Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Історія картографії

Історія картографії

Назва:
Історія картографії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,82 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Історія картографії


План
1. Історія картографії
2. Картографія Стародавньої Греції, і Стародавнього Риму
3. Середні віки
4. Новий час
1. Історія картографії
Для того щоб добре знати картографію, щоб правильно оцінити сучасні досягнення і розуміти шляхи подальшого розвитку цієї науки, необхідне глибоке вивчення історії її розвитку.
Історія розвитку картографії вивчається по збережених старих картах, кресленнях і описах до цих творів.
Картографія належить до числа древніх галузей знань, існуючих уже на протязі декількох тисячоліть. Розвиток її тісно пов'язаний з розвитком географії, астрономії і геодезії. Географічні відкриття і дослідження, а також геодезичні виміри території і астрономічні визначення положення окремих точок на Землі дають матеріали, які служать для складання карт, при цьому рівень розвитку географії, геодезії і астрономії відбивається на повноті і точності складених карт.
Основними причинами появи і удосконалення картографії є практичні потреби людського суспільства, які виникли в зв'язку з розвитком сільського господарства, промисловості, торгівлі, воєнної справи, управління і т.д. Розвиток картографії, як і інших наук, знаходиться в прямій залежності від розвитку виробничих сил і виробничих відносин людського суспільства.
Стародавній період розвитку картографії
З давніх-давен люди старалися відтворити, видиму земну поверхню, тобто перші наміри створення картографічних творів, відносяться до глибокої давнини. Картографічні твори появилися ще за декілька тисячоліть до нашої ери в давніх рабовласницьких державах Сходу. Задовго до нашої ери Далекий Схід був обстежений і відтворений географами Китаю. Є відтворення китайських провінцій, виконаних на вазах за три тисячі років до нашої ери. За тисячу років до нашої ери в Китаї існувала установа для виконання зйомок.
Малюнки місцевості, виконанні за три тисячі років до нашої ери, найдені на Північнім Кавказі і в Єгипті. Для землеробства в Єгипті потрібна була значна сітка ірригаційних споруд. Будівництво цих споруд, закріплення земель за її власниками, розрахунок податків на землю, все це потребувало опису землі, які іноді складали у вигляді креслень. Найдений план м. Вавілон, на глиняній дошці.
У Вавилоні і Єгипті назбиралось досить значних відомостей про навколишні країни, з якими єгиптяни і вавілоняни вели війни і мали торгові і дипломатичні відносини.
В результаті знайомства з навколишніми територіями появились їх дрібномасштабні карти. Збереглась древня карта (2500 років до нашої ери), виконана на глиняній дошчечці. Ця карта має вказані сторони світу. На ній нанесені гори і ріки, впадаючі в море. Всі об'єкти підписані номенклатурними і географічними назвами. Збереглась також карта більш пізня (VII ст. до н.е.), на якій показано Вавілонію і Ассірію.
Суша показана на цій карті плоским кругом омитим водою. На карті показана ріка Евфрат, ряд дрібних міст - у вигляді кружків і місто Вавілон - у вигляді чотирикутника. Відома карта золотих присків, складена за 1400р. до нашої ери і охоплююча територію між р.Ніл і Червоним морем. На карті відтворені дороги, будинки, храми, басейн для промивання руди.
2. Картографія Стародавньої Греції, і Стародавнього Риму
Значного розвитку досягла картографія, як і інші галузі науки, в Стародавній Греції в VI-IV т. до н.е. Древні греки користувались значними географічними даними відносно багатьох країн, перш за все країн Середньоморського басейну, з якими вони вели жваву торгівлю. Особливий вплив на розширення географічних знань мала грецька колонізація, поширена в період розпаду первіснообщинного родового ладу і виникнення рабовласницьких грецьких держав. Грецькими колоніями були усіяні береги Середземного моря і суміжних до нього морів - Чорного, Егейського, Мармурового і ін. Ці колонії були в Єгипті, Італії, Криму, Малій Азії, на Кавказі. Туда переселялись із Греції селяни і ремісники, розорені конкуренцією дешевої рабської праці. Колонії торгували з Грецією і іншими державами продуктами ремесла і сільського господарства, а також рабами і вели війни з метою захоплення землі і рабів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Історія картографії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок