Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Клімат Австралії

Клімат Австралії

Назва:
Клімат Австралії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,39 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Клімат Австралії


Клімат материка дуже посушливий та жаркий. Південний тропік перетинає Австралію майже посередині, тому Сонце над північною частиною її території буває у зеніті. Материк одержує велику кількість сонячної радіації позаяк великий кут падіння променів Сонця. Австралія лежить повністю в південній півкулі, тому найтеплішим місяцем на материку є січень, найхолоднішим - липень.
На клімат Австралії впливають постійні вітри - південно-східні пасати, що дмуть з тропіків до екватора. Вони приходять з Тихого океану, тому несуть вологі повітряні маси. Але Великий Вододільний хребет затримує пасати. Це впливає на перерозподіл опадів: їх одержують лише невеликі прибережні райони до гір, за горами опадів мало.
На клімат узбереж впливають морські течії: холодні течії викликають суху погоду, теплі - вологу. Тому мало зволоженими є західне узбережжя (через холодну Західно-Австралійську течію) та південне (через течію Західних вітрів). Багато опадів одержують східні береги через теплу Східно-Австралійську течію. Австралія є найбільш посушливим материком в світі.
На території Австралії виділяють такі кліматичні пояси субекваторіальний, тропічний та субтропічний.
Субекваторіальний кліматичний пояс охоплює північну частину Австралії до 15-17° пд. ш. Клімат формується під впливом літнього океанічного екваторіального й зимового континентального тропічного повітря.
Улітку тут стоїть жарка й волога погода з частими інтенсивними атмосферними опадами. Середня місячна кількість опадів у цей період становить 230-380 мм, а добові максимуми перевищують 290 мм. Середньомісячні температури при цьому становлять 28-29°С, максимальні — близько 40°С, а мінімальні — від 17 до 20°С. Відносна вологість у середньому за місяць більша від 70%. Значні атмосферні опади влітку настільки зволожують грунт і повітря, що навіть у період континентального мусону відносна вологість не буває нижчою 50% і природна рослинність не припиняє вегетації. Тому типовим природним ландшафтом тут є вічнозелені тропічні ліси.
Над субекваторіальним поясом у другій половині літа зрідка проносяться тропічні циклони, що завдають матеріальних збитків.
Тільки в південних районах, де річна кількість атмосферних опадів не більша 600 мм, під час континентального мусону природна рослинність припиняє вегетацію, а для вегетації культурних рослин застосовують штучне зрошування.
Тропічний кліматичний пояс простягається пояс через континент із заходу на схід від 15-17° пд. ш. на півночі до 30-32° пд. ш. Клімат тропічного поясу неоднорідний через відмінності в зволоженні й термічному режимі.
Суша й атмосфера інтенсивно нагріваються вдень і охолоджуються вночі.
Середні місячні температури повітря в континентальній частині поясу становлять улітку 27-31°С, причому абсолютні максимуми досягають 45-50°С, а абсолютні мінімуми приблизно 5-10°С. Місячна кількість атмосферних опадів у цей період рідко перевищує 40 мм, а здебільшого становить 10-15 мм. Тому середня місячна відносна вологість не завжди досягає 30% чи вище: узимку термічний режим знижується в середньому на 17-15 °С в основному внаслідок зменшення нічних температур (-6, -10°С); абсолютні максимуми залишаються понад 30-35°С. Кількість атмосферних опадів узимку зменшується до 5-15 мм на місяць, а відносна вологість при цьому в середньому становить 35-45%, що зумовлюється загальним зниженням термічного режиму повітря.
На західному узбережжі тропічного поясу Австралії температури повітря нижчі на 3-5°С, ніж у континентальній частині, і річна кількість атмосферних опадів зменшується до 150-175 мм з підвищенням відносної вологості повітря внаслідок формування туманів під впливом вод холодної Західно-Австралійської течії та інверсійних процесів.
Зовсім інші умови річного ходу термічного режиму й атмосферного зволоження на східному узбережжі тропічного поясу і східних схилах Великого Вододільного хребта, де річна кількість атмосферних опадів становить понад 1500 мм, і розподіляються вони досить рівномірно протягом року, що забезпечує високі запаси вологи в грунті та повітрі, високий рівень води в річках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Клімат Австралії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок