Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Методика прогнозування наявності покладів нафти та газу за допомогою вивчення будови електростатичного поля Землі

Методика прогнозування наявності покладів нафти та газу за допомогою вивчення будови електростатичного поля Землі

Назва:
Методика прогнозування наявності покладів нафти та газу за допомогою вивчення будови електростатичного поля Землі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,81 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Методика прогнозування наявності покладів нафти та газу за допомогою вивчення будови електростатичного поля Землі


1.Вступ
Дослідження будови електростатичного поля Землі з метою прогнозування наявності покладів нафти та газу відноситься до нових методів розвідки, які допомагають встановити наявність покладу в структурах, які були виявлені геофізичними методами, ще до буріння глибоких свердловин. Початок розробки методу було покладено на початку 80-х років, коли Київським відділом Інституту розробки та експлуатації горючих корисних копалин проводилося вивчення впливу електростатичного поля Землі на різні ландшафтно-геоморфологічні процеси з метою встановлення функціональних зв’язків між глибинною геологічною будовою та земною поверхнею. З другої половини 80-х років ці дослідження проводилися у структурі декількох науково-виробничих малих підприємств на території України, Білорусії, Грузії, Болгарії та Польщі. На сьогоднішній день ці дослідження проведені більш ніж на 150 ділянках. Статистика показує, що прогноз відсутності покладу у структурах цим методом підтверджується практично на 100%, а прогноз наявності покладу - на 70-80%. Якщо врахувати при цьому, що тільки 20-30% структур, які були виявлені геофізичними методами утримують в собі поклади нафти або газу, то ефективність методу виглядає досить високою.
2. Приклади співвідношення будови електростатичного поля з родовищами нафти та газу
За час проведення електрометричних досліджень у різних нафтогазоносних регіонах були встановлені такі співвідношення між будовою електростатичного поля та розміщенням покладів нафти та газу:
Над покладами існують додатні аномалії електростатичного поля Землі, інтенсивність яких складає в середньому 50-70 в/м;
В межах покладів значно посилюється диференціація напруженості поля;
Над пустими структурами електростатичні аномалії не відмічаються.
На рис.1. наводиться карта напруженості електростатичного поля в межах газового родовища Стенжиця (Польща, 1993). На схемі добре видно, що в центральній частині родовища напруженість електростатичного поля на 70-100 в/м вище ніж за його ме-жами. Також в центральній частині відмічаються невеликі за розмірами ділянки, де напруженість перевищує фонову на 150 в/м. Електрометричні роботи на цій ділянці були проведені ще до буріння свердловини тому будова електростатичного поля максимально наближена до природньої.
На рис.2. наведена графіки змін напруженості електростатичного поля на Рудівському газовому родовищі (Україні, 1990). Глибина залягання продуктивних горизонтів тут досягає 5000 метрів. Як і в попередньому прикладі над покладом газу відмічається додатна аномалія напруженості електростатичного поля. На профілях добре видно значну диференціацію його будови.
На рис. 3 наведена карта напруженості електростатичного поля на Яблунівському газовому родовищі. Роботи проводилися протягом 1997-98 років. Окрім наявності додатної аномалії над покладом слід відмітити три обставини. По-перше, поблизу ділянок розміщення найбільш старих експлуатаційних свердловин відмічаються затоки нормального поля, особливо це видно у північно-західній частині родовища. По-друге, південно-східна частина аномалії зливається з лінійною аномалією північно-східного напрямку, що може свідчити про наявність тектонічного порушення. По-третє, через п’ять місяців після закінчення електрометричних робіт і передачі їх результатів замовнику, було закінчено буріння свердловини 201, яка на початку планувалася як параметрична за межами контуру газоносності. Але, як видно з карти, вона розташована в межах електростатичної аномалії, що давало підставу припустити можливість отримання притоку газу. Результати буріння повністю підтвердили результати наших досліджень.
2. Теоретичні засади 
Для кращого розуміння можливостей електрометричних методів досліджень при пошуках покладів нафти та газу, слід хоча б коротко зупинитися на аналізі механізму утворення електростатичних аномалій.
Процес утворення електростатичних аномалій над покладами вуглеводнів складається з двох відносно самостійних проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Методика прогнозування наявності покладів нафти та газу за допомогою вивчення будови електростатичного поля Землі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок