Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Буріння розвідувально – експлуатаційної і спостережних свердловин.

Буріння розвідувально – експлуатаційної і спостережних свердловин.

Назва:
Буріння розвідувально – експлуатаційної і спостережних свердловин.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,94 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Буріння розвідувально – експлуатаційної і спостережних свердловин.
Для визначення гідрогеологічних параметрів відносного горизонту в алювіальних відкладах заплави і першої наплавної тераси виконане буріння розвідувально – експлуатаційної і спостережних свердловин. Схема дослідного куща повинна забезпечити визначення достовірних значень по емпіричним залежностям та графічним методом з подальшим підрахунком експлуатаційних запасів.
Відповідно до гідрогеологічних умов родовища прісних вод „Лимницьке - 3”, прийнята двохпромінна схема дослідного куща. Один промінь направлений перпендикулярно до річки, другий паралельно їй. В перпендикулярному промені пробурено три спостережних свердловин, в паралельному дві.
Центральна свердловина дослідного куща пробурена в межах першої надзаплавної тераси в 70м від уріза води в річці. Відстань до спостережних свердловин визначалася по слідуючий формулі:
(3.1)
де - відстань до першої спостережної свердловини, м;
- емпіричний коефіцієнт, для безнапірних вод приймається рівним 1,5;
- порядковий номер спостережної свердловини.
Відстань до першої свердловини () приймається рівною не менше ніж потужність водоносного горизонту ().
Таблиця 3. Відстань від центральної свердловини до центральної
№ №
свердловин | Відстань від центральної до спостережних свердловин, м
Перпендикулярний промінь
1с | 5,0
3с | 11,50
5с | 65,0
Паралельний промінь
2с | 7,70
4с | 18,0
Розвідувальна свердловина пробурена до глибини 18,0м діаметром 295,3мм і закріплена трубами діаметром 219мм. Фільтр щільний в інтервалі 2,0 – 6,75и з гравійною обсипкою.
Глибина свердловин визначається необхідністю проведення дослідної відкачки за допомогою ?????.
Спостережні свердловини пробурені діаметром 132мм до глибини 7,5м і закріплені трубами 108мм. Фільтр дірчастий, робоча частина в інтервалі від 2,0м до глибини залягання підошви водоносного горизонту (6,35-6,70м). Глибина спостережних свердловин визначалася глибиною залягання валунно-галечних відкладів і необхідністю утворення відстійника.
Загальний обсяг буріння склав 55,5 п.м.
Буріння проводилося самохідним буровим агрегатом УРБ-ЗАЗ. Для вивчення геологічного розрізу центральна свердловина дослідного куща (св 1р-е) і спостережні свердловини №№ - 4с і 5с пробурені з відбором керну, свердловини №№ 1с, 2с і 3с – суцільним забоєм. В якості промивної рідини застосовувався глинистий розчин (без хімреагентів). Після обсадження, свердловини промивалися і прокачувалися з метою відновлення фільтраційних властивостей водоносного горизонту.


3... Дослідно – фільтраційні роботи
дослідно – фільтраційні роботи проводилися з метою визначення розрахункових гідрогеологічних параметрів водоносного горизонту четвертних відкладів, які використовуються при підрахунку експлуатаційних запасів. Складалися вони із дослідної кущової відкачки із свердловини № 1р-е проведеної в період зимової ?????? (з 18 по 30 січня 2005р.) на протязі 36,13 бр-зм при одному пониженні рівня з постійним дебітом. Спостереження за рівнями підземних вод проводилися в центральній і п’яти спостережних свердловинах дослідного куща, за рівнем води в р. Ліпниця – по водомірній рейці.
Відкачка виконана за допомогою ерліфтної установки, яка складалася із компресора ДК-9М, водопідйомних і воздуходувних труб діаметром відповідно 146мм і 50мм.
Скид відкачуваних вод по водовідводу 146мм проводився на відстань 70м від центральної свердловини нижче по течії річки.
Замір дебіта проводився об’ємним методом до допомогою мірної ємності об’ємом 250л.
Заміри рівней в центральній свердловині виконувалися за допомогою електрорівнеміра, в спостережних – за допомогою хлопавок.
Частота замірів під час відкачки і перші дві години – через 10 хвилин, наступні дванадцять годин – через годину, далі до кінця відкачки – через дві години.
Після закінчення відкачки га протязі однієї бригадо-зміни проводились спостереження за відновленням рівня. Заміри відновлення рівнів велися з наступними інтервалами: перші п’ятнадцять хвилин – черех хвилину, далі на протязі години – через п’ять хвилин, потім через 1 годину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Буріння розвідувально – експлуатаційної і спостережних свердловин.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок