Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Складання схеми протиерозійних заходів на яружно-балковій системі, гідрографічному басейну, району

Складання схеми протиерозійних заходів на яружно-балковій системі, гідрографічному басейну, району

Назва:
Складання схеми протиерозійних заходів на яружно-балковій системі, гідрографічному басейну, району
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,14 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Складання схеми протиерозійних заходів на яружно-балковій системі, гідрографічному басейну, району


Схеми протиерозійних міроприємств по яружно-балковій системі, гідрографічному басейну, адміністративному району, або іншому регіону носять цільовий характер і визначають економічні ціленапрямлені заходи по захисту грунтів від ерозії.
Схеми повинні включати землекористування всіх господарств, які розміщені в зоні яружно-балочної системи, гідрографічного басейну, району незалежно від їх відомчого підпорядкування.
Регіональні схеми протиерозійних заходів розробляються на 15 років з виділенням заходів поетапно і деталізують рішення схеми використання і охорони земельних ресурсів області.
Основою для розробки схеми є заказ. Регіональна схема протиерозійних заходів розробляється в такій послідовності:
- підготовчі роботи;
- складання завдання на розробку;
- розробка;
- виготовлення і оформлення матеріалів;
- узгодження і затвердження.
При виконанні підготовчих робіт проводять збір вивчення і аналіз:
1. - Відомості про природнокліматичні, інженерно-геологічні і гідрогеологічні умови території, їх вплив на прояв ерозійних процесів.
2. - Природно-сільськогосподарське районування і матеріалів земельного кадастру.
3. - Схема використання охорони земельних і водних ресурсів, встановлення водоохоронних зон і прибережних смуг, районної паніровки.
4. - Раніше виконаних проектно-пошукових робіт (проекти внутрігосподарського землевпорядкування, робочі проекти створення захисних лісових насаджень, організація вирощування сільськогосподарських культур і ін.).
5. - Матеріали обліку еродованих земель, землеустрою, ґрунтових, меліоративних, геологічних, ландшафтних і інших вишукувань.
6. - Відомості по проведенні на даній території заходи по боротьбі з ерозією грунтів (ступінь освоєння проектів організації території і її відповідність протиерозійним вимогам, види застосованих у господарствах агротехнічних протиерозійних заходів, їх об'єм і характеристика, площа існуючих захисних лісових насаджень, лісів; наявність протиерозійних гідротехнічних споруд, їх види, стан і ефективність роботи; вирівнювання і засипка ярів; розміщення і потужність організацій, виконуючих протиерозійні роботи, наявність протиерозійної техніки в господарствах),
7. - Заходи по захисту рік і водоймищ (водоохоронні зони і прибережні смуги рік і водоймищ, їх параметри, види і об'єми проведених протиерозійних заходів на цих територіях, режим використання сільськогосподарських угідь в межах водоохоронних зон і прибережних смуг).
8. - Заходи по збереженню боліт ( верхових, низинних, перехідних, як регуляторів гідрорежиму).
9. - Території заповідників і заказників, місць проживання рідкісних тварин і поширення реліктових і лікарських рослин, рекреаційних територій.
10. - Економіко-статистичні дані на даний рік і проектні періоди по розвитку господарства (спеціалізація, міжгосподарські зв'язки, об'єми основних видів сільськогосподарської продукції; врожайність сільськогосподарських культур, примінення основних схем чергування культур в сівозмінах).
При проведенні польового обстеження території господарства:
1. - Виявляють зародки ерозії і встановлюють причини їх виявлення; ділянки інтенсивно піддані площинній або лінійній ерозії, вітровій ерозії, зсувним явищам, діючі вершини ярів і розмиті промоїнами ділянки, обвали берегів рік і водоймищ.
2. — Встановлюються землі, періодично затоплювані повеневими водами, мочарі на схилах.
3. - Визначення типів ярів, стадія розвитку, середня їх глибина і ширина, наявність вклинювання ґрунтових вод, існуючі протиерозійні гідротехнічні споруди.
4. - Оцінюється стан існуючих захисних лісових посадок і плануються заходи по їх поліпшенню.
5. - Орієнтовно визначаються місця створення захисних лісових насаджень; будівництва протиерозійних гідротехнічних споруд, оптимальні напрямки захисних лісових смуг.
В процесі обстеження території господарства на копії планів внутрігосподарського землевпорядкування наносять еродовані і ерозійно-небезпечні землі, тальвеги водопідвідних ложбин, діючі яри, промоїни, зсуви, крутосхили, вітроударні схили, напрям вітрів, викликаючий ерозію ґрунтів, місця обвалів берегів рік і водоймищ, за яружні території і інші несприятливі землі, підлягаючі залученню після засипки і паніровки або суцільному залісненню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Складання схеми протиерозійних заходів на яружно-балковій системі, гідрографічному басейну, району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок