Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Рекогностування пунктів тріангуляції. Закладання центрів та будівництво зовнішніх знаків

Загрузка...

Рекогностування пунктів тріангуляції. Закладання центрів та будівництво зовнішніх знаків

Назва:
Рекогностування пунктів тріангуляції. Закладання центрів та будівництво зовнішніх знаків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,31 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Рекогностування пунктів тріангуляції.
Закладання центрів та будівництво зовнішніх знаків


1. Рекогностування пунктів тріангуляції
Рекогностування — це уточнення проекту на місцевості. В результаті рекогностування тріангуляційних пунктів уточнюють остаточні висоти зовнішніх знаків і місця, де будуть закладені пункти тріангуляції. Цю роботу виконує бригада, яку очолює досвідчений інженер-геодезист.
При уточненні висоти сигналу бригада керується тим же основним правилом, що і при проектуванні: між пунктами тріангуляційної мережі, по-перше, повинна бути забезпечена видимість, а, по-друге, висоти знаків повинні бути оптимальними. Вартість побудованих висот знаків на об’єкті буде найменшою, якщо сума їх висот буде мінімальною. Тому завдання бригади при рекогностуванні — розглянути безпосередньо на місцевості усі можливі варіанти, спрямовані на зменшення вартості будівельних робіт. Можливо, з цією метою навіть доведеться змінити місце розташування знаків, а іноді навіть повністю змінити проект.
В залежності від фізико-географічних умов місцевості рекогностування може бути різної складності. Для визначення висоти знаку в деяких випадках достатньо обмежитися простим оглядом місцевості. В інших випадках для цього необхідно виконати додаткові заміри рулеткою або стрічкою. Для цього необхідно піднятися на поруч розміщені споруди: будинки, стовпи, башти, дерева тощо, або в місці розміщення майбутнього знака підняти віхи чи встановити на оточуючих деревах яскраві маркувальні матеріали (марлю, папір, оберемок сіна або соломи тощо). Тому в спорядження бригади мають входити найлегші оптичні прилади (бінокль, технічний теодоліт), мірні засоби (рулетка або стрічка), підіймальні засоби (блоки, троси, канати, вірьовки тощо), засоби підняття на дерева, стовпи, будівлі (кігті, страхувальні пояси, каски та ін.).
Найкраще виконувати рекогностування безпосередньо з будівництвом знаків. Спочатку рекогностувальник встановлює висоти знаків вихідних пунктів, а висоти знаків наступних пунктів визначає, використовуючи побудовані знаки на попередніх пунктах.
Матеріали рекогностування використовуються будівельними бригадами при будівництві знаків.
2. Закладання центрів та будівництво зовнішніх знаків
Пункти тріангуляційних мереж закріплюються на місцевості центрами, над якими будуються зовнішні знаки. Центри служать для точного позначення місць розміщення пунктів і довготривалого їх збереження. Зовнішні знаки служать для встановлення на них приладів для спостережень, якщо відсутня видимість пунктів з землі, а також візирних цілей, на які проводяться спостереження з інших пунктів.
2.1. Закладання центрів
Типи центрів державних геодезичних мереж регламентуються “Інструкцією про типи центрів геодезичних пунктів” (ГКНТА — 2.01, 02–01–93), ГУГКіК, Київ, 1994 [4].
Для закріплення державних планових мереж застосовуються три види центрів: ґрунтові, скельні та центри на будівлі. Ґрунтові центри застосовуються на місцевості, де відсутнє залягання скелі до поверхні ґрунту ближче 1.8 м. Скельні центри застосовують при близькому заляганні скелі(до 1.8 м). При необхідності розміщення пунктів тріангуляції у містах центри встановлюють на будівлі (як правило, на даху).
Для закріплення пунктів астрономо-геодезичної мережі 1-го класу та геодезичної мережі 2-го класу Інструкція встановлює єдиний тип ґрунтового центру У10П.
Конструкція цього центру приведена на рис. 2.8.
Конструктивно центр складається з п’яти бетонних блоків з трьома металевими марками, що служать охоронними та пізнавальними елементами центра:
нижній-бетонний куб з стороною 20 см з металевою маркою; об’єм — 0,008 м3, вага — 16 кг;
Рис. 2.8. Центр пункту тріангуляції, трилатерації, полігонометрії, 1 і 2 класів.
Ґрунтовий. Тип У10П
охоронна плита-бетонна плита 505010 з арматурою із дроту Ш5 мм у вигляді сітки з стороною 10 см та двома монтажними петлями; об’єм — 0,025 м3, вага — 50 кг; верхній — бетонна зрізана піраміда з металевою маркою у верхній площині та монтажними петлями, нижня площина 2020, верхня 1414, висота 70 см; об’єм — 0,014 м3, вага — 28 кг;
пізнавальний стовп — бетонний паралелепіпед 101070; об’єм — 0,007 м3, вага — 14 кг.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Рекогностування пунктів тріангуляції. Закладання центрів та будівництво зовнішніх знаків

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок