Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС.

Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС.

Назва:
Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,38 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Контрольна робота
Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС.


Вступ
Сучасні геоінформаційні системи (ГІС) являють собою новий тип інтегрованих інформаційних систем, що оперують координатно-прив'язаною інформацією і, у силу цього, мають визначену специфіку в організації й обробці даних, але включають методи обробки даних багатьох раніше існували автоматизованих систем.
Хоча розробка ГІС почалася більш 30 років тому як чисто географічних інформаційних систем, якісно новий зміст вони одержали лише за останні 8-10 років. Це зв'язано з тим, що вони перестають бути чисто географічними. Загальна тенденція їхнього розвитку полягає в тому, що географічна інформація служить лише основою для рішення великого числа прикладних задач, зв'язаних з керуванням територіально розподіленими об'єктами, землекористуванням, навігацією, с/г. виробництвом, екологічним моніторингом територій, прокладкою різноманітних магістралей і т.п. Зокрема, великі роботи проводяться по створенню ГІС міського господарства, ГІС екологічного моніторингу. Усе ширше починають застосовувати ГІС-технології в бізнесі, причому власне картографічна інформація в цих ГІС є допоміжної і служить лише для координатній прив'язці тих додаткових зведень про об'єкт керування, відображення й аналіз яких є головними функціями даної ГІС.
Але чим ширше стає область застосувань ГІС, тим сильніше відчувається "однобокість" існуючих ГІС. Хоча в даний час на ринку є велике число програмних пакетів ГІС, але майже усі вони є симбіозом чисто картографічних систем із графічними засобами і методами моделювання САПР. З вітчизняних ГІС можна назвати систему пакетів GeoDraw, GeoGraph, що доповнюється системою Геоконструктор. З закордонних систем найбільш відомими є ArcCAD, ArcViev, AtlasGIS, WinGIS, SICAD/open, Maplnfo, Arclnfo і ін. Маючи досить розвиті засоби уніфікації, перетворення і збереження вхідної інформації, графічного моделювання і візуалізації, усі вони характеризуються явно недостатніми засобами аналізу наявної інформації і підтримки прийняття рішень. Таким чином, для ефективного використання ГІС-технологій у перерахованих вище нових практичних додатках інтелектуальність сучасних ГІС явно недостатня. Фактично вони здатні лише в зручній і наочній формі відображати закладену в них координатно-прив'язану інформацію і виконувати розрахунки деяких кількісних характеристик відображуваних об'єктів, чого явно недостатньо для підтримки прийняття управлінських рішень. Тому метою даного реферату є типізація нових задач ГІС-технологій і обговорення можливих методів їхнього рішення, зв'язаних з їхнім застосуванням в інформаційно-керуючих системах і спрямованих на подальший розвиток аналітичних можливостей ГІС і методів підтримки прийняття рішень.
Відповідно до розмаїтості конкретного призначення геоінформаційних керуючих систем різноманітні і розв'язувані ними задачі. Тому провести їхню класифікацію на змістовному рівні навряд чи можливо. Однак, абстрагуючи від конкретного змісту задач у даних предметних областях, можна спробувати класифікувати розв'язувані задачі, використовуючи деякі формальні ознаки, зв'язані з цілями і процедурами обробки вихідної інформації в ході їхнього рішення. Така класифікація може істотно допомогти у виборі найбільш адекватній розв'язуваній задачі методів аналізу й інструментальних засобів підтримки рішення. Для цього досить ідентифікувати реальну задачу в конкретній предметній області з одним з типів по пропонованій класифікації, а далі вибрати з задач, що рекомендуються для даного типу, методи й інструментальні засоби її рішення і формалізувати задачу з урахуванням обраних методів і інструментальних засобів.
1. Побудова картографічних геоінформаційних полів. Ці задачі можна віднести до класичних задач картографії, якщо інформаційною ознакою є рельєф місцевості. Традиційний метод їхнього рішення складається в побудові ізоліній, що відповідають деяким фіксованим значенням даної інформаційної ознаки. Прикладом може служити відображення висоти місцевості на географічних картах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок