Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Поняття про видозмінений спосіб вимірювання кутів у всіх комбінаціях. Поняття про спосіб неповних заходів. Приведення результатів кутових вимірів до центрів пунктів

Поняття про видозмінений спосіб вимірювання кутів у всіх комбінаціях. Поняття про спосіб неповних заходів. Приведення результатів кутових вимірів до центрів пунктів

Назва:
Поняття про видозмінений спосіб вимірювання кутів у всіх комбінаціях. Поняття про спосіб неповних заходів. Приведення результатів кутових вимірів до центрів пунктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,96 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Поняття про видозмінений спосіб вимірювання кутів у всіх комбінаціях. Поняття про спосіб неповних заходів. Приведення результатів кутових вимірів до центрів пунктів


1. Поняття про видозмінений спосіб вимірювання кутів у всіх комбінаціях
Для скорочення обсягів польових спостережень, в 1950 р. радянським інженером-геодезистом Томіліним А.Ф. був запропонований видозмінений спосіб вимірювання кутів у всіх комбінаціях для пунктів з 6 і більше напрямками. У цьому способі вимірюються всі кути, які утворюються парою суміжних напрямків і кути утворені парою напрямків з пропуском напрямку, що лежить між ними. Наприклад, на пункті з 7 напрямків (рис. 2.24) вимірюють такі кути:
1.2 2.3 3.4 4.5 5.6 6.7 7.1
1.3 2.4 3.5 4.6 5.7 6.1 7.2
Кількість виміряних кутів на станції завжди буде 2n.
Рис. 2.24. Схема вимірювання кутів у видозміненому способі у всіх комбінаціях
2. Поняття про спосіб неповних заходів
Для скорочення обсягів спостережень на пункті в 1954р. радянським інженером Аладжаловим Ю.А. запропонований спосіб неповних заходів вимірювання кутів на пунктах тріангуляції з 7–9 напрямків. У цьому способі вимірюються кути групами з 3 напрямків. Ці групи сформовані так, щоб були виміряні усі кути, які належало би виміряти способом в усіх комбінаціях. Наприклад на пункті тріангуляції з 7 напрямків це будуть такі групи:
1.2.3.
2.4.5.
3.5.7.
3.4.6.
5.6.1.
6.7.2.
4.7.1.
Для порівняння приведемо кути, які треба було б виміряти способом в усіх комбінаціях:
1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 1.7
2.3 2.4 2.5 2.6 2.7
3.4 3.5 3.6 3.7
4.5 4.6 4.7
5.6 5.7
6.7
Кожен з цих кутів або його доповнення до 360є знаходиться в одній із груп з 3-х напрямків.
3. Приведення результатів кутових вимірів до центрів пунктів
В результаті кутових спостережень в тріангуляції повинні бути виміряні значення напрямків, які з’єднують центри пунктів. Проте, виміряти безпосередньо вказані напрямки немає можливості, оскільки теодоліт не завжди вдається встановити над центром, а візирні циліндри, на які виконуються спостереження, у більшості випадків мають деяке зміщення у відношенні до центрів пунктів.
Тому, щоб отримати напрямки, приведені до центрів пунктів, у виміряні напрямки необхідно ввести поправки за позацентрове встановлення теодоліта і за відхилення візирної цілі. Напрямки, виправлені за центрування теодоліта і за редукцію візирного циліндра, називаються напрямками приведеними до центрів пунктів.
Щоб обчислити вказані поправки, на кожному пункті необхідно визначити так звані елементи приведення, а саме — елементи центрування і елементи редукції.
Розглянемо ці елементи і їх вплив на виміряні напрямки.
3.1. Елементи центрування і редукції
Якщо проекція центру приладу І не співпадає з центром С пункту (рис. 2.25), то l=ІС — лінійний елемент центрування, и — кутовий елемент центрування на пункт 1 (кут, виміряний за годинниковою стрілкою в т. І від напрямку на центр С до напрямку на пункт 1).
Рис. 2.25. Елементи центрування
Якщо проекція візирного циліндра V не співпадає з центром С пункту (рис. 2.26), то l1=VC — лінійний елемент редукції, и1 — кутовий елемент редукції для пункту 1 (кут, виміряний за годинниковою стрілкою в точці V від напрямку на центр C до напрямку на пункт 1).
Рис. 2.26. Елементи редукції
3.2. Обчислення поправок у виміряні напрямки за центрування
Розглянемо рис. 2.27, на якому в т. С (центр пункту) зображено 3 напрямки (1, 2, 3), які підлягають спостереженням. В дійсності ці напрямки спостерігаються з т. І стояння теодоліта.
Рис. 2.27. Поправки у виміряні напрямки за центрування
Напрямок 1 — початковий.
Кут між 1-м і 2-м напрямком позначимо М2, між 1-м і 3-м — М3. Лінійний елемент центрування l=CІ. Кутові елементи центрування:
для пункту 1 — и1,
для пункту 2 — и+М2,
для пункту 3 — и+М3.
Поправка за центрування у виміряний напрямок I1 графічно виражається кутом 1I1?, між напрямками І1 і І1, який є паралельним до С1. З рисунка бачимо, що 1І1?=С1І як кути при відрізку 1І, що пересікається двома паралельними прямими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття про видозмінений спосіб вимірювання кутів у всіх комбінаціях. Поняття про спосіб неповних заходів. Приведення результатів кутових вимірів до центрів пунктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок