Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Синтаксичний метод стереоототожнювання

Синтаксичний метод стереоототожнювання

Назва:
Синтаксичний метод стереоототожнювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,86 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Синтаксичний метод стереоототожнювання


План
Вступ
Динамічна процедура синтаксичного аналізу профілів.
Опис профілів за допомогою дескрипторів Уолша.
Висновки
Література


1. Вступ.
При розв'язанні задачі отримання тривимірної інформації з двовимірних зображень головною є процедура ототожнення точок на стереопарі зображень. Запропоновані різноманітні технології проведення тривимірної реконструкцій [1, 2, 3, 4, 5]. У більшості з них процедура ототожнення базується на відмінностях у структурі чи інтенсивності зображень.
Одним із методів автоматичної стереореконструкції, який часто застосовують для розв'язку прикладних задач, є аналіз профільних перерізів. У роботі представлено оригінальну процедуру синтаксичного аналізу профілів із використанням коефіцієнтів розкладу дискретної функції рівня сірого в ряд Уолша у якості характеристичних ознак (дескрипторів).
2. Динамічна процедура синтаксичного аналізу профілів.
Семантичний метод узгодження профілів передбачає їх представлення у вигляді стрічки символів , де , – -тий синтаксичний символ (примітив) із скінченного алфавіту .
Для цього кожен узгоджуваний профіль сегментують на рівні, за довжиною, відрізки, кожному з яких ставиться у відповідність -вимірний вектор характеристичних ознак . Після цього виконують розбиття точок -вимірного простору на кластери з вибраними центрами та радіусами. Тоді кожен примітив  позначає один із таких кластерів, утворений точками з близькими характеристичним ознаками. Тепер кожен узгоджуваний профіль можна записати у вигляді послідовності символів .
Для множини  стрічок записаних у алфавіті  розглянемо множину елементарних перетворень , де  – перетворення видалення -того символу стрічки;  – перетворення включення символу  після -того символу стрічки; а  – перетворення заміни -того символу стрічки символом . Для довільної пари стрічок  існує допустима послідовність перетворень , , , така що . Розглянемо множину  усіх допустимих послідовностей перетворень пари стрічок. Для визначення міри близькості стрічок  та  використовують відстань Левенштейна [9]
. (1)
Рис. 1. Обчислення  по сусіднім вузлам сіткової матриці.
Обчислення відстані  проводять за допомогою динамічного програмування на сітковій матриці, чотири вузли якої подані на рис.1. Нехай ,  – довжини стрічок  та  відповідно. Покладемо ;   ;   . Для вузла  матриці, що задовольняє умову , де  – вибрана константа,
. (2)
Тоді .
Вищеописана процедура узгодження профілів є конструктивною, оскільки, крім виділення із множини узгоджуваних профілів найбільш близьких у термінах відстані Левенштейна (1), вказує відповідність між сегментами на ототожнених профілях. У відповідності з вимогами, які диктуються прикладною задачею, можна перейти на наступний рівень точності ототожнення застосувавши повторно описану процедуру до ототожнених ділянок узгоджених профілів.
3. Опис профілів за допомогою дескрипторів Уолша.
Для групування сегментів профілів у кластери необхідно вибрати набір характеристичних ознак . Ми пропонуємо для цього використати так звані дескриптори Уолша функцій рівня сірого профілів.
Для відрізку  розглянемо послідовність кусково-неперервних функцій Уолша [6]. Ці функції набувають лише двох значень: 1 та –1. Вони утворюють ортогональну систему, оскільки
. (3)
Відомо, що будь-яку інтегровану на відрізку  функцію  можна представити у вигляді ряду Уолша:
, (4)
де коефіцієнти розкладу  називають дескрипторами Уолша і обчислюють за формулою:
, . (5)
У випадку дискретної функції , визначеної на відрізку , що розбитий на  рівних частин, для обчислення дескрипторів можна використовувати наступну формулу:
, (6)
або в розширеному вигляді
, (7)
де  – вектор-стовпчик коефіцієнтів розкладу функції в ряд Уолша,  – вектор-стовпчик значень функції  в точках розбиття відрізку , а  – матриця, відповідна набору перших  функцій Уолша.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Синтаксичний метод стереоототожнювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок