Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Класифікація бур’янів

Класифікація бур’янів

Назва:
Класифікація бур’янів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,68 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Класифікація бур’янів.
Біологічна класифікація бур’янів необхідна для розробки ефективних заходів боротьби з ними. В її основі знаходяться найважливіші біологічні ознаки: спосіб живлення рослин, тривалість їх життя, спосіб вегетативного розмноження.
За способом живлення бур’яни поділяються на паразитні (незелені рослини) і непаразитні (зелені рослини). Численну групу цих бур’янів за тривалістю життя поділяють на два підтипи: малорічні (рослини, які мають життєвий цикл – від сходів до обнасінення з наступним відмирання – не більше двох років) й багаторічні.
У межах малорічного підтипу залежно від тривалості життя, бур’яни поділяють на такі біогрупи:
Ефемери – рослини з коротким циклом розвитку (1,5-2 міс.), здатні давати за сезон декілька поколінь. Найпоширенішим виглядом є стонога, або зірочник середній (Stellaria media) з сімейства Гвоздикові, яка виростає в сирих місцях. Це злісний бур’ян овочевих і навіть ярових зернових культур.
Ярі ранні і ярі пізні – насіння рослин, що проростає навесні за різної температури (при 3-50С) належить до ранніх ярових (гірчиця польова, гірчак шорсткий, лобода біла), а при 8-100С – до пізніх ярих бур’янів (мишій зелений, сизий і чіпкий, просо півняче та ін). Самий небезпечний ярий бур’ян – вівсюг звичайний (Avena fatua). Засмічує зернові культури. Насіння його легко обсипається, але погано відокремлюється, особливо від насіння ячменю, вівса. Окрім нього, в  посівах поширені: ториця польова (Spergula arvensis), гірчак розлогий (Polygonum lapathifolium), редька дика (Raphanus raphanistrum), лобода біла (Chenopodium album). З пізніх ярих широко зустрічаються: щириця звичайна (Amaranthus retroflexus), мишій зелений (Setaпа viridis), плоскуха звичайна (куряче просо) (Echinochloa crusgalli).
Озимі – сходи з’являються в літньо-осінній період, перезимовують у будь-якій фазі розвитку і наступного року утворюють насіння, зимують у вигляді розетки. До цих рослин відносяться: бромус житній (Bromus secalinus), бромус польовий (В. arvensis), метлюг звичайний (Арега Spicaventi). Насіння бромуса потрапляє в насіння вівса і часто засмічує його посіви
Зимуючі – рослини цієї групи розвиваються за типом ярих і озимих, закінчують вегетацію при ранніх весняних сходах в тому ж році, а при пізніх сходах здатні зимувати в будь-якій фазі зростання. Зустрічаються в посівах озимих і ярих культур. Найбільш широко поширені з них грицики звичайні (Capsella bursa pastoris), талабан польовий (Thiaspi arvense), волошка синя (Centaurea суanus) і ін.
Дворічні – проходять повний цикл розвитку за два роки. До них відносяться: буркун жовтий (Melilotus officinalis), буркун білий (М. albus), блекота чорна (Hyoscyamus niger), будяк акантовидний (Carduus acantoides), різак звичайний (Fulcaria vulgaris). Буркун як засмічуюча рослина поширений на Прикарпатті. Вживається тваринами у великій кількості, він може викликати хворобливі явища. Блекота – засмічувач маку.
У межах багаторічного підтипу залежно від органів вегетативного розмноження бур’яни поділяють на біогрупи:
Коренепаросткові – це бур’яни, які розмножуються переважно вегетативним способом і деякою мірою насінням, що перешкоджає боротьбі з ними.
Кореневищні – коренева система є видозміненим стеблом з численною кількістю кореневих потовщень. Відомі серед них наступні.
Пирій повзучий (Agropyrum repens) зустрічається повсюдно, кореневища його розміщуються в ґрунті на глибині 6–12 см, досягають 100 см довжини. Будучи злісним бур’яном на полях, пирій на природних сінокосах є високо цінною кормовою рослиною.
В посівах багаторічних трав пирій повзучий витісняє інші злаки.
Свинорий пальчастий (Cynodon dactylon) засмічує поля, сади і виноградники у вологих районах.
Хвощ польовий (Eguisteum arvense) зустрічається всюди. Кореневища проникають в ґрунт на глибину декількох метрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Класифікація бур’янів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок