Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Властивості та режими ґрунтів

Властивості та режими ґрунтів

Назва:
Властивості та режими ґрунтів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Водні властивості і водний режим ґрунту.
Вода зумовлює розвиток усіх життєвих процесів у грунті, визначає інтенсивність, спрямованість і динаміку процесів вивітрювання та ґрунтоутворення (гідроліз, гідратація, новоутворення мінералів, гумусоутворення та ін.) з ґрунтовою вологою пов’язані процеси виносу, переміщення та акумуляції речовин і енергетичного матеріалу і, як наслідок, формування генетичних горизонтів і профілю грунту в цілому ґрунтова волога виступає як терморегулятор, впливаючи на тепловий баланс і режим грунту. Від вмісту вологи в грунті залежить його щільність, липкість і фізична стиглість – здатність до кришіння й утворення агрегатів. З поверхневим стоком води пов'язаний розвиток ерозійних процесів, із внутрішньогрунтовим рухом – вилуговування речовин, лесиваж, осолодіння. Запаси вологи в грунті визначають рівень його ефективної родючості, оскільки саме ґрунтова волога – основне джерело води для рослин.
Ґрунтовий розчин – це вода разом з розчиненими в ній речовинами.
Форми води в грунтів, їх доступність рослинам.
Ґрунтова волога залежно від характеру зв’язку між молекулами води, твердою та газоподібною фазою грунту характеризується різною рухливістю і неоднаковими властивостями.
За фізичним станом розрізняють: тверду, рідку та пароподібну; за характером зв’язку з твердою фазою грунту та ступенем рухливості – шість форм: хімічно зв’язану, тверду, пароподібну, фізично міцнозв'язану та пухкозв'язану, вільну.
Хімічно зв’язана вода – це вода у вигляді гідроксильної групи ОН- або молекул, що входять до складу твердої фази гурту.
Тверда вода (лід) – потенційне джерело рідкої та пароподібної воли, в яку лід переходить внаслідок танення і випаровування.
Пароподібна вода – знаходиться в грунтовому повітрі у вигляді водяної пари, насичуючи його нерідко до 100%.
Фізично в’язана вода – утримується у вигляді молекул на поверхні тонко дисперсних часточок грунту завдяки силам сорбції.
Вільна вода – вода, яка знаходиться у грунті поза дією сил гравітації з боку грунтових часточок. У грунтах перебуває в капілярній і гравітаційній формах.
Капілярна вода утримується в грунті в порах малого діаметра – капілярах, капілярними (або менісковими) силами.
Водні властивості грунту.
До найважливіших водних властивостей відносять водопроникність, водоутримуючу здатність та вологоємність грунту.
Водоутримуюча здатність – властивість грунту поглинати й утримувати воду в своєму профілі, протидіючи стіканню її під дією сили тяжіння. Основними силами, що утримують воду в грунті, є сорбційні та капілярну. Кількісно водоутримуючу здатність характеризує вологоємність.
Вологоємність – властивість ґрунту затримувати ту чи іншу кількість води або кількість води, яку ґрунт може утримувати в собі.
Водопроникність – здатність ґрунту всмоктувати і пропускати через себе воду, яка надходить із поверхні.
Водопідіймальна здатність ґрунту – це властивість грунту викликати підняття вміщеної в них води, зумовлюється капілярним підняттям води.
Водний режим грунту.
Водний режим грунту – це сукупність явищ надходження води в грунт, її переміщення, збереження, зміни фізичного стану і витрачання з грунту.
Прибуткові джерела балансу: запаси вологи в грунті на початку спостереження, сума опадів за увесь період спостереження, кількість води, яка надійшла із ґрунтових вод, із водяних парів, в результаті поверхневого притоку води, від бокового притоку вод.
Видаткові джерела балансу – кількість води, яка випарувалась із поверхні грунту за увесь період спостережень, яка втратилась на транспірацію, яка інфільтрувалась у глибинні горизонти грунту, яка втратила у результаті поверхневого стоку, яка втратилась із боковим внутрішньогрунтовим стоком, запас вологи в кінці періоду спостереження.
Водний режим формується під впливом клімату, рельєфу, водно-фізичних властивостей грунтів і материнських порід, умов водного живлення та господарської діяльності людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Властивості та режими ґрунтів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок