Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Заповідник Асканія-Нова - історія і сучасність

Заповідник Асканія-Нова - історія і сучасність

Назва:
Заповідник Асканія-Нова - історія і сучасність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,21 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Заповідник Асканія-Нова - історія і сучасність


Асканія-Нова — селище міського типу, центр селищної Ради. Розташована в зоні низовинного степу, що простягається вздовж північного берега Чорного та Азовського морів. До районного центру 25 км. Населення 3625 чоловік. Селищ-ній Раді підпорядковані селища Бакир, Іллінка, Комиш, Кругле, Маркеєв, Мо-лочне, Новий Етап, Олександрине, Ониськине, Пятомник, Роздольне, село Веселе Друге.
Територія Асканії-Нової була заселена ще в давні часи. Тут знайдено мідні прикраси доби пізньої бронзи. Виявлено поховання кочівника з конем, кілька ка-м’яних баб XI—XIII ст. н. е.
Асканія-Нова колись називалась “Чаплі”, бо розташована на схилах Великого Чапельського поду.
Після того, як Російська держава закріпилася на узбережжі Чорного й Азов-ського морів, наприкінці XVIII ст. почалося заселення південних районів України. Царський уряд роздавав землі цього необжитого кр’аю не дише російським поміщи-кам, а й іноземним. У 1828 році німецький герцог Ангальт-Кетенський придбав за безцінь 42,3 тис. десятин землі в районі нинішньої Асканії-Нової і 6 тис. десятин на березі Чорного моря3.
Через 13 років у степу поблизу поселення Чаплі виріс хутір, названий герцогом на честь свого маєтку Асканія у Німеччині — Асканією-Новою. На широких про-сторах південних українських степів герцог почав розводити мериносових овець. У 1834 році його стадо налічувало 24 тис. голів. Однак з часом господарство занепало, зрештою Асканію-Нову її власник здав в оренду, а 1856 року продав маєток, понад 49 тис. овець, 640 коней, 549 голів великої рогатої худоби та 297 кіз іншому коло-ністу — Фейну. Новий власник більш уміло повів господарство. Особливо він розбагатів, розводячи мериносових овець, вовна яких дуже цінилась на західноєвро-пейському ринку. Згодом Фейн поріднився з іншим німецьким колоністом — Фальцем. Так виник поміщицький рід Фальц-Фейнів. Скуповуючи навколишні землі, ці поміщики швидко стали “королями вівчарства” півдня України. В маєтку налічу-валося близько 200 постійних робітників, а всього тут проживало 312 чоловік. Працювала школа, відкрита 1831 року, де навчалося 30 дітей.
Наживаючись з експлуатації робітників, Фальц-Фейни багато грошей ви-трачали на обладнання свого маєтку.
Власник Асканії-Нової 1874 року було споруджено невелику вольєру для утримання місцевих диких пта-хів. Нагляд за ними здійснював селянський хлопець К. Є. Сіянко. З року в рік розширювалися вольєри, в яких поселяли не лише птахів, а й ссавців з інших країн світу. 1887 року з донських степів завезли байбаків, з Астраханської губернії— антилоп сайга. З далекої Африки і Австралії були доставлені страуси, з Монголії — кінь Пржевальського, Тібету — яки, Кавказу й Західної Європи — фазани, з Індії— зебу і антилопа нільгау, Південної і Східної Африки — антилопа канна та антилопа гну голуба, з Північної Америки — бізони, Біловезької пущі — зубри, з Уссу-рійського краю — олені.
Велику цінність являє і ботанічний парк. До його створення (1887 р.) в Асканії-Новій, крім кількох плодових дерев, білої акації та деяких ягідників, інших наса-джень не було. Спочатку під парк відвели 70 га степу. На 27 га було закладено денд-ропарк, де висадили 220 різних видів дерев і чагарників, у т. ч. з Азії, Південної Європи, Північної Америки, Австралії, Кавказу та інших країн і континентів.
Наприкінці XIX ст. в Асканії-Новій відкрився невеликий музей, де було зі-брано 250 чучел птахів і тварин, а також колекцію яєць та археологічну колекцію5. За короткий час Асканія-Нова стала широко відомим мальовничим куточком при-роди у посушливому степу. Особливої популярності вона набула, після показу екземп-лярів різних тварин і птахів на ювілейній всеросійській акліматизаційній виставці у Москві 1908 року та одеській сільськогосподарській і промисловій виставці 1911 року. Цей оазис природи, створений працьовитими руками людей, привернув до себе увагу дослідників. У зоопарку велися наукові спостереження, окільцьо-вували перелітних птахів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Заповідник Асканія-Нова - історія і сучасність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок