Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Географічне положення та берегова лінія Євразії

Географічне положення та берегова лінія Євразії

Назва:
Географічне положення та берегова лінія Євразії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,36 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Контрольна робота
з фізичної географії
1. Географічне положення Євразії.
2. Формування поверхні Пд. Америки


Географічне положення та берегова лінія Євразії
Євразія — найбільший на Землі материк. Його площа (з островами) перевищує 53 млн км2, що становить 1/3 частини суходолу. На матери-ку і прилягаючих до нього островах розташовані дві частини світу — Європа й Азія.
Материк цілком міститься у Північній півкулі. У Південній півкулі цілком або частково лежать тільки острови Індонезії. Перевалена частина Євразії розташована у Східній півкулі. Тільки крайня західна і східна частини материка і ряд островів знаходяться у Західній півкулі. -
Євразія — єдиний материк, що омивається всіма океанами. Вона має найбільш порізану берегову лінію. На заході материка моря Атлантично-го океану (Балтійське, Чорне, Азовське) глибоко вдаються в сушу. З південної сторони Європу відокремлює від Африки внутрішнє Серед-земне море. Особливістю берегової лінії Європи є наявність великої кількості півостровів (Скандинавський, Піренейський, Апеннінський, Вал-канський, Кримський та ін.), заток, проток, островів.
На південному заході, півдні і південному сході Євразії виділяються крупні півострови (Мала Азія, Аравійський, Індостан, Малаккський, Індо-китай), що омиваються водами ряду морів (Чорного, Середземного, Чер-воного, Аравійського, Андаманського) і значних заток (Перської, Бен-гальської). Малаккська протока і Швденно-Китайське море відокремлю-ють материк від найбільших у Євразії архіпелагів — Великих Зондських і Філіппінських островів.
На сході Євразії глибоко вдаються в суходол Жовте й Охотське моря. Далеко в море виступають півострови Корея, Камчатка. Особливістю Східної Азії є наявність островів (Японських, Курильських, Сахаліну), дугоподібно витягнутих уздовж узбережжя.
Багато островів і біля північного узбережжя Євразії (Новосибірські, Північна Земля, Земля Франца-Іосифа, Шпіцберген та ін.). Острови відо-кремлюють один від одного ряд окраїнних морів — Чукотське, Східно-Сибірське, Лаптєвих, Карське, Баренцове. Глибоко вдаються в сушу Біле море", Обська губа. З півостровів найбільш значними є Таймир, Ямал і Кольський.
Історія формування поверхні Південної Америки, основні форми рельєфу
За особливостями рельєфу і будови земної кори територію материка можна розділити на дві части — рівнинну і гірську.
Рівнини Південної Америки лежать на давній платформі. Формуван-ня фундаменту платформи відбувалося в археї-протерозої, після чого ця частина суходолу зазнавала повільних вертикальних коливань.
Зараз піднятими ділянками є щити — виступи кристалічного фунда-менту платформи. У рельєфі їм відповідають Бразильське і Гвіанське плос-когір'я. Опущеним ділянкам платформи відповідають низовини — Ама-зонська, Орінокська, Ла-Платська. Тут кристалічний фундамент покри-тий потужною товщею осадових порід. Низовини Південної Америки ма-ють одноманітний рельєф на відміну від зруйнованих ерозією плоскогір'їв.
Гірська частина материка — Анди — велика складчаста область, рухлива і більш молода ділянка суходолу. Формування Анд почалося ще в герцинську складчастість, але основне гороутворення пов'язане з аль-пійською складчастістю. Західна і північна частини Південної Америки продовжують формуватися внаслідок взаємодії літосферних плит. Океа-нічна плита не витримує напору материкової і підсовується під неї, спу-скаючись у мантію. У цьому місці утворилися океанічні жолоби (Чілійський, Перуанський). Край континентальної плити продовжує зми-натися в складки — гірські ланцюги Анд.
Молоде гороутворення супроводжується сильними землетрусами, активним вулканізмом. В Андах поширені форми вулканічного рельє-фу — конічні вершини, лавові плато.
Південна частина Анд, що лежить у помірному поясі, — царство льо-довиків і льодовикових форм рельєфу — морен, льодовикових долин — трогів, льодовикових цирків і т.п.
Вища точка Анд і всієї Південної півкулі — гора Аконкагуа (6960 м).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Географічне положення та берегова лінія Євразії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок