Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Економічні аспекти кадастру

Економічні аспекти кадастру

Назва:
Економічні аспекти кадастру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Економічні аспекти кадастру


Земля як засіб виробництва, має свої особливості. Від інших засобів виробництва земля відрізняється тим, що вона є продуктом природи, на її виробництво не витрачається праця, вона ніким не створена.
Кількість землі у природі обмежена. Кількість інших засобів виробництва може бути збільшена по мірі розвитку виробничих сил суспільства. При цьому одні засоби виробництва можуть бути замінені іншими в міру їх морального або фізичного зносу. Кількість же землі не можна збільшити. Можна тільки зменшити кількість використовуваних земель, одержувати з кожного гектару землі більше продукції.
Земля має певне, постійне місцезнаходження і певний органічний взаємозв'язок з кліматичними умовами, в яких вона знаходиться. Усі засоби виробництва в міру фізичного зносу рано чи пізно виходять з ладу і заміняються новими. Земля ж при правильному її використанні не виходить з ладу, а навпаки, постійно покращується і вдосконалюється.
Для раціонального використання землі у сільськогосподарському виробництві, крім її кількісного обліку по угіддях, велике значення має облік і класифікація земель за господарсько – економічною придатністю. Інтенсифікаці землеробства, широке застосування мінеральних добрив потребує знань властивостей кожної ділянки землі: характер грунту, забезпеченість її поживними речовинами, реакція на мінеральні та інші добрива, і в кінцевому рахунку, продуктивну здатність і дохідність. Для цього складається земельний кадастр країни.
У земельному кадастрі враховується кількість та якість землі і дається її економічна оцінка. Діючий в наш час земельний облік має велике народногосподарське значення, але він має досить суттєвий недолік, який полягає в тому, що земля до останнього часу враховувалась тільки кількісно по землекористувачах і угіддях, не відображаючи якості і господарських переваг земель.
Складовими частинами земельного кадастру є: державна реєстрації землекористувачів, кількісний облік земель, характеристика якості земель, економічна оцінка землі, кадастрові земельні карти.
Економічна оцінка землі є завершальною і найважливішою частиною земельного кадастру.
Під економічною оцінкою землі розуміють визначення її порівняльної цінності як засобу виробництва у сільському господарстві. Виражаючи собою відносну дохідність, одержану від землі різної якості в різних природно – кліматичних умовах, така оцінка дає відповідь на питання, у скільки разів та чи інша земля є більш цінною порівняно з іншою.
Державний земельний кадастр необхідний для кращого використання землі, диференційованого підходу до планування, спеціалізації, розміщення сільськогосподарського виробництва, визначення рівня закупівельних цін, покращенн оподаткування, кращої організації виробництва.
У Німеччині, наприклад, усі землі, оцінені за 100-бальною системою. Найкращі ділянки оцінені у 100 балів.
Україна – одна з найбільших країн Європи, має могутній земельно – ресурсний потенціал. Із 60,3 млн. га. земель держави майже 70 % складають сільськогосподарські угіддя, а 10 млн.га. – лісові. Біля 2,3 млн.га (4 відсотка) знаходиться під забудовою. Необхідно більш ефективно використовувати потужний земельно – ресурсний потенціал країни шляхом включення землі в економічний обіг, забезпечити вдосконалення системи державних гарантій прав на земельні ділянки, що зумовить підвищення інтересів інвесторів до української економіки.
Величезне земельне багатство України використовується поки що недостатньо ефективно, нераціонально, затратно. Головними причинами цього є наступне:
1) земля як один з головних засобів виробництва не включена в економічний обіг;
2) недосконала система державних гарантій права на земельні ділянки, що обумовлює низький інтерес інвесторів;
3) практично не виконуються заходи з охорони земель внаслідок нецільового використання коштів, що надходять в бюджет від справляння плати за землю, а також незацікавленість суб'єктів землекористування у виконанні природоохоронних робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Економічні аспекти кадастру

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок