Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Метаморфізм алмазоносних формацій щитів

Метаморфізм алмазоносних формацій щитів

Назва:
Метаморфізм алмазоносних формацій щитів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,07 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Метаморфізм алмазоносних формацій щитів


З накопиченням досвіду виділення й вивчення алмазоносних і потенційно алмазоносних утворень Українського щита, приуроченого до південно-західної окраїни Східноєвропейської платформи, з’ясовують багатоманітність їхніх проявів, пов’язану не тільки з особливостями первинних флюїдизатно-експлозивних порід, а й з різноманітними змінами. Це автометаморфізм, метаморфізм, пірометаморфізм, метасоматоз, гідротермально-метасоматичні процеси, звітрювання. Дослідження відповідних порід сприяє виділенню нових алмазоносних формацій, зокрема метаморфічних, наприклад, слюдистих сланців, алмазоносних “філітів”, характерних для Бразильського щита, та інших, зазвичай властивих докембрію.
Прояви метаморфізму багатоманітні, вони не обмежуються регіональними й контактовими перетвореннями, властивими породам кристалічної основи.
Алмазоносні формації, які передують метаморфічним, можна розділити на флюїдизатно-експлозивні ендогенні (кімберліти, лампроїти і споріднені утворення), можливі кори їхнього звітрювання та різноманітні осадові (табл. 1). Ендогенні формації локалізовані головно у формі трубок і лінійних тіл у зонах довготривалих розломів, де виникають умови для динамометаморфізму, проникнення мантійного матеріалу на поверхню та змішування його зі вмісним коровим і осадовим. Динамометаморфізм сприяє перетворенню ендогенних формацій у сланцеві. “Зняття” метаморфізму дає змогу розпізнати первинні породи й оцінити перспективи їхньої алмазоносності. Проте відповідні умови метаморфізму сприяють або руйнуванню алмазів (окиснювальні умови, висока температура тощо) або, навпаки, їхньому утворенню (при високих РТ-параметрах у відновлювальних умовах на значних глибинах виникають метаморфогенні алмази).
Таблиця 1
Групування алмазоносних і споріднених формацій (без космогеогенних)
за типами алмазів
Група формацій | Формації | Алмази
Кімберлітові та лампроїтові | Метаморфічні та метасоматичні | змішаного
походження
Ендогенні | Рудоносні геологічні магматичної серії | Лужноультраосновні;
Лужнобазальтоїдні
Рудні | Кімберлітова; карбонатитова; лампроїтова; рівненськітова; лейкорівненськітова;
лампрофірова
Метаморфізовані рудоносні геологічні | Гіперстенових гнейсів і кристалосланців; лейкогранулітова; ко-ндалітова; мармур-ка-льцифірова; флішоїдна метаграувакова; метаконгломератова по-ліміктова; метааркозова гранітоподібна та ін.
Рудно-
геологічні | Сланцева флюїдизит-бластомілонітова; філітова; метаморфічна еклогітоподібна;
метаконгломератова олігоміктова та ін.
Екзогенні | Рудоносні геологічні та рудні | Теригенні; глинисті; карбонатні; вулканогенно-осадові; кір звітрювання; карстові
Рудні та рудоносні супутні | Ti-Zr розсипів; бокситова; брекчієподібна сапонітова; фосфоритові; вапнисті (оолітова, черепашкова, піщаниста та ін.); манганові; залізисті; пеліканітово-брекчійова та ін.
Метаморфічна основа Українського кратона, який охоплює Український щит і його схили, стабілізувалась у ранньому протерозої, проте в окремих зонах слабко метаморфізовані утворення належать і до пізнього докембрію. Відповідно виявився регіональний і динамосланцевий метаморфізм. Регіональний метаморфізм, який відбувається у твердих породах, є одним із чинників стабілізації, кратонізації. Потім уже жорсткі породи внаслідок тектонічних напружень розколюються, що відкриває шляхи для мантійних флюїдизатів. Можна припустити, що вони переміщувалися й локалізувалися і під час метаморфізму, з огляду на існування синметаморфічних дайок метабазитів і метаультрабазитів. У такому разі ці утворення метаморфізувалися разом із вмісними породами рами на різних рівнях; чим глибше, тим інтенсивніше, проте зазвичай вони метаморфізовані слабше, ніж вмісні утворення. Мантійний матеріал, який проникав на етапах активізації в зони розломів, під час нових дислокацій опинявся у зонах динамометаморфізму і бластезу, де формувалися філіти й інші сланці, бластичні породи, аж до пегматоїдних утворень.
Регіональний метаморфізм чітко маркує різновікові, складені специфічними формаціями та структурно-формаційними комплексами блоки земної кори, які розрізняються й за ступенем алмазоносності, – архони, протони і тектони за А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Метаморфізм алмазоносних формацій щитів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок