Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне значення

Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне значення

Назва:
Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне значення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,28 KB
Завантажень:
513
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
на тему:
Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне значення


ЗМІСТ
Вступ
Розділ I. Походження льодовиків і їх поширення на Землі
 
1.1 Північний льодовитий океан
 
1.2 Зледеніння і льодовики Арктики
1.3 Зледеніння і Світовий океан
 
Розділ II. Гідрологія льодовиків
2.1 Типи льодовиків
2.2 Утворення і будова льодовиків
 
2.3 Живлення та танення льодовиків, їх наступ та відступ
2.4 Режим і рух льодовиків
Розділ III. Роль льодовиків та їх гідрологічне значення
 
Розділ IV. Вічна мерзлота
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Напевне, найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер, Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети
складені ним майже цілком. Не є виключенням і наша Земля: більше однієї десятої земної суші занято „вічними” льодами, і п’ята частина всієї поверхності планети круглорічно знаходиться під снігом.
Сніги і льоди представляють собою невід’ємну частину земних ландшафтів. Вони відіграють важливу роль в еволюції землі і, являючись продуктом клімату, самі завжди вказують існуючий вплив на клімат.
Сучасне зледеніння охоплює ряд гірських країн і рівнин в обох півкулях і займає площу 16,2 млн. кв. км. Це переважно материкове зледеніння (Антарктида – 13,9 млн. кв. км, Гренландія – 1,7 млн. кв. км), площа льодовиків гірських країн незначна.
Льодовик – це маса фірну і льоду, що утворюється шляхом тривалого нагромадження і перетворення твердих атмосферних опадів та який володіє власним рухом. Льодовикам властиві пластичні деформації і вони рухаються під впливом гравітації вниз. Льодовики руйнують гірські породи, переносять, шліфують і відкладають їх в іншому місці.
Чисельність льодовиків, що об’єднані загальними зв’язками з навколишнім середовищем і з внутрішніми взаємозв’язками і властивістю, утворюють зледеніння, або льодовикову систему.
Льодовики регулюють температуру повітря, солоність Світового океану, стік гірських рік та ін.
Скупчення снігу і льоду знайомі мільйонам людей.В холодний час року великі території суші покриваються білим саваном снігу, а водойми – панциром льоду. З приходом весни сніжно-льодова оболонка нашої планети поступово зменшується в розмірах і на рівнинах помірних широт зникає на ціле літо. Зате в високих горах і полярних районах маси снігу і льоду можуть існувати постійно завдяки суворим кліматичним умовам.
До життя у вічних снігах і льодах змогли пристосуватися лише окремі небагаточисленні групи людей. Тому можна контрактувати, що протягом багатьох століть людству приходилось мало стикатися з льодовою стихією. Тим не менше, цей незвіданий світ завжди приваблював людей, бажаючих випробувати свої сили і мужність.
В сучасну епоху контакти з світом снігу і льоду розширюються. В результаті загострення глобальних ресурсних і екололгічних проблем кардинально змінюють оцінки територій.
У полярних широтах на рівні моря, а в помірних та жарких поясах у середніх та верхніх кулях тропосфери волога в атмосфері знаходиться переважливо у твердій фазі. Атмосферні опади тут випадають у вигляді снігу, який, якщо є умови (материки і острови в полярних широтах, високі гори - у помірних і тропічних), зберігається цілий рік, накопичується та переходить в кригу. Так на Землі формується сфера вічних снігів і криги, яка отримала назву хіоносфери (грец. хіонос - сніг). Вперше її виділив М. В. Ломоносов під назвою морозної атмосфери. 
Таким чином, хіоносфера є результатом взаємодії:
а) гідросфери, що надає вологу для утворення снігу й криги;
б) атмосфери, яка цю вологу переносить й зберігає у твердому вигляді;
в) літосфери, на поверхні якої можливе утворення крижаної оболонки.
При виключенні будь-якого з трьох перерахованих чинників існування вічних снігів неможливе. Снігова оболонка, таким чином, не безперервна. Вона з'являється лише в тих місцях, де є умови для снігонакопичення.
Морозна атмосфера як явище кліматологічне, як куля вільної атмосфери знаходиться на великих висотах у печені поясі (біля екватору піднімається на висоту до 6400 м), знижується в помірних широтах і опускається до рівня моря в полярних країнах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне значення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок