Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Академік Вернадський (антарктична станція)

Академік Вернадський (антарктична станція)

Назва:
Академік Вернадський (антарктична станція)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,88 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Академік Вернадський (антарктична станція)


Ювілейна «10 років антарктичній станції Академік Вернадський». На зображено абрис та в центрі нуля напису 10 років зірочкою позначено географічне розташування станції.
Академмік Вернамдський — українська станція. Заснована у лютому , коли станція Фарадей була передана Англійським Антарктичним Товариством і перейменована в Академік Вернадський.
У р. оголосила себе правонаступницею всіх антарктичних станцій і відмовила в передачі однієї із них. Упродовж лютого-серпня 1992 р. направлено ряд ініціативних листів вчених і спеціалістів, звернень установ і організацій до державних органів щодо необхідності відновлення і продовження Україною діяльності в Антарктиці.

У серпні р. схвалив документи про приєднання України до , а р. утворено Центр антарктичних досліджень (згодом — ), який очолив П.Ф. Гожик.
У листопаді р. розповсюдила серед посольств пропозицію про передачу станції Фарадей на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу одній із «неантарктичних» держав. У березні-квітні р. Ю. Оскрет і А. Чебуркін їдуть у Кембридж для знайомства з роботою Британської антарктичної служби (БАС). А. Чебуркін першим вирушає на станцію Фарадей. У серпні 1994 р. БАС утверджується в намірі передати станцію Фарадей Україні, пропонуючи відрядити 4 фахівців для докладного вивчення систем забезпечення станції, наукової роботи і апаратури, дизельного господарства і систем зв’язку. У серпні-вересні 1994 р. проходить 23-а сесія SCAR, на якій Україна вступає до цієї міжнародної організації з наукових досліджень в Антарктиці.
21 листопада р. фонд «Відродження» виділяє 12000 доларів на проект «Україна повертається в Антарктиду». р. — виліт Ю. Оскрета (забезпечення станції), Г. Міліневського (наукові програми), О. Люшнівського (зв’язок) і В. Гергієва (дизельне господарство) на станцію Фарадей. З р. по р. — робота на станції. р. в Посол України С. Комісаренко підписує міжурядову угоду, а директор ЦАД П. Гожик — Меморандум між ЦАД і БАС про передачу антарктичної станції Фарадей Україні не пізніше р.
Станція Академік Вернадський
Станцію названо на честь видатного українського вченого академіка (-), який у р. став першим президентом . Того ж року заснував наукову бібліотеку, яка тепер є найбільшим в країні зібранням літератури з усіх галузей знань, . Відомий геолог, дослідник хімічного складу земної кори, він створив теорію ізоморфізму, став основоположником вчення про і .
Перша експедиція пройшла успішно. За високий професіоналізм, виявлений в екстремальних умовах Антарктики при виконанні завдань Першої української антарктичної експедиції Указом у квітні 1998 р. орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено Г.П. Міліневського (начальника станції), орденом «За мужність» ІІІ ступеня В.Г. Бахмутова (геофізика) і Л.С. Говоруху (гляціолога). На станції залишилась пам’ятка зі списком учасників Першої антарктичної експедиції.
На станції ведуться дослідження, обумовлені Меморандумом про передачу станції Фарадей Україні. Одночасно вони є складовими частинами Державної програми досліджень України в Антарктиці, яка тепер розроблена на період до 2010 р.
Мапа Антарктиди з виділеною станцією Академік Вернадський
[]
Заснування станції
Наукова база на Аргентинських островах поблизу Антарктичного півострова заснована під час Британської експедиції на Землю Грейама в - рр. Як постійно діюча метеообсерваторія, база почала працювати на острові Вінтер з р. Упродовж зимівлі — рр. станція була перенесена на мис Марина острова Галіндез.
Після року тут було зведено ще декілька будівель, а більшість з них з'явилася протягом — років. Весь комплекс будівель встановлено на кам’яній основі острова Галіндез. На станції під час зміни експедицій може працювати до 24 осіб, а штат зимівників складає 12 осіб. На території станції розташовано два модулі з немагнітного матеріалу, де встановлені магнітометри, аерологічний павільйон (використовується також як гараж для чотирьох снігоходів), будиночок ДНЧ-лабораторії, стара генераторна з двома холодильниками, де розміщено столярну майстерню, будівля аварійної бази, яка пристосована під склад антен та запасів продуктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Академік Вернадський (антарктична станція)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок