширення водної вологи у грунтах території Українських Карпат

Поширення водної вологи у грунтах території Українських Карпат

Назва:
Поширення водної вологи у грунтах території Українських Карпат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,13 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Поширення водної вологи у грунтах території Українських Карпат   
 

   
Українські Карпати виділяються в якості гірської ґрунтової провінції Західної буроземної лісової області суббореального поясу. Ґрунтовий покрив сформувався під впливом лісової рослинності (ступінь залісненості становить 36%). Найбільше лісів збереглося у Закарпатті (46%). Середньоєвропейські широколистяні ліси складають біля 35% всієї флори; важливу роль відіграють і тайгові євро-сибірські форми (30%). Виходячи із цього ґрунтовому покриву притаманні всі ознаки лісових грунтів. Тільки в передгір'ях і на високих луках розповсюджені відповідно чорноземи і лучні грунти. Але в складі грунтів Карпат і прилеглих рівнин відбулися значні зміни в результаті природничих та виробничих процесів: збільшилася площа полонин та орних земель і угідь. Переважаючими є наступні типи грунту: гірські бурі лісові, підзолисті, сірі лісові, дерново-підзолисті, лучні, опідзолені чорноземи.    
За характером сучасних природничо-господарських процесів властивості грунтів значно змінені, що створює можливість виділити наступні висотні грунтові зони.    
Перша зона включає в себе дерново-підзолисті та сірі лісові грунти, опідзолені чорноземи, дерново-опідзолені глейові і болотні грунти. Зона займає територію з абсолютними висотами до 300 м. Чорноземи належать до лісостепової зони, але їх використання в типізації грунтів Карпат, Прикарпаття і Закарпаття для схематизації водно-фізичних властивостей за вертикальними поясами необхідне, так як дозволяє показати зміну властивостей грунтів від лісостепової природної зони до високогірного хвойного лісу і гірських луків.    
Другу вертикальну зону (300-500 м) займають грунти дерново-підзолисті поверхнево-глейові. Поширені в передгір'ях Передкарпаття і Закарпаття. До цієї зони включені і бурі підзолисті поверхнево-глейові грунти.    
На висотах 500-1500 м розміщена найбільша гірсько-лісова зона бурих лісових гірських грунтів. Вона включає бурі лісові грунти (гірські буроземи), під темнохвойними і широколистяними лісами, що відрізняються підвищеним вмістом щебеню верхньої частини горизонту (5-25 см від поверхні) і бурі лісові опідзолені, що розташовані на терасах і вирівняних ділянках гір. Їм притаманний різноманітний механічний склад.    
Для бурих гірсько-лісових грунтів характерні середньосуглинковий і важкосуглинковий механічний склад, вони мають високу пористість і високу водопроникність, особливо верхнього горизонту, що пов'язано з його щебенюватістю, гумусованістю і грудкуватою структурою. Не дивлячись на щільний механічний склад бурі гірсько-лісові грунти відрізняються дуже високою водопроникненістю (240-260 мм/хв), особливо верхнього горизонту.    
Бурі лісові опідзолені грунти мають важкий (глинистий) склад і слабку водопроникність. Ця відмінність пояснюється тим, що вони розміщені на схилах крутизною від 10 до 30 градусів, а бурі лісові опідзолені розміщені на вирівняних ділянках гір і річкових терасах. Тому для буро-лісових опідзолених грунтів відсутні процеси поверхневої ерозії.    
Четверта, гірсько-лучна зона розташована пересічно на висотах 1500 м. Грунти малої потужності та переважно щебнисті.    
На основі проведеної оцінки водно-фізичних властивостей ґрунтового покриву нами проведена класифікація грунтів та їх генетичних і механічних ознак за наступними природними зонами та високогірними поясами: лісостеповий, передгірський, карпатських лісів, високогірних луків.
   Вибір розміру шару грунту визначений переломними точками кривих агрогідрологічних констант.    
В першій зоні виділена група грунтів з однотиповими водно-фізичними властивостями: лучні дерново-оглеєні (дерново-опідзолені, лучно-буроземні), лучно-болотні і частина алюліальних грунтів річкових надзаплавних терас. Ці грунти займають всю територію Закарпатської низовини і центрально-західну частину Передкарпатського прогину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поширення водної вологи у грунтах території Українських Карпат

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок