Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Гідрогеологія

Гідрогеологія

Назва:
Гідрогеологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,12 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Гідрогеологія
Виходячи з геологічної літологічного складу умов заля-гання водовмісних порід в межах території досліджень виділяються наступні водоносні горизонти:
- водоносний горизонт в четвертинних відкладах;
- водоносний горизонт в верхньотортонських відкладах;
- водоносний горизонт в відкладах тираської світи;
- водоносний горизонт в відкладах опольської світи;
- водоносний горизонт в гельветських відкладах;
- водоносний горизонт в верхньокрейдових відкладах;
водоносний горизонт в юрських відкладах.
Нижче приводиться характеристика виділених водоносних горизонтів. Водоносний горизонт в четвертинних відкладах зв’язаний з алювіальними та делювіальними утвореннями.
В алювіальних відкладах водовміщуючими породами являються галечники та піски, які спостерігаються по долинам рік ??? та Золотої Липи, а також їх притоків. Потужність водовміщуючих ??? досягає 6 м.
Водоносний горизонт пластового типу з вільною поверхнею дзеркала води, яке залягає на глибині до 3,5 м. Перекриваються водоносні відклади лесовидними суглинками та глинами. В основному підстилаючими відкладами даного водоносного горизонту являються верхньокрейдові, рідше верхньотортонські утворення. Вода водоносного горизонту свобідно перетікає в нижележачі водоносні горизонти. Води безнапірні. Водозабезпеченість коливається від десятих частин до 3,0 л/с. Питомий дебіт 0,3-2,5 л/с.
Води прісні гідрокарбонатно-сульфатно-кальцеві. Режим водоносного горизонту безпосередньо знаходиться в прямій залежності від кількості атмосферних опадів і положення рівня води в ріках. Живлення відбувається інфільтраційним шляхом. Четвертинний водоносний горизонт дренується ріками, ярами та балками. Води цього водоносного горизонту використовуються населенням для побутових потреб.
В делювіальних утвореннях водовміщуючими відкладами являються тріщинуваті суглинки. Для них характерна незначна водонасиченість. Води, як правило, мають лінзовидний характер. Розмір лінз – перші метри.
Велика залежність від атмосферних опадів та кліматичних умов, незначні запаси води, які в основнoму не захищені від попадання шкідливих елементів, не дозволяють використовувати дані води для побутово-господарського призначення.
Зерхньотортонський водоносний горизонт розвинутий на вододільних поверхнях в межах розповсюдження відкладів верхньотортонського віку. Водовміщуючими відкладами являються піски, піскови та літотамнієві вапняки, які у вигляді лінз, спостерігаються серед глин. Літологічні особливості та характер залягання водовміщуючих порід визначає розповсюдженність верхньотортонського водоносного горизонту.
Даний водоносний горизонт В районі робіт має досить обмежене розповсюдження і зустрічається у вигляді малопотужних лінз. Потужність водовміщуючих порід перші метри. Глибина залягання від 2,0 до і 20,0 м. Дебіт води від 0,2 до 0,7 г/куб.дм. Мінералізація коливається від 0,2 до 0,7г/куб.дм. Водоносний горизонт безнапірний. Дренування горизонту проходе яружно-балковою системою, що значно скорочує за-паси води. Живлення здійснюється за рахунок інфільтрації атмосферних опадів.
На території досліджень водоносний горизонт в відкладах: тираської світи має обмежене розповсюдження. Водовміщуючими породами є вапняки, гіпси, ангідрити. Водоносний горизонт малодебітний і продуктивність його рідко сягає 1,3 куб.м/год. За хімічним складом води


ГЕОЛОГО-ГІДРОГЕОЛОГІЧНІ УМОВИ РОДОВИЩА
ПРІСНИХ ПІДЗЕМНИХ ВОД
Найбільш древніми утвореннями, які вскриті свердловиною 90, являються породи сантонського ярусу верхньокрейдової епохи. Ці відклади пройдені свердловиною в інтервалі 6,0- 80,0 м. Породи сантонського ярусу мають широке розповсюдження, перекриваючи потужним шаром значну територію, включаючи площу родовища підземних вод. Сантонські відкла-ди залягають, практично, горизонтально. Представлені ці відклади вапняково-теригенною пачкою. Так в інтервалі 22,0 - 80, по даним све-рдловини 90, це вапняки білі, тріщинуваті, крейдоподібні. Серед вапня-ків спостерігаються прошарки пісковиків. В верх по розрізу вапняки поступово переходять в мергелі, які зустрінуті в Інтервалі 6,0-2-2,0 м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Гідрогеологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок