Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Визначення координат орієнтирів та цілей цифровим стереофотограмметричним методом

Визначення координат орієнтирів та цілей цифровим стереофотограмметричним методом

Назва:
Визначення координат орієнтирів та цілей цифровим стереофотограмметричним методом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,35 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Визначення координат орієнтирів та цілей цифровим стереофотограмметричним методом


В умовах сучасного бою успіх бойових дій залежить від ефективності і повноти інформації розвідки. Головна задача розвідки переднього краю складається в своєчасному і точному визначенні місцеположення координат цілей. Без цього не можлива поразка їх вогнем артилерії та іншими вогневими засобами. В теперешній час існує досить багато способів визначення координат цілей. Дамо короткий аналіз цих способів з точки зору виконання вищевказаних задач.
Окомірно. Даний спосіб не дає можливості з відповідною точністю і об'єктивністю визначити параметри, що необхідні для бойової діяльності підрозділу, оскільки повністю залежить від фахово-психологічних особливостей операторів.
На слух. Цей спосіб є суто суб'єктивним і як в попередньому випадку не дає змогу отримати елементи щодо бойового забезпечення.
По карті. Стосовно картометричного методу відомо, що сама по собі карта є об'єктивним джерелом інформації. Однак, їй властиві наступні недоліки:
застарілість картматеріалів або їх відсутність;
невідповідність масштабного ряду до точності визначення параметрів.
За допомогою орієнтирів. Цей спосіб хоча й пов'язаний з об'єктами на місцевості, однак вимагає досить суттєвої додаткової інформації (картматеріалів, каталогів координат і т. п.).
Оптична розвідка. Оскільки в цьому виді розвідки передбачається застосування оптико-механічних геодезичних приладів, то безумовно з точки зору кількісних параметрів це дуже високий щабель результатів спостереження. Однак недоліком цього способу є, в певній мірі, суб'єктивність отриманих результатів та досить велика кількість проміжних технологічних процесів. Засоби оптичної розвідки: бінокль, артилерійська стереотруба, стереоскопічний віддалемір, перископічна артилерійська бусоль є в першу чергу індивідуальними пристроями і тому, відповідно, відноситься до суб'єктивних способів визначення параметрів. Окрім того з допомогою цих пристроїв отримують тільки дискретні значення про об'єкти.
Радіолокаційна розвідка. Стосовно цього способу необхідно відмітити, що при застосуванні визначають результати точкових об'єктів і за допомогою нього не можливо висвітлити всю панораму об'єкта бойових дій.
Радіотехнічна розвідка визначає лише специфічні особливості в районі бойових дій і таким чином не дає повної інформації, необхідної для розв'язування задач, що стоять перед розвідувальними підрозділами.
Стереофотограмметричний спосіб з застосуванням фототеодоліта безумовно є об'єктивним методом отримання інформації про об'єкт бойових дій. Перевагами способу є наступні аспекти:
об'єктивність відображення завдяки фотоматеріалам місцевості бойових дій зі всіма сукупностями та деталізацією даного моменту;
повнота даних, оскільки при фотографуванні у великому масштабі зображення місцевості в розташуванні противника на фотознімку може бути отримане з такими деталями і подробицями, які не можна отримати іншими засобами розвідки;
висока точність визначення координат цілей.
Однак основним недоліком способу є багато процесів технологічної схеми, що нівелює його переваги перед попередніми способами з точки зору оперативності отримання вихідної інформації.
Як видно з аналізу розглянутих способів жодний з вищеприведених повністю не відповідає задачам, що ставляться перед розвідкою переднього краю.
Таким чином, актуальною постала задача розробити метод визначення координат цілей, який був би з одного боку об'єктивним відображенням інформації, а з другого боку – оперативним.
На кафедрі аерофотогеодезії НУ "Львівська політехніка" розроблений приладний комплекс, який складається з цифрового фототеодоліта та польової цифрової фотограмметричної станції (ПЦФС).
В комплект його входить цифровий фототеодоліт [1,2]. Окрім цього запропоновано використовувати для ЦФС базовий комп'ютер ЕОМ Satellite 110 СТ (Pentium 100), технічні характеристики якого представлені в таблиці 1.
Таблиця 1
Технічні характеристики ЕОМ Satellite 110 CT
Оперативна пам'ять | 40 Мбайт
Розмір екрана (dpi) | 800 х 600
Вхідні порти:
Послідовний | СОМ – 1
Паралельний | LPT – 1
Загальна пам'ять | 772 Мбайт
Кольорова палітра | 16 розрядів
Пам'ять відеокарти "Chips and Tech.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Визначення координат орієнтирів та цілей цифровим стереофотограмметричним методом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок