Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Проблеми впливу електростатичного поля Землі на утворення акумулятивних еолових форм рельєфу

Проблеми впливу електростатичного поля Землі на утворення акумулятивних еолових форм рельєфу

Назва:
Проблеми впливу електростатичного поля Землі на утворення акумулятивних еолових форм рельєфу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,34 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Проблеми впливу електростатичного поля Землі на утворення акумулятивних еолових форм рельєфу


На півні гіпотези ідея про участь електростатичних сил в формуванні акумулятивних еолових форм рельєфу виникла ще у 30-і роки минулого століття /1/. Тоді електростатичні силу розглядалися, як фактор який спричинював акумуляцію піщаного матеріалу при зміні електричного знаку зарядів піщинок. Ця ідея виникла для пояснення чому піщаний матеріал нагромаджується в єдині форми рельєфу, а не роздувається рівномірно по поверхні пустелі. Розпрацьовуючи цю ідею автор спирався на два факти, які були доступні на той час, це – електризація піщаного матеріалу під час його переміщення вітром і на існування акумулятивних еолових форм рельєфу. І тільки значно пізніше в результаті проведення значних обсягів геолого-геофізичних досліджень в межах поширення еолового рельєфу стали відомі факти про зв’язок акумулятивних еолових форм з похованими геологічними об’єктами, такими як тектонічні порушення (окремо взятих форм) та локальними підняттями (ареалів еолових форм) /2,3,4/. Ці нові дані фактично відкидали традиційні погляди на еолові явища, як на чисто ендогенні. Потрібні були ідеї, які б пояснювали залежність розміщення акумулятивних еолових форм з похованими геологічними утвореннями, глибина залягання яких сягала декількох кілометрів. Цими авторами були висунуті гіпотези про вплив різних ендогенних чинників, таких як тектонічні рухи, або дистанційний вплив, в основі якого лежали гравітаційні аномалії. Детально аналіз цих гіпотез був зроблений ще на початку 80-х і показав, що вони не мають експериментального та теоретичного обґрунтування /5/.
Виходячи з того, що зв’язок між акумулятивними еоловими формами, та похованими геологічними об’єктами не може базуватися на механічних засадах, та базуючись на ідеї Blactin S.C. /1/ і враховуючи наявність диференційованого електростатичного поля Землі, автор ще на при кінці 70-х припустив, що їх вплив на процес еолової акумуляції здійснюється через електростатичні сили, які порушують рівновагу вітропіщаного потоку в межах аномалій. Детальний фізико-математичний апарат процесу взаємодії вітропіщаного потоку є локальними аномаліями електростатичного поля Землі був розроблений ще у середині 80-х років /5, 6/.
Експериментальні польові роботи по вивченню зв’язку еолової акумуляції з аномаліями електростатичного поля Землі проводилися у більшості випадків в межах Українського та Білоруського Полісся. Цими роботами було доведено, що акумуляція є злокалізовано в межах від’ємних електростатичних аномалій. З урахуванням цього був і розроблений механізм взаємодії, але він не виключав і можливість взаємодії вітропіщаного потоку з додатними аномаліями. Вперше можливість впливу з боку додатних електростатичних аномалій біла відмічена ще у 1993 році під час проведення електрометричних досліджень на газовому родовищі Стенжиця (Польща). Але складні топографічні умови та брак часу не дали можливості у той час дослідити цей зв’язок більш детально /7/. І тільки на весні 2002 року це явище було більш-менш детально вивчено під час виконання електрометричних досліджень на Євгеніївському газовому родовищу та ряді структур, які розташовані в долині Сіверського Дінця в районі міста Сєверодонецьк.
На рис.1 наведені результати співставлення різних видів досліджень з геолого-геофізичними результатами. Рис.1А відображає стан сучасної поверхні першої надзаплавної тераси р. Сіверський Донець, яка в значній мірі перероблена еоловими процесами. На відміну від еолових форм Полісся, а особливо тих, які прив’язані до Українського кристалічного масиву, еолові форми даного району не мають чітко вираженої лінійності. У переважній більшості це бугри різної висоти та розмірів (рис.2.), які займають практично усі відкриті піщані простори. Рідко зустрічаються пасмові форми, які за своєю морфологією подібні до акумулятивних еолових форм рельєфу Полісся. Але і у цьому випадку їх поверхня є більш диференційованою, за рахунок формування вторинних форм, тих самих бугрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Проблеми впливу електростатичного поля Землі на утворення акумулятивних еолових форм рельєфу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок