Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Геохімія рудних родовищ

Геохімія рудних родовищ

Назва:
Геохімія рудних родовищ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,83 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Геохімія рудних родовищ


Вступ
Руда –поняття економічне. В результаті природних процесів утворюється поля концентрації елементів. Частина поля концентрації, яку вигідно розробляти, складає “рудне тіло”, інша части6на- первинний ореол розсіювання. Він формується одночасно з самим родовищем.
Рудні родовища — це системи з такою концентрацією хімічних елементів (переважно металів) в земній корі, яка робить економічно доцільним їх витягання з надр. Разом з геологією родовищ, їх мінералогією, геофізикою, гідрогеологією і іншими науками геохімія рудних родовищ стала важливим розділом науки про рудні родовища. Одночасно це ч важливий розділ геохімії.
Геохімія рудних родовищ
Геохімія рудного родовища — це історія концентрації і розсіяння хімічних елементів в просторі його рудного поля. Вона включає наступні найважливіші питання:
кларки концентрації елементів на родовищі;
форми знаходження елементів в рудах і ореолах, ізотопні відносини;
парагені асоціації елементів в мінералах, породах, рудах, родовищах і рудних поясах;
сучасні і минулі геохімічні процеси (обстановки) на рудному полі родовища, геохімічні зональні;
геохімічні бар'єри;
історична і регіональна геохімія родовищ, рудних районів і провінцій;
7) геохімічні основи генезису, прогнозування, пошуків, розвідки і експлуатації родовищ.
Геохімічне вивчення родовищ слід проводити у контакті з іншими геологічними дослідженнями, воно повинне бути пов'язано з мінералогією, стратиграфією, тектонікою, літологією, петрографією, геоморфологією і т.д. Практично майже кожна комплексна характеристика родовища разом з описом структури, мінералогії і інших особливостей містить відомості про його геохімію. Є дослідження, спеціально присвячені геохімії окремих родовищ.
Кларки і рудоутворення. Поняття про кларки довгий час не використовувалося при аналізі рудоутворення. Разом з тим воно необхідне при вивченні рудних родовищ, оскільки від величини кларка багато в чому залежать число мінералів і генетичних типів родовищ, їх запаси, вміст металів в рудах і т.д.
Кларки концентрації в рудах коливаються в сотні тисяч раз. але імпульси міграції, рівні 1п КК, порівняно міняються слабо — в межах одного порядку. Це зв'язано з тим, що кларки концентрації входять у формулу і під знаком логарифма.
Мінімальний вміст елементів в руді також знаходить зв'язок з кларками і хімічними властивостями. Так, для чорних металів мінімальний вміст в руді рівно 20—25 %, для кольорових — 0.5 1,0, для рідких- 0,1—0,2, для благородних — 0,0005%.
З КК елемента в рудах зв'язана і різноманітність генетичних типів родовищ. Існує багато процесів, що приводять до збільшення концентрації елемента у декілька разів і мало — в десятки і сотні тисяч раз.
Таким чином, кларк концентрації елемента в руді є експоненціальною функцією від інтенсивності рудоутворення і часу. Цим підкреслюється роль тривалості рудоутворення. Можливо, що даний чинник грав при утворенні деяких місце народжень вирішальне значення. Давно вже встановлено, що при пошуках на відкриття одного крупного родовища доводяться десятки відкриттів дрібних, малоперспективних родовищ, сотні і тисячі рудопроявів. При цьому геохімічні умови знаходження руд істотно не міняються або навіть виявляються ідентичними. Так, і в нашій країні і за рубежем відкриті тисячі рудопроявів і непромислових родовищ мідистих пісковиків в червоно-кольоровій формації, промислові ж родовища одиничні. Те ж можна сказати і про родовища 2п, РЬ, N1, З, Мо, Ре і ін. Мабуть, що в цих випадках вирішальне значення мала саме тривалість рудоутворення — тривалість роботи геохімічного бар'єру. Тому при прогнозуванні родовищ необхідно звертати увагу на тривалість розвитку блоків земної кори, до яких приурочені рудні родовища.
В родовищах зосереджена нікчемна частина загальних запасів елементів в земній корі. Отже, для утворення родовищ потрібна лише невелика частина хімічних елементів гірських порід. Природно, що утворення руд вірогідніше за рахунок витягання елементів з що збагатили ними порід і магми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Геохімія рудних родовищ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок