Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> ПРИРОДА I НАСЕЛЕННЯ НАЙДАВНІШОЇ ІНДІЇ

ПРИРОДА I НАСЕЛЕННЯ НАЙДАВНІШОЇ ІНДІЇ

Назва:
ПРИРОДА I НАСЕЛЕННЯ НАЙДАВНІШОЇ ІНДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,17 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з фізичної географії
ПРИРОДА I НАСЕЛЕННЯ НАЙДАВНІШОЇ ІНДІЇ


ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ І ПРИРОДА ІНДІЇ. Індія розташо-вана
на півдні Азії, на півострові Індостан. На півночі Індії зна-ходиться найвищий у світі гірський хребет — гори Гімалаї. Вони відділя-ють Індію від інших країн світу і за-хищають її від холодних північних вітрів. На півдні півострів Індостан омивають хвилі теплого Індійського океану. В Індії течуть дві великі річки — Інд і Ганг зі своїми прито-ками. Долини цих річок дуже ро-дючі. В давнину долина Гангу була вкрита болотами та джунглями — непрохідними тропічними лісами. У джунглях водилося багато звірів і птахів: слонів, мавп, тигрів, папуг, у болотах жили отруйні змії, укус яких смертельний для людини.
Природа Індії багата й різно-манітна. Зелені долини річок зміню-ються степами та пустелями, а снігові гори — тропічними лісами.
НАЙДАВНІШІ МІСТА ІНДІЇ. В до-лині річки Інд археологи розкопали залишки двох найдавніших міст Індії. Це міста Мохенджо-Даро та Хараппа, які існували п'ять тисяч років тому. В центрі кожного міста на пагорбі височіла добре укріплена цитадель, оточена стінами з вежами. Місто перетинали широкі вулиці. Заможні люди жили в дво- або триповерхових будинках з вели-кою кількістю кімнат, бідняки — в маленьких будиночках.
Кожний будинок мав внутрішній дворик, куди виходили вікна з кімнат. Покрівля будинків була плеската. Увечері, коли спадала спека, на покрівлю піднімалась уся родина відпочити і подихати свіжим повітрям. У багатьох будинках були ванні кімнати. Вико-ристана вода по глиняних трубах збігала у міську каналізацію. Та-кого не було ні в містах Єгипту, ні в містах Месопотамії.
ЗАНЯТТЯ СТАРОДАВНІХ ІНДІЙЦІВ. Стародавні індійці були землеробами. На своїх полях вони вирощували пшеницю, ячмінь, горох, бавовну і рис. Розводили корів, буйволів, ослів, кіз, овець, верблюдів.
У містах Мохенджо-Даро і Хараппі жили ремісники. Вони робили гарний посуд з візе-рунками, ткали тонкі тканини, виплавляли з міді і бронзи знаряддя праці та прикраси. На руїнах будинків археологи знайшли зернотертки, ступки, сокири, ножі, зброю, зроблену з міді та бронзи. Заліза стародавні індійці ще не знали.
Міста вели жваву торгівлю. Про це свідчать великі й малі бронзові гирі, знайдені під час розкопок.
ЗАСЕЛЕННЯ ІНДІЇ ПЛЕМЕНАМИ АРІЇВ. Чо-тири тисячі років тому до Індії прийшли пле-мена кочівників та скотарів аріїв. Згадка про ці події збереглася в священній книзі індійців «Рігведі». Там розповідається, що за один день боги зруйнували 99 міст дасью (місцевих жи-телів). Дасью були темношкірі; вони не знали ні законів, ні богів. Завойовники були високі на зріст, мали білу шкіру, називали себе аріями, що означало «шляхетні, благородні люди»; цією назвою вони протиставляли себе темношкірому населенню, яке понево-лили.
Раніше арії жили на півдні Східної Європи, тобто в степах України, і аж до Каспійського моря. Вони випасали табуни ко-ней, розводили овець, У пошуках кращих пасовиськ частина аріїв перейшла через гірський хребет Гіндукуш і спустилася до Індії. Інша група аріїв пішла на Іранське нагір'я. Від них похо-дять перси. Деякі арії пішли ще далі — на Кавказ та в Європу.
Слово «арії» збереглося в сучасній назві країни Іран. Вчені вважають, що арії були родичами багатьох сучас-них народів — індійців, персів, німців, англійців, ук-раїнців, литовців та ін. Про це свідчать однокореневі слова в їхніх мовах, що означають одні і ті самі предме-ти (табл. 4). Вони збереглися з найдавнішої мови, якою розмовляли арії,— санскриту. Ці мови прийнято нази-вати індоєвропейськими мовами.
ІНДІЙСЬКІ ВЕДИ. Священні книги аріїв, написані сан-скритом, називаються «Веди», що означає «знання». Та-ких книг чотири. Веди — це збірки пісень і заклинань, звернених до богів. Слово «веди» має спільний корінь зі старовинним слов'янським словом «вєдаті», тобто «зна-ти», а також з українськими словами «віщий», «віщун» — той, хто передбачає, віщує майбутнє.
Від «веди» утворено слово «деви» — «боги».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: ПРИРОДА I НАСЕЛЕННЯ НАЙДАВНІШОЇ ІНДІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок