Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Основні положення “методики встановлення і використання екологічних нормативів якості поверхневих вод суші та естуаріїв України”.

Основні положення “методики встановлення і використання екологічних нормативів якості поверхневих вод суші та естуаріїв України”.

Назва:
Основні положення “методики встановлення і використання екологічних нормативів якості поверхневих вод суші та естуаріїв України”.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,55 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Основні положення “методики встановлення і використання екологічних нормативів якості поверхневих вод суші та естуаріїв України”.


Водний кодекс України (1995) передбачає введення нової природоохоронної норми – екологічного нормативу якості поверхневих вод, котрий необхідний для оцінки екологічного благополуччя водних о б’єктів за якістю води та визначення комплексу водоохоронних заходів задля його досягнення і підтримання. Отже, виникла потреба в розробці “Методики встановлення і використання екологічних нормативів якості поверхневих вод суші та естуаріїв України”.
Проект такої методики розроблений за участю авторів статті. Ця методика визначає зміст і методи роботи по встановленню і використанню екологічних нормативів щодо різних показників якості води у водних об’єктах України, містить правила викладення і подання одержаних результатів.
Встановлення і використання конкретних кількісних значень екологічних нормативів якості води щодо окремих водних об’єктів України створює передумови для управління їх екологічним станом, оскільки природоохоронні організації повинні будуть складати і здійснювати науково-обгрунтовані водоохоронні програми з чітко визначеними цілями поліпшення якості води, отже й стану водних екосистем.
Впровадження встановлених екологічних нормативів якості поверхневих вод не суперечить використанню галузевих нормативів екологічної безпеки водокористування, зокрема гранично допустимих концентрацій звичайних і радіоактивних речовин у водних об’єктах, вода яких споживається для задоволення питних, господарчо-побутових та інших потреб населення; зокрема гранично допустимих концентрацій речовин у водних об’єктах, вода яких використовується для потреб рибного господарства; а також узгоджується з використанням нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин в поверхневих водних об’єктах.
Методологічною засадою для встановлення екологічних нормативів якості поверхневих вод є екосистемний принцип віднайдення оптимальних значень таких репрезентативних показників складу і властивостей води, котрі водночас є важливими компонентами абіотичної і біотичної складових водних екосистем в стані їх екологічного благополуччя.
Екосистемний підхід, про що свідчить Директива Парламенту і Ради ЄС від 30 липня 2000 року “Упорядкування діяльності ЄС в галузі водної політики”, покладений в основу водоохоронної і водогосподарської діяльності країн-членів ЄС, яка спрямована на відновлення і збереження водних екосистем з їх водними і біологічними ресурсами, зокрема на неухильне поліпшення якості води в поверхневих водних об’єктах.
Конкретною критеріальною базою, спільною як для кількісної оцінки, так і для встановлення кількісних значень екологічних нормативів якості води, є система екологічних класифікацій якості поверхневих вод («Методика екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями» (1998).
Спеціалізовані екологічні класифікації якості води в складі цієї системи поділяються на три групи (блоки):
класифікації за показниками сольового складу;
класифікація за трофо-сапробіологічними (еколого санітарними) показниками;
класифікації за показниками вмісту речовин токсичної і радіаційної дії та рівнем токсичності.
Екологічні нормативи встановлюють на підставі експертного аналізу результатів обробки матеріалів попередніх гідрологічних, гідрохімічних, гідробіологічних, еколого-токсикологічних та радіоекологічних досліджень і спостережень, проведених в натурних умовах, безпосередньо на водних об’єктах.
Завдяки цьому враховуються місцеві та регіональні особливості формування якості води; сумарне антропогенне навантаження на конкретний водний об’єкт, а не лише окремими забруднюючими речовинами; використовуються як біологічні індикатори якості води в цьому водному об’єкті найбільш репрезентативні наявні види рослин та тварин.
В цьому полягає принципова відмінність екологічних нормативів якості поверхневих вод від нормативів екологічної безпеки водокористування – ГДК окремих шкідливих речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основні положення “методики встановлення і використання екологічних нормативів якості поверхневих вод суші та естуаріїв України”.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок