Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Ландшафти і палеоландшафти: загальні тенденції змін

Ландшафти і палеоландшафти: загальні тенденції змін

Назва:
Ландшафти і палеоландшафти: загальні тенденції змін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,70 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Ландшафти і палеоландшафти: загальні тенденції змін


Головна відмінність сучасних ландшафтів від давніх полягає в тому, що перші реально існують сьогодні, а другі – ми відтворюємо лише в своїй уяві. Вони є реконструйованими на основі досліджень окремих цілісних решток давньої природи: пам’ятників, тобто рельєфу, відкладів, палеонтологічних знахідок артифактів та ін., а також непрямих показників (індикаторів). Давні ландшафти вивчають за системою палеогеографічних методів на рівні макро-, мезо-, і мікроетапів, виявляють критерії формування індивідуальних рис зональних ландшафтів.
Теоретичні розробки з ландшафтознавства корифеїв Львівської школи К.І. Геренчука, Г.П. Міллера та їхніх вихованців і послідовників А.В. Мельника, В.М. Петліна, І.М. Волошина дають основу для використання принципу актуалізму. Роботи, присвячені дослідженням опорних розрізів плейстоцену О.М. Адаменка, А.Б. Богуцького, І.П. Ковальчука, П.К. Волошина (іноді в співробітництві з польськими науковцями) у Передкарпатті і Карпатах, є прикладом поєднання знань про сучасну і давню природу, що знаходять вихід у палеогеографічних реконструкціях.
Аналіз тенденцій змін палеоландшафтів дає змогу розглянути наші сього-денні проблеми на тлі глобальних закономірностей розвитку природи. Формування геосфери, біосфери, педосфери, атмосфери, палеоландшафтів проходило в умовах глобальних змін клімату, зумовлено дією чинників, які становлять три основні групи: космічні, внутрішні, палеогеографічні [2, 3].
Серед космічних чинників важливими є формування Землі як планети, взаємодія її з іншими небесними тілами, характер руху Землі в сонячній системі. Основними з них є сонячна активність, особливості руху сонячної системи, зокрема, нерівномірність руху Землі. Вплив цих чинників є причиною багатьох явищ, що проявляються у ландшафтній оболонці.
Внутрішні чинники проявляються в основному під час дії радіоактивності
геохімічного акумулятора зсередини Землі, хімічних реакцій, космічного випро-мі-нювання. Найсуттєвішими з цих процесів вважають радіогенне генерування тепла і гравітаційну диференціацію. Дуже істотно впливав на географічну оболонку магматизм, що змінював рельєф, був джерелом газів, супроводжував рухи земної кори. Головні фази орогенезу та інтрузивність магматизму були глобально синхронними. Основне магнітне поле (полярність, напрями векторів) змінювалися з часом, причому зміна відбувалася дуже швидко – протягом 10 тис. років і майже одночасно на всій земній кулі. Інтервали частих інверсій збігаються з кінцевими частинами геотектонічних циклів – каледонського, герцинського, альпійського повторюються приблизно через 200 млн років, збігаються також з великими світовими трансгресіями.
Палеогеографічні чинники. Ці чинники щодо природи земної поверхні є внутрішніми. Вони можуть бути поділені на дві групи: природні і такі, що зумовлені діяльністю людини. Загалом розглядають природні чинники, а з соціальних згадують лише ті, що істотно впливають на деякі чинники природного генезису, зокрема, – палеокліматичні. Одними з палеогеографічних (географічних) чинників є материки і океани, зміни їхнього розміщення і площі. Наслідками цих змін та впливу космічних чинників є ритмічні коливання рівня Світового океану, трансгресії і регресії – синхронні зміни природи земної поверхні, зокрема палеоклімату. Є щонайменше дві позиції трактування розвитку материків та океанів в історії Землі – фіксистська і мобілістська.
Характер суші, її рельєфу в історії Землі змінювався також незворотно і ритмічно. Аналогічно розвивались давні гідросфера і клімат. Одним з показників їхньої зміни, як і ландшафтної оболонки взагалі, є материкові зледеніння. Протягом фанерозою, як вважається, їх було три: ордовицько–силурійське, карбоново–пермське і кайнозойське, а в криптозої – три льодовикових палеомегаепохи.
Одним з найважливіших внутрішніх чинників є палеобіосфера (біосфера), коли її розуміти як сукупність існуючих на Землі протягом даного часу рослинних і тваринних організмів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ландшафти і палеоландшафти: загальні тенденції змін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок