Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Екологічні аспекти водоохоронної діяльності в теплоенергетиці

Екологічні аспекти водоохоронної діяльності в теплоенергетиці

Назва:
Екологічні аспекти водоохоронної діяльності в теплоенергетиці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,26 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Екологічні аспекти водоохоронної діяльності в теплоенергетиці


Ефективне управління природокористуванням, охороною і відтворенням природноресурсного потенціалу може здійснюватися лише за басейновим принципом. Водоохоронна діяльність яка провадиться у межах річкового басейну є складовою екологічного управління природоохоронною діяльністю. Створення водогосподарських комплексів на базі ТЕС доцільно розглядати як певний рівень басейнового управління зі своїми, притаманними саме цьому рівню підходами до реалізації басейнової політики, спрямованої на охорону та раціональне використання вод.
Жорстке екологічне управління станом водних об’єктів у водогосподарських комплексах, яке зумовлене необхідністю дотримання в першу чергу водогосподарських вимог, потребує глибоких знань про функціонування та зміну водних екосистем в умовах комплексного використання водоймищ, вміння прогнозувати зміни у їх структурній та функціональній організації під впливом антропогенних та природних чинників, наукового обгрунтування заходів, спрямованих на попередження можливих негативних змін стану водних об’єктів та погіршення якості води.
Основу української енергетики складають теплові електростанції, на яких виробляється близько 60% всієї електроенергії в Україні. Їх будівництво та експлуатація суттєво впливають на оточуюче природне середовище, зокрема, на водні об’єкти, що використовуються як охолоджувачі теплообмінних вод.
Аналіз існуючої нормативно-правової бази у частині розробки норма-тивів охорони та використання води водоймищ-охолоджувачів свідчить про її недосконалість як при встановленні норм та правил водокористування, так і у визначенні можливостей використання водоймищ-охолоджувачів та теплообмінних вод в інших галузях господарської діяльності. Залишається не вирішеним питання щодо критеріїв оцінки та регламента стану водоймищ-охолоджувачів при їх комплексному використанні, коли вимоги до складу та якості води окремих водокористувачів не співпадають.
Враховуючи те, що збереження природного стану водних екосистем в умовах постійного впливу на них підігрітих вод не може бути забезпечене, пряме поширення на водоймища-охолоджувачі вимог природоохоронного законодавства створює серйозні проблеми у правовому полі та шкодить розвитку господарської діяльності.
Дослідження еволюції водних об’єктів в умовах антропогенного впливу, перш за все виробничо-технологічного середовища, оцінка придатності існуючих та нових технологій виробництва з точки зору не тільки економічної перспективи, але й впливу на довкілля, мають безпосереднє відношення до вирішення проблеми стійкого розвитку системи “суспільство–середовище”. Необхідним інструментом у дослідженнях цієї проблеми є математичне моделювання в рамках системного аналізу динаміки взаємодії природних і технологічних систем.
Розроблений нами на концептуальному рівні підхід до оцінки технологій відносно критерія стійкості водних об’єктів, грунтується на динамічній моделі природно-технологічної системи, залежними перемінними якої є параметри стану природної підсистеми та технологічної підсистеми, які належать відповідним областям змінювання. Такий підхід дає можливість інтерпретації поняття стійкості водного об’єкта у термінах асимптотичної стійкості динамічного режиму.
Прийняття управлінських рішень, оцінювання допустимості використання існуючих або нових перспективних технологій запропоновано проводити з урахуванням критерію стійкості водного об’єкта. В рамках цього підходу технологія може розглядатися як допустима, якщо вона не виво-дить стан водного об’єкта з області змінювання одного з стійких динамічних режимів.
Ознаками екологічної технології доцільно вважати не тільки незначний негативний вплив на оточуюче природне середовище, але й певну її чутливість до змін цього середовища.
Імітаційне моделювання реакції природно-технологічних систем на можливі збурення стану природної і технологічної підсистем дає практич-ний інструмент оцінки технологій за критерієм стійкості водного об’єкта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Екологічні аспекти водоохоронної діяльності в теплоенергетиці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок