Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Меліоративне районування Тернопільської області і його економіко-географічний аналіз 

Меліоративне районування Тернопільської області і його економіко-географічний аналіз 

Назва:
Меліоративне районування Тернопільської області і його економіко-географічний аналіз 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,31 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Меліоративне районування Тернопільської області і його економіко-географічний аналіз 


Відповідно до природних та соціально-економічних чинників на території Тернопільської області сформувався сільськогосподарський меліоративний комплекс (МК) – якісно своєрідний комплекс, який включає техніко-соціально-економічний і природно-територіальний аспекти. МК – це закономірне поєднання меліоративних процесів, заходів і споруд, які забезпечують стійкість і високу продуктивність природних систем і постійне підвищення економічної ефективності територіально-виробничого комплексу.
В територіальному плані МК Тернопільської області є неоднорідним. Тому важливого значення набуло дослідження територіальної організації МК. Адже раціональна науково обґрунтована територіальна організація комплексу є важливим чинником його загальної ефективності. Територіальна організація МК означає як об’єктивно існуючі форми територіального зосередження меліоративної невлаштованості, так і систему заходів по вдосконаленню землеробства. Вона по суті є практичним вираженням врахування природних, соціально-економічних, екологічних та інших чинників; поєднує в собі всі аспекти суспільної діяльності по оптимізації землекористування; головною її метою є підвищення економічної ефективності та екологічної стійкості агроландшафтів. Найважливіший її практичний прояв – раціональне розміщення меліорації, територіальна диференціація структури та інтенсивності меліоративного впливу.
При вирішенні цієї проблеми слід мати на увазі такі особливості функціонування МК: земля є засобом виробництва і безпосереднім предметом праці який піддається деградації і потребує оптимізації; робочий період не збігається з часом виробництва, що є причиною сезонності меліоративної діяльності; наявність різних форм власності; тісний зв’язок оптимізаційних заходів з територіальними поєднаннями природних умов та ресурсів, що обумовлює закономірності просторової організації МК.
Дослідження територіальної організації МК Тернопільської області здійснене на основі аналізу просторових відмінностей у меліоруванні. За вихідну одиницю, що лягла в основу дослідження територіальної організації взято показник частки меліорованих сільськогосподарських угідь певним видом меліорації в межах окремого адміністративного району. Такий показник дає можливість відобразити структуру та масштаби меліорування, здійснити порівняльний аналіз оптимізації окремих територій. Недоліком показника меліорованості сільськогосподарських угідь є його відносність, адже рівень розвитку окремих видів меліорації у зв’язку з економічними труднощами та відсутністю глибокого наукового обґрунтування сільськогосподарського меліорування часто є невідповідним до норм. Масштаби проведення меліорацій з року в рік змінюються. Проте, реалізація меліорації по території Тернопільської області є пропорційною до потреби, такою, що відображає територіальні відмінності МК.
Основними формами територіальної організації у межах МК Тернопільської області є меліоративні райони та підрайони. Дані виділи відображають поширення таксонів територіальної структури (МК району, МК підрайону). МК району – це сукупність меліоративних споруд, процесів і заходів на частині території зонального МК, з більш-менш однорідними природно-географічними умовами і стійкими виробничо-територіальними типами господарств, спеціалізованих галузей сільського виробництва. МК підрайону – територія з однорідними природно-географічними умовами та виробничими підтипами сільськогосподарських підприємств в межах району.
Меліоративний район – територія, в межах якої розташований МК району, меліоративний підрайон – частина території меліоративного району, на якій поширений МК підрайону.
Виділення менших таксонів територіальної структури і відповідно форм територіальної організації повинне проводитися на основі глибокого аналізу виробничо-територіальних підтипів господарств. На сьогоднішній день виробничо-територіальні типи господарств досліджені недостатньо, що робить неможливим виділення дрібних інтегральних та спеціалізованих форм територіальної організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Меліоративне районування Тернопільської області і його економіко-географічний аналіз 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок