Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Реалізація муніципальної ГІС на базі центру державного земельного кадастру

Реалізація муніципальної ГІС на базі центру державного земельного кадастру

Назва:
Реалізація муніципальної ГІС на базі центру державного земельного кадастру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,65 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Реалізація муніципальної ГІС на базі центру державного земельного кадастру


Техніко-економічна і соціальна доцільність автоматизації інформаційно-технологічних процесів у сфері земельного кадастру вже доведена світовим співтовариством [5]. І при використанні аргументів про створення ГІС для міста при обговоренні статей доходів до міського бюджету не викликає сумніву у міського керівництва доцільність такої системи. Проте, владу турбують більш нагальні проблеми: соціальні виплати, ремонт та будівництво інженерних споруд і комунікацій, благоустрій тощо. За таких умов дуже складно знайти кошти на впровадження новітніх інформаційних систем, тим більше, коли окупність таких затрат, при виконанні робіт з "нуля", за підрахунками російських спеціалістів [4, 7] становить 3-4 роки за умови постійного фінансування. Тому при створенні ГІС для міста не потрібно розраховувати на міський бюджет як головне джерело фінансування. Муніципальну владу найкраще використовувати за її головною суттю – як важіль при вирішенні проблемних питань і конфліктних ситуацій.
Для вирішення проблем пов'язаних зі створенням муніципальної ГІС необхідно виконати надзвичайно великий об'єм роботи:
здійснити детальний аналіз управління ресурсами міста;
детально розробити етапи створення геоінформаційної системи;
розробити структуру інформаційної бази ГІС з детальним диференціюванням використання баз картографічних, атрибутивних та відеографічних даних;
розробити організаційну структуру муніципальної ГІС, яка, на нашу думку, є керівним елементом при визначенні:
затрат на створення ГІС;
основних замовників і користувачів ГІС;
основних функцій структурних елементів системи управління ресурсами міста з допомогою ГІС.
Зрозуміло, що інформація, необхідна для створення баз даних ГІС, є розрізненою і міститься в різних державних органах управління як за призначенням так і підпорядкуванням. Тому саме міська влада повинна виступати центром для об'єднання зусиль при створенні ГІС для управління ресурсами міста (рис. 1).
Як видно зі схеми, споживачами інформації стануть партнери з підготовки вхідної інформації – органи податкової адміністрації, органи законодавчої та виконавчої влади, місцевого самоврядування, управління архітектури та земельних ресурсів, банки, а також фізичні та юридичні особи.
У період комерціалізації земельно-кадастрової інформації тільки за умови прибутковості та самоокупності, необхідно, щоб організаційна структура, яка обслуговуватиме ГІС, стала незалежною від спаринг-партнерів з її організації.
Це необхідно в першу чергу для виконання умови прибутковості роботи ГІС, тому що в першу чергу головними замовниками інформації виступатимуть саме державні організації та установи.
Тепер можна зробити деякі висновки з викладеного: місту необхідна ГІС, але у влади немає необхідних коштів для її організації; партнери, які братимуть участь у реалізації ГІС, а також влада зацікавлені насамперед у якнайшвидшому введені в експлуатацію майбутньої геоінформаціної системи.
Для окресленої ситуації ми бачимо два варіанти вирішення проблеми:
створення нової організації зі всіма необхідними атрибутами, яка буде повністю підпорядковуватись міській владі; закупівля всієї необхідної оргтехніки та програмного забезпечення, організація спеціалістів та їх навчання;
організація роботи зі створення ГІС на базі існуючого підприємства, яке може бути вже частково забезпечене для цих цілей як оргтехнікою, програмним забезпеченням, спеціалістами, так і, можливо, вхідними даними.
Рис. 1. Схема використання муніципальної ГІС для управління ресурсами міста.
Підприємством, на базі якого можна якнайкраще вирішити завдання зі створення ГІС ми бачимо Центр державного земельного кадастру при Держкомземові України, регіональні центри та їх філії (далі – Центри).
Реалізація таких варіантів має свої позитиви і негативи. Негативною стороною першого є тривалий час в організації роботи, і відповідно більші кошти, позитивною – чітка ієрархія підпорядкованості в період комерціалізації інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Реалізація муніципальної ГІС на базі центру державного земельного кадастру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок