Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Варшава і Краків – визначні міста Польщі

Варшава і Краків – визначні міста Польщі

Назва:
Варшава і Краків – визначні міста Польщі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,13 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
“Варшава і Краків –
визначні міста Польщі”


Варшава
Початок історії міста Варшави сягає кінця XIII i початку XIV століття, хоча археологічні дослідження минулих років відкрили на цьому терені сліди поселень з X століття.
У 1596 році король Сигізмунд III Ваза переніс свій двір до Варшави, котра стала столицею Польщі.
Друга Світова Війна повністю змінила вигляд Варшави, оскільки німці вщент спалили місто (84% будинків). Трагедія польського композитора та піаніста єврейського походження Владислава Шпільмана, спогади якого екранізував у своєму найновішому фільмі “Піаніст” Роман Полянські, була також трагедією Варшави. Місту вже ніколи не вдалося відтворити своєї довоєнної атмосфери, структури та розміщення вулиць. Цей факт відрізняє місто від решти європейських міст та вимагає іншого погляду на відбудовані пам’ятники архітектури.
ВАРТО ПОБАЧИТИ:
Королівський Замок
Спочатку замок був садибою мазовецьких князів, пізніше польських королів та місцем засідання сейму. Мури Королівського Замку пам’ятають прийняття першої в Європі та другої у світі конституції (1971 рік), що заклала основу для будівництва сучасної держави.
Понад десять років тривала реставрація тієї чудової пам’ятки минулого Польщі (у 1944 році німці підірвали будинок). Фасад будинку відновлено згідно з виглядом епохи, коли був побудований та розбудований - починаючи від готичного двору (Curia Maior) князя Януша I Старшого з першої половини XV віку, далі прилягаючий до нього з північної сторони Королівський Будинок за часів Сигізмунда Августа, аж по три крила, додані архітекторами Сигізмунда III. Варто звернути увагу на високу (60 м), завершену високим куполом Вежу Сигізмунда, яку завдяки вбудованому у 1622 році годиннику називають також Годинниковою Вежею. Ця вежа є однією з візитних карток Варшави. Напевно не розчарують гостей міста інтер’єр кімнат Замку: Палацові Кімнати (XVI-XVII ст.), Зали Сейму та кімнати з картинами Яна Матейко чи так звані Великі і Королівські Апартаменти.

Колона Сигізмунда
Увагу туриста, що стоїть на Замковій Площі, привертають, насамперед, монументальна постать Королівського Замку та Колона Сигізмунда, побудована у 1644 році з ініціативи його сина, короля Владислава IV.
"Колона Сигізмунда" – перший польський пам’ятник світській особі – нараховує 30 м висоти роботи італійських архітекторів Августина Ло та Константіно Тенкаллі. Не дивлячись на численні ушкодження та реставрації, статуя зберегла оригінальну форму, хоча колона, на якій вона стоїть є вже третьою. Цоколь колони оздоблений бронзовими таблицями, що інформують нас про титули короля, авторів пам’ятника, дати реставрації колони у1743 році та реконструкцію 1949 року.
Ринок Старого Міста
У XVIII столітті був найважливішою площею Варшави. Тут організовували урочистості, ярмарки, а навіть виконували вироки. Свій стиль площа завдячує, насамперед, кам’яницям з XVII століття.
Кожна з кам’яниць Ринку Старого Міста вимагає особливої уваги завдяки своїй унікальності. Посередині площі стала колись Ратуша і торгові місця, котрі розібрали у 1817 році.
Сьогодні це один з наймальовничіших куточків Варшави. Численні кав’ярні, магазини з сувенірами та виставки приваблюють туристів.

Пам’ятник Русалочці
Як говорить легенда, давно-давно тому дві сестри русалки приплинули з Атлантики на Балтійське море. Одній з них сподобався Копенгаген, а друга Віслою приплинула аж до піщаних берегів Варшави. Рибаки, очаровані гарним співом русалки, не кривдили її, незважаючи на те, що заважала їм ловити рибу. Одного разу купець, що почув той гарний спів, вирішив зробити з неї ярмаркову атракцію. Коли мешканці міста довідалися про підступний план, звільнили русалку, котра обіцяла, що від того часу буде допомагати жителям Варшави. Тому сьогодні Русалка гордо стоїть, озброєна в меч та щит.
Русалка, наполовину риба та наполовину жінка, зображена також на гербі міста Варшави від половини XIV століття. Спочатку мала вигляд монстру з рисами дракону, пташиними лапами та крилами, але час перетворив її у гарну жінку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Варшава і Краків – визначні міста Польщі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок