Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Озера післяльодовикових територій південно-західної Канади 

Загрузка...

Озера післяльодовикових територій південно-західної Канади 

Назва:
Озера післяльодовикових територій південно-західної Канади 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,62 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Озера післяльодовикових територій південно-західної Канади 


Знайомство з теренами Канади, що зазнали недавнього впливу льодовика розпочнемо з територій, що прилягають до Великих озер (рис.2.1.1). На рис.2.1.2 та 2.1.3 наведені два космічні знімки, що ілюструють формування груп ізольованих озер, які мають між собою гідродинамічний зв’язок через систему розломів. Окрім того рис.2.1.3, що є збільшеним зображенням північно-західного кутка знімку з рис.2.1.2, ілюструє формування такого типового для аквальних умов явища як дельти.
На рис.2.1.4 показано протоку, що з’єднує два озера. Звертає на себе увагу той факт, що у західній частині долини помітні сліди значно більш потужного, у порівнянні з сучасним, водного потоку. За яких причин сталася зміна водності, базуючись тільки на даному зображенні, визначити не можливо. Це можуть бути або кліматичні чинники - зменшення кількості атмосферних опадів, чи гідрологічні - перехват частини площі водозбору іншими потоками, і навіть гідрогеологічні – перебудова підземного стоку. На берегах обох озер добре видно зміну позиції берегової лінії у напрямі зменшення їх площі. Сліди меандрування протоки вказують на те, що у минулому між цими озерами був досить швидкий та потужній потік.
Цікавою є поверхня, що розташована на схід від протоки. Увесь її рельєф підкорений одному загальному напрямку - північно-східному. Зображення цієї ділянки є аналогічним тим знімкам, що наводяться у підручниках з геоморфології де йдеться мова про екзараційну діяльність льодовиків /35/. Мабуть поверхня ділянки також сформована льодовою екзарацією.  
Рис.2.1.2. Космічний знімок частини території Великих озер, ().  
Рис.2.1.3. Збільшене зображення північно-західної частини знімку з рис.2.1.2., ().  
Терени, що прилягають до Великих озер не є чимось унікальним, їх визначність полягає тільки у масштабах явища. Трохи менші групи озер поєднаних у єдину систему розкидані по усій території Канади. Явище формування різних за розмірами озер є типовим для післяльодовикового етапу розвитку. При перельоті з м. Калгарі до м. Торонто, в умовах ідеальної видимості, практично безперервно велося спостереження та фотографування поверхні. Були зафіксовані різні умови формування гідросистем, зміни водності річок, та розвитку озер. На рис. 2.1.5 наведений перспективний аерознімок (висота знімання приблизно 12000м), на якому зафіксовано явище формування ізольованого басейну навколо невеликого озера.  
Рис.2.1.4. Протока, що з’єдную два озера (Великі озера), (). 
Система топографічного поділу Канади, де найменшою одиницею довжини є миля (1,6км), зафіксована на поверхні прямими дорогами (див. фрагмент топокарти на рис.2.1.8), дозволяє оцінити сучасні розміри озера. Так його довжина з півночі на південь трохи більша за милю, а ширина трохи менша. Розміри басейну складають, приблизно, з півночі на південь - 9 миль, а із заходу на схід – 5 миль. Подовженість басейну з півночі на південь дає деякі підстави припускати вплив геологічних чинників на його розташування та розвиток.
Аналіз космічного зображення дає підстави стверджувати, що за останній час мало місце зменшення розмірів озера. Свідченням цього є наявність палеоберегової лінії та інтенсивний процес засолення. Про значно більшу кількість атмосферних опадів у минулому свідчить будова ерозійних форм, інтенсивне врізання яких закінчується на відстані кілька сот метрів від сучасної берегової лінії. 
Рис.2.1.5. Перспективний аерознімок. Замкнутий басейн, що сформувався навколо післяльодовикового озера. Процеси засолення зафіксовані на зображенні свідчать про недостатню кількість атмосферних опадів у сучасних кліматичних умовах. 
Наступний приклад (рис.2.1.6), на нашу думку, є цікавим з точки зору визначення послідовності перебігу подій. Співвідношення між різними геоморфологічними об’єктами та сучасним розміром озера беззаперечно вказують на той факт, що озеро є наймолодшим утворенням.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Озера післяльодовикових територій південно-західної Канади 

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок