Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Поняття ґрунтознавства

Поняття ґрунтознавства

Назва:
Поняття ґрунтознавства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,34 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Предмет і зміст ґрунтознавства, зв’язок його з іншими науками.
Ґрунтознавство – це наука про ґрунти, їх походження, розвиток, еволюцію, функціонування, склад, будову, властивості, взаємозв’язок із живими організмами та навколишнім середовищем, закономірності географічного поширення, родючість, шляхи раціонального використання та охорони.
Ґрунт виступає основним засобом виробництва в сільському господарстві. Його раціональне використання сприятиме розв’язанню продовольчої, екологічної та аграрної проблеми.
Завдання: раціональне освоєння та облаштування території, розробка ефективних методів і технологій вирощування сільськогосподарських культур, підвищення їх продуктивності, отримання екологічно чистих продуктів, в цілому ж – розв’язання проблем аграрного виробництва. Людина використовує ґрунт як засіб виробництва, і він є не тільки предметом праці, а також й продуктом праці. Раціональне використання земель можливе лише на базі глибоких знань особливостей ґрунтового покриву, специфіки родючості ґрунтів, їх економічних властивостей. Від використання ґрунтового покриву залежить використання біосфери загалом. Підвищення родючості ґрунтів, урожайності сільськогосподарських культур, зростання виробництва зерна, кормів та іншої продукції можливо лише на основі застосування зональних науково-обґрунтованих систем ведення господарства.
Глибокі завдання ґрунтознавства необхідні також для вирішення проблеми припинення деградації ґрунтів та забезпечення широкого відтворення їх родючості. Для її розв’язання необхідні знання зональних закономірностей ґрунтових режимів і процесів. Велике значення мають знання про ґрунти та їх властивості для здійснення на них агротехнічних та меліоративних заходів. Все це загалом визначає величину валових зборів продукції, прибуток, розвиток економіки та добробут народу.
Ґрунтознавство тісно пов’язане з гідрологією, динамічною геологією, тектонікою, кліматологією, метеорологією, мікробіологією, біохімією (теми: формування ґрунтового покриву, генезис ґрунтів, еволюція і розвиток ґрунту).
Ґрунтознавство – одна з фундаментальних наук про землю і біосферу, тісно пов’язане з такими важливими для людства прикладними дисциплінами, як екологія, агрономія, лісівництво, з фундаментальними науками (фізикою, хімією, математикою); природничими (геологією, мінералогією, петрографією, фізичною географією, геоботанікою, гідрологією, біологією, мікробіологією, біохімією); сільськогосподарськими (агрохімією, фізіологією рослин, рослинництвом, землеробством, луківництвом, лісівництвом, економікою сільського господарства, землеустроєм та ін.).
Історія виникнення і розвиток ґрунтознавства.
Перше визначення ґрунт дав В.В.Докучаєв у науковій праці “Лекції з ґрунтознавства” (1901). Ґрунтознавство в емпіричній стадії свого розвитку з’явилося 2-2,2 тис. років тому. Це була наука з гіпотезами і практичними висновками, які мали для свого часу ранг законів науки.
Розвиток ґрунтознавства в Україні
Перші відомості про ґрунтовий покрив України належать до початку ХІХ ст., коли на основі кадастрових даних були складені грунтові карти Європейської Росії. Знання про грунти України значно розширилися у результаті польових. В Україні, починаючи з 1957р., розгорнулися великі грунтово-картографічні роботи з дослідження грунтів і складання ґрунтових карт у кожному господарстві. На базі ґрунтових і агрохімічних досліджень розроблені заходи з підвищення родючості грунтів, переглянуті й нарізані сівозміни з урахуванням ґрунтового покриву та розвитку ерозійних процесів, проведені меліоративні роботи: зрошення, осушення, вапнування, гіпсування; розроблені системи удобрення сільськогосподарських культур.
Уже в 30-х рр.. ХХ ст. значну діяльність розгорнула науково-дослідна лабораторія ґрунтознавства АН УРСР, якою керував О.Н. Соколовський. У 1960-1970 рр. при вивченні ґрунтового покриву значну увагу було приділено вивченню генезису і властивостей солонців і солонцюватих (О.М. Грінченко, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поняття ґрунтознавства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок