Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Оптимальний метод обробки висотних кінематичних мереж

Оптимальний метод обробки висотних кінематичних мереж

Назва:
Оптимальний метод обробки висотних кінематичних мереж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,69 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Оптимальний метод обробки висотних кінематичних мереж


В кінематичних мережах, просторове положення пунктів зазнає безперервної зміни в часі. Для визначення цих змін необхідно проводити регулярні повторні цикли вимірів елементів мережі.
Якщо розглядати кінематичну мережу, як вільну то при застосуванні класичних методів урівноваження виникає проблема сингулярності матриці коефіцієнтів нормальних рівнянь.
Для висотних кінематичних мереж пропонують застосовувати методи, які використовують зміни перевищень між реперами в повторних циклах. Їх поділяють на дві групи [1] в основу яких покладено наступні принципи:
- незмінність висоти самого стійкого репера;
- незмінність середньої висоти всіх реперів мережі, або групи найбільш стійких реперів.
Однак, необґрунтованим є апріорні прийняття незмінності висоти самого стійкого репера. Нехтування кінематикою окремого репера приводить до спотворення кінцевих результатів.
Суті кінематичних мереж суперечить прийняття незмінності середньої висоти всіх реперів мережі, або групи найбільш стійких реперів. Середня висота всіх реперів у мережі буде незмінною у всіх циклах спостережень за виконання умови 
, (1)
де: - зміщення -го репера за період між сусідніми циклами спостережень; - кількість всіх реперів в мережі. Для введенн такої умови у кінематичних мережах немає ніяких підстав.
Для обробки кінематичних мереж, зокрема, мереж геодинамічних полігонів найбільше застосування знайшли методи урівноваження вільних мереж. При цьому розрізняють максимально вільні мережі і напіввільні мережі. В максимально вільних мережах не фіксується жорсткий пункт, орієнтація системи координат і масштаб мережі. В напіввільних мережах фіксують не всі необхідні атрибути (наприклад: жорсткий пункт, або орієнтація системи координат, чи жорсткий пункт і масштаб мережі). Проблема сингулярності матриці коефіцієнтів нормальних рівнянь у методиці урівноваження напіввільних мереж вирішується визначенням - оберненої матриці, а у вільних мережах за допомогою узагальненої оберненої (псевдооберненої) матриці. Слід врахувати, що напіввільні мережі не можна віднести до кінематичних мереж, тож зупинимося на виключно вільних мережах.
Відомо, що для не сингулярної матриці коефіцієнтів нормальних рівнянь  кореляційна матриця  є оберненою, то б то . Відповідно має місце залежність
, (2) 
де - одинична матриця. Оскільки для сингулярних матриць , то знаходження , яке відповідає (2) є неможливе. У зв'язку з цим вводять поняття узагальненої оберненої матриці , яка відповідає наступним умовам 
, (3) 
, (4)
, (5)
, (6)
де - матриця фіксації початку системи координат (утворена з незалежних стовпчиків),  поправки в наближені координати пунктів (зміщення пунктів).
Матриця знаходиться у виді
, (7) 
Матриця  заміняє кореляційну матрицю , і обчислення та оцінка точності виконується як у класичному способі.
Однак, на розподіл зміщень пунктів суттєвий вплив має структура матриці .
Від її структури залежить фіксація початку системи координат відносно якої відраховуються зміщення пунктів і знаходяться їх, урівноважені координати.  В залежності від своєї структури матриця  може задавати початок системи координат у будь-якому пункті мережі, або як середнє значення наближених координат деяких, або всіх пунктів мережі. Останню фіксацію початку системи координат рекомендується використовувати при обробці вимірів на геодинамічних полігонах. У цьому випадку для висотних мереж матриця
, (8)
де - кількість вузлових реперів мережі.
Однак, будь-який попередній вибір початку фіксації системи координат є суб'єктивним, і не обґрунтованим є накладення умови (6), яка мінімізує сумарну величину зміщень.
Однак, цей метод ефективний при обробці перших циклів спостережень у мережах геодинамічних полігонів, зокрема він реалізований у більшості пакетів з обробки та урівноваження GPS-мереж.
На нашу думку для висотних кінематичних мереж фіксація нерухомої системи координат повинна мати прив'язку до реперів мережі тільки на певну епоху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Оптимальний метод обробки висотних кінематичних мереж

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок