Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Особливості структури ґрунтового покриву Гологоро-Кременецького горбогір’я

Особливості структури ґрунтового покриву Гологоро-Кременецького горбогір’я

Назва:
Особливості структури ґрунтового покриву Гологоро-Кременецького горбогір’я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,04 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Особливості структури ґрунтового покриву Гологоро-Кременецького горбогір’я


Ґрунтовий покрив будь-якої території є складно організованою, ієрархічною, відкритою системою, яка обмінюється з навколишнім середовищем речовиною та енергією. Це один з головних компонентів екосистеми, його неоднорідність і строкатість впливають на різноманітність екологічних умов середовища. Важливою характеристикою ґрунтового покриву є його структура.
Структура ґрунтового покриву (СҐП) території визначає еколого-географічні закономірності просторового розміщення різних типів ґрунтів, співвідношення ґрунтів на території, причинно-наслідкові зв’язки між компонентами ґрунтового покриву. Дані про СҐП необхідні для типізації земель, картування ареалів деградованих ґрунтів, розробки меліоративних заходів, обґрунтування адаптивно-ландшафтного землеробства, організації моніторингу та охорони ґрунтів.
Термін “структура ґрунтового покриву” запроваджений В.М. Фрі-д--ландом для позначення закономірного чергування низки елементарних одиниць ґрунтового покриву, що мають спільне походження і розвиток, певні геометричні параметри та утворюють замкнуті просторові ареали [2]. СҐП будь-якої території формують елементарні ґрунтові ареали (ЕҐА), прості та складні ґрунтові комбінації (ҐК).
Вивчення структури ґрунтового покриву особливо актуальне на територіях давнього та інтенсивного сільськогосподарського освоєння. Під впливом антропо-генного використання відбуваються зміни у характері та механізмі зв’язків між ґрунтами, змінюється рисунок ґрунтового покриву внаслідок зникнення одних ґрунтових відмін та появи інших.
Для регіону Гологоро-Кременецького горбогір’я характерне тривале сільськогос-подарське використання, значна частка просапних культур у системі сівозмін, що за умов розчленованого рельєфу призвело до розвитку ерозійних процесів. Вивчення структури ґрунтового покриву горбогір’я в разі агротехногенного впливу є важливим для визначення змін, що відбулись у результаті окультурення, та головних тенденцій розвитку ґрунтового покриву. З’ясування головних напрямів сучасного розвитку ґрунтового покриву дасть змогу розробити оптимальні заходи щодо його раціонального використання.
Дослідженню структури ґрунтового покриву значну увагу приділяють учені-ґрунтознавці, про що засвідчують публікації, присвячені цьому питанню. Вивчення СҐП окремих регіонів переважно прикладне. Автори (М.Н. Строганова, М.А. Глазовська, Н.П. Сорокіна, Е.Д. Дми-трієв) наводять дослідження різних рівнів організації ґрунтового покриву (елемен-тарних ґрунтових ареалів, елементарних ґрунтових структур, окремих типів СҐП). Такі дослідження охоплюють здебільшого лісостепові та степові райони Росії та Молдови. У публікаціях схарактеризовано мате-матично-геометричні особливості одиниць СҐП, їхній зв’язок з факторами диференціації ґрунтового покриву, зміни розвитку СҐП в разі антропогенного впливу. Питання картографування структури ґрунтового покриву, методика дослідження СҐП та використання даних про СҐП у різних галузях географії розкриті у моно-графії С.П. Позняка, Є.Н. Красєхи, М.Г. Кіта “Картографування ґрунтового покриву”. В Україні дослідженню СҐП приділяють менше уваги, ніж за кордоном. Однак за умов реформування земельних відносин у державі дані про структуру ґрунтового покриву матимуть важливе значення в бонітетній оцінці ґрунтів. Це ще раз підтверджує актуальність вивчення СҐП різних регіонів України.
Гологірське пасмо – західна частина Гологоро-Креме-нецького горбогір’я, північного уступу Подільської височини. Ґрунтовий покрив пасма представлений як автоморфними (ясно-сірими, сірими, темно-сірими опідзоленими, чорноземами опідзоленими та неглибокими), так і напівгідроморфними та гідроморфними ґрунтами (лучними, лучно-болотними, болотними, торфувато-болотними).
Структура ґрунтового покриву території досліджень має значну складність, що зумовлено, передусім, дією таких чинників, як геолого-геоморфологічна будова та діяльність людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Особливості структури ґрунтового покриву Гологоро-Кременецького горбогір’я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок