Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Визначення нахилу та прогину вентиляційної труби реакторних блоків Рівненської АЕС цифровим стереофотограмметричним методом

Визначення нахилу та прогину вентиляційної труби реакторних блоків Рівненської АЕС цифровим стереофотограмметричним методом

Назва:
Визначення нахилу та прогину вентиляційної труби реакторних блоків Рівненської АЕС цифровим стереофотограмметричним методом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,41 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Визначення нахилу та прогину вентиляційної труби реакторних блоків Рівненської АЕС цифровим стереофотограмметричним методом


Багаторічний досвід будівництва свідчить про те, що будь-яка споруда, збудована на основі, що стискається, підлягає деформаціям.
Деформації споруд, якщо вони не були враховані при поектуванні або своєчасно помічені, при переході деяких гранично допустимих значень можуть привести до порушення нормальної експлуатації и навіть руйнування всієї споруди. Цим може бути нанесений великий збиток народному господарству.
Уникнути передвчасного руйнування можливо тільки, якщо провести відповідні технічні заходи на основі своєчасно отриманих результатів систематичних визначень деформацій.
На даний час у вітчизняній та зарубіжній практиці виміри деформацій та горизонтальних зсувів споруд проводять в основному методами геометричного нівелювання, триангуляції та створів [1] .
Недоліками усіх цих методів є те, що за допомогою кожного з них вимірюють тільки який-небудь один зсув точок споруди – вертикальний або горизонтальний. Крім того, проведення окремих циклів цими методами продовжується, як правило, кілька днів а іноді й тижнів; тому виміряні величини зсувів містять помилки, які практично неможливо врахувати та усунути.
На відміну від застосованих методів фотограмметричний метод надає можливість одночасно і причому з допомогою одного приладу визначати зсуви ряду точок споруд за двома напрямками: по горизонталі DX та складової вертикального зсуву DZ, а стереофото-грамметричний метод – за трьома напрямками: DX, DY, DZ [4]. Спостереження, які проводяться аналітичним стереофотограмметричним методом, складаються з періодичних знімань спеціальних марок на спорудах за допомогою фототеодоліта. Потім отримані знімки обробляють на аналітичному стереоприладі та шляхом нескладних обчислень визначають зсуви точок з достатньо високою точністю.
Однією з задач при визначенні деформації є виявлення нахилу та викривлення труб. Нахил труб, які мають форму всіченого конуса (рис. 1), визначається шляхом проектування центру верхньої частини труби на основу її фундаменту. Різниця в положеннях проекцій центру верхньої частини та центру основи фундаменту визначає величину та напрям нахилу. Нахили труб необхідно визначати з двох взаємоперпендикулярних сторін для того, щоб у подальшому знайти -частковий приріст нахилу з базису 1 – та -частковий приріст нахилу з базису 2 – за правилом паралелограму отримати повну величину приросту нахилу, що визначається Q за формулою:
,)
Особливо актуальною є задача визначення нахилу та викривлення вентиляційної труби першого та другого реакторних блоків Рівненської АЕС, оскільки ця споруда є досить велика за параметрами (висота – 200 м, зовнішній діаметр біля фундаменту – 15,6 м, діаметр верхньої частини – 6,5 м ) і знаходиться в безпосередній близькості від реакторних блоків.
Перед виконанням знімання розрахована апріорна точність відносно даних цифрового фототеодоліта, для відповідного випадку знімання [3]: f=115 мм, x=20 мм, z=50 мм, B=12 мм, =250 м. Середні квадратичні похибки склали
.
Точність вимірювання нахилів труб може бути різною та залежить головним чином від поставлених вимог. Це обумовлюється тим, що труби, як показала практика вимірювань, крім власних невеликих коливань в межах 1 - 3 см, мають ще коливання від вітрового потоку, які доходять до 10 см та більше. Величина абсолютних нахилів труб часто досягає 40 - 50, а іноді й 100 см. Крім того, відомо, що з часом величина нахилу може зменшуватись, а іноді й змінювати свій напрямок.
Розрахуємо тепер нахил труби за результатами апріорної точності:
, тобто
при допустимому
Таким чином точність визначення нахилу труби запропонованим методом задовольняє допустимому.  
Знімання проводилось з допомогою цифрового фототеодоліта [2] . Випадок знімання, як найбільш точний – нормальний. Однак такий об'єкт як вищезгадана споруда не охоплюється ракурсом камери з фокусною відстанню 115 мм, тому орієнтуючий пристрій (теодоліт Theo-010B) нахилявся на вертикальні кути, тобто виконувалось нормально-нахильне знімання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Визначення нахилу та прогину вентиляційної труби реакторних блоків Рівненської АЕС цифровим стереофотограмметричним методом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок